49,577 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,428 SqFt ($95 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 6-30-2009
HK9999564
1.98 Acres
15 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,160 SqFt ($116 per sqft)
No Bsmt
Year: 1990
Sold: 5-8-2009
HK9999242
0.31 Acres
13 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
$139,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,856 SqFt ($75 per sqft)
No Bsmt
Year: 1985
Sold: 4-6-2009
HK9999462
0.34 Acres
10 Miles to Fort Knox
RE/MAX COMMITMENT
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,302 SqFt ($108 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 12-7-2009
HK9998587
0.19 Acres
7197 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 4
$139,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,150 SqFt ($115 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 1-16-2009
HK9998579
0.0 Acres
10 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,632 SqFt ($81 per sqft)
No Bsmt
Year: 1978
Sold: 7-7-2009
HK9998480
0.56 Acres
17 Miles to Fort Knox
RE/MAX COMMITMENT
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,728 SqFt ($80 per sqft)
No Bsmt
Year: 1992
Sold: 11-25-2008
HK9998287
0.7 Acres
12 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,226 SqFt ($114 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 7-14-2009
HK9998212
0.22 Acres
5 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 7-10-2009
HK9997687
1.35 Acres
14 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,350 SqFt ($101 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 12-19-2008
HK9997539
3.45 Acres
18 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$139,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,440 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 8-4-2009
HK9997276
0.33 Acres
16 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$139,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,782 SqFt ($73 per sqft)
No Bsmt
Year: 1985
Sold: 2-13-2009
HK9997456
0.33 Acres
2 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,000 SqFt ($60 per sqft)
No Bsmt
Year: 1984
Sold: 3-23-2010
HK9997114
11.0 Acres
33 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,677 SqFt ($83 per sqft)
No Bsmt
Year: 1965
Sold: 5-14-2009
HK9997168
0.38 Acres
2 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER / SUCCESS REALTY
 
 
$139,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,206 SqFt ($112 per sqft)
No Bsmt
Year: 1975
Sold: 11-24-2008
HK9996542
0.8 Acres
56 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,485 SqFt ($94 per sqft)
No Bsmt
Year: 1983
Sold: 9-11-2008
HK9996981
0.36 Acres
2 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
$139,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,204 SqFt ($116 per sqft)
No Bsmt
Year: 1951
Sold: 1-23-2009
HK9996169
4.6 Acres
10 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
1 / 2
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,452 SqFt ($96 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 1-12-2009
HK9996375
0.2 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($102 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 4-30-2008
HK9995321
1.0 Acre
7 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
$139,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,582 SqFt ($83 per sqft)
No Bsmt
Year: 1957
Sold: 5-23-2008
HK9994958
0.3 Acres
15 Miles to Fort Knox
CENTRAL KY REALTORS
 
 
$139,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,802 SqFt ($80 per sqft)
No Bsmt
Year: 1992
Sold: 4-30-2008
HK9994409
0.33 Acres
5 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,560 SqFt ($87 per sqft)
No Bsmt
Year: 1992
Sold: 4-28-2008
HK9994156
0.25 Acres
11 Miles to Fort Knox
CENTURY 21/ CHOICE REALTORS & AUCT
 
 
1 / 2
$139,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,231 SqFt ($106 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 9-18-2008
HK9994344
0.0 Acres
10 Miles to Fort Knox
EQUITY REALTY DEVELOPMENT, INC KY
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,341 SqFt ($101 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 5-9-2008
HK9993906
0.23 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$139,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,932 SqFt ($71 per sqft)
No Bsmt
Year: 1993
Sold: 7-18-2008
HK9993424
1.79 Acres
34 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,843 SqFt ($72 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 2-29-2008
HK9993012
0.4 Acres
9 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
$139,900
5 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,400 SqFt ($81 per sqft)
No Bsmt
Year: 1962
Sold: 7-1-2008
HK9992848
0.66 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,320 SqFt ($103 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 5-7-2008
HK9993063
1.04 Acres
13 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$139,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
3,124 SqFt ($42 per sqft)
No Bsmt
Year:
Sold: 11-19-2008
HK9992377
8.72 Acres
75 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,235 SqFt ($116 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 7-1-2020
HK10051238
0.17 Acres
29 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY