49,577 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
$139,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,137 SqFt ($65 per sqft)
No Bsmt
Year: 2011
Sold: 3-26-2020
HK10050919
0.92 Acres
13 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
$139,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,120 SqFt ($122 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 1-24-2020
HK10050974
2.99 Acres
19 Miles to Fort Knox
BARR REALTY & AUCTION COMPANY INC- HARDINSBURG
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,540 SqFt ($91 per sqft)
Basement
Year: 1983
Sold: 7-30-2021
HK10057077
0.22 Acres
16 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$139,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
1,288 SqFt ($109 per sqft)
No Bsmt
Year: 1974
Sold: 7-23-2021
HK10056869
1.36 Acres
7 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
1 / 1
$139,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,108 SqFt ($117 per sqft)
No Bsmt
Year: 1944
Sold: 7-30-2021
HK10056722
2.67 Acres
36 Miles to Fort Knox
BARR REALTY & AUCTION COMPANY INC- HARDINSBURG
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,300 SqFt ($115 per sqft)
No Bsmt
Year: 1999
Sold: 7-30-2021
HK10056409
0.31 Acres
13 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,539 SqFt ($83 per sqft)
No Bsmt
Year: 1960
Sold: 6-16-2021
HK10056317
0.32 Acres
58 Miles to Fort Knox
OSBORNE-HUMPHRESS REALTY COMPANY INC
 
 
1 / 1
$139,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,040 SqFt ($125 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 4-23-2021
HK10055865
0.18 Acres
33 Miles to Fort Knox
BARR REALTY & AUCTION COMPANY INC- HARDINSBURG
 
 
1 / 1
$139,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
1,098 SqFt ($133 per sqft)
Basement
Year: 1936
Sold: 4-13-2021
HK10055594
0.1 Acres
15 Miles to Fort Knox
KENNY SMITH REALTY LLC
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,125 SqFt ($124 per sqft)
No Bsmt
Year: 1988
Sold: 3-2-2021
HK10055056
0.27 Acres
4 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,925 SqFt ($73 per sqft)
Basement
Year: 1957
Sold: 1-29-2021
HK10054899
0.26 Acres
1 Mile to Fort Knox
KNOB & KEY REALTY, LLC
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($98 per sqft)
Basement
Year: 1988
Sold: 2-26-2021
HK10054950
0.38 Acres
50 Miles to Fort Knox
TURLEY AUCTION & REALTY INC.
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,792 SqFt ($80 per sqft)
No Bsmt
Year: 1996
Sold: 9-2-2021
HK10054844
1.1 Acres
61 Miles to Fort Knox
RENEE DOBSON REALTY GROUP, LLC
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,189 SqFt ($118 per sqft)
No Bsmt
Year: 1986
Sold: 1-13-2022
HK10054687
0.16 Acres
5 Miles to Fort Knox
SUE WILSON REALTY
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,392 SqFt ($79 per sqft)
Basement
Year: 1957
Sold: 4-23-2021
HK10054601
0.49 Acres
1 Mile to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,100 SqFt ($126 per sqft)
Basement
Year: 1974
Sold: 1-28-2021
HK10054478
0.28 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,438 SqFt ($97 per sqft)
Basement
Year: 1935
Sold: 12-7-2020
HK10054018
0.34 Acres
14 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,526 SqFt ($90 per sqft)
Basement
Year: 1946
Sold: 10-27-2020
HK10053742
0.18 Acres
15 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($104 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 9-16-2020
HK10053668
0.82 Acres
27 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
900 SqFt ($159 per sqft)
Basement
Year: 1965
Sold: 10-15-2020
HK10053626
0.25 Acres
20 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,530 SqFt ($91 per sqft)
Basement
Year: 1977
Sold: 10-2-2020
HK10053310
0.35 Acres
3 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,080 SqFt ($127 per sqft)
Basement
Year: 1962
Sold: 8-7-2020
HK10052962
0.34 Acres
15 Miles to Fort Knox
KENNY SMITH REALTY LLC
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,301 SqFt ($106 per sqft)
No Bsmt
Year: 1974
Sold: 7-15-2020
HK10052733
0.34 Acres
1 Mile to Fort Knox
HardinHomes.com
 
 
$139,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,316 SqFt ($103 per sqft)
No Bsmt
Year: 1992
Sold: 7-29-2020
HK10052702
2.39 Acres
11 Miles to Fort Knox
ALPHA OMEGA REAL ESTATE SERVICES INC
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,192 SqFt ($55 per sqft)
Basement
Year: 1964
Sold: 10-15-2020
HK10052636
0.27 Acres
58 Miles to Fort Knox
Exit Realty Heartland
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,440 SqFt ($98 per sqft)
Basement
Year: 1966
Sold: 8-25-2020
HK10052692
0.72 Acres
18 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$139,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,356 SqFt ($59 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 10-20-2020
HK10052481
4.34 Acres
24 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,132 SqFt ($122 per sqft)
No Bsmt
Year: 1992
Sold: 7-20-2020
HK10052420
0.2 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,176 SqFt ($115 per sqft)
No Bsmt
Year: 1988
Sold: 7-17-2020
HK10052247
0.19 Acres
5 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$139,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,813 SqFt ($77 per sqft)
Basement
Year: 1983
Sold: 3-17-2020
HK10050218
0.34 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX PREMIER PROPERTIES LLC