49,544 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
$125,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,469 SqFt ($81 per sqft)
No Bsmt
Year: 1973
Sold: 1-23-2009
HK9998634
0.46 Acres
10 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$125,000
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,758 SqFt ($61 per sqft)
No Bsmt
Year: 1983
Sold: 2-17-2009
HK9998176
0.6 Acres
15 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$125,000
4 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,150 SqFt ($109 per sqft)
No Bsmt
Year: 1982
Sold: 2-16-2010
HK9998604
0.23 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$125,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,132 SqFt ($54 per sqft)
No Bsmt
Year: 1970
Sold: 8-14-2009
HK9997738
0.86 Acres
27 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$125,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,464 SqFt ($67 per sqft)
Basement
Year: 1958
Sold: 5-11-2011
HK9997194
0.43 Acres
14 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
$125,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,269 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 1991
Sold: 2-5-2009
HK9997320
0.75 Acres
9 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$125,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,072 SqFt ($114 per sqft)
No Bsmt
Year: 1990
Sold: 9-25-2008
HK9996751
0.69 Acres
6 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$125,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
900 SqFt ($145 per sqft)
No Bsmt
Year: 1967
Sold: 12-30-2008
HK9996783
2.01 Acres
17 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 4
$125,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,200 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 1990
Sold: 7-15-2008
HK9996348
1.55 Acres
18 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$125,000
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,225 SqFt ($102 per sqft)
No Bsmt
Year: 1992
Sold: 5-23-2008
HK9995473
0.31 Acres
5 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$125,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,336 SqFt ($88 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 7-3-2008
HK9995098
0.3 Acres
16 Miles to Fort Knox
KENT GIBSON REALTY
 
 
1 / 1
$125,000
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,928 SqFt ($65 per sqft)
No Bsmt
Year: 1985
Sold: 1-8-2021
HK10051217
0.68 Acres
31 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$125,000
2 Bedrooms
2 Full Baths
924 SqFt ($135 per sqft)
No Bsmt
Year: 1984
Sold: 2-19-2020
HK10050971
11.0 Acres
41 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Elizabethtown
 
 
1 / 1
$125,000
2 Bedrooms
2 Full Baths
955 SqFt ($123 per sqft)
No Bsmt
Year: 1973
Sold: 9-27-2021
HK10057339
0.0 Acres
32 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND-SHEPHERDSVILLE
 
 
1 / 1
$125,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,152 SqFt ($104 per sqft)
No Bsmt
Year: 1977
Sold: 8-12-2021
HK10057097
0.69 Acres
42 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$125,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,265 SqFt ($99 per sqft)
No Bsmt
Year:
Sold: 9-3-2021
HK10056779
1.43 Acres
23 Miles to Fort Knox
MAKE IT HAPPEN REALTY, LLC
 
 
1 / 1
$125,000
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,316 SqFt ($91 per sqft)
Basement
Year: 1954
Sold: 6-14-2021
HK10056467
0.5 Acres
6 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$125,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,272 SqFt ($98 per sqft)
Basement
Year: 1950
Sold: 6-25-2021
HK10056393
0.46 Acres
37 Miles to Fort Knox
MAKE IT HAPPEN REALTY, LLC
 
 
1 / 1
$125,000
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,378 SqFt ($98 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 7-23-2021
HK10056342
0.09 Acres
3 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$125,000
2 Bedrooms
1 Full Bath
832 SqFt ($144 per sqft)
No Bsmt
Year: 1950
Sold: 7-30-2021
HK10056329
0.22 Acres
14 Miles to Fort Knox
AT HOME REALTY OF KENTUCKY, LLC
 
 
1 / 1
$125,000
2 Bedrooms
1 Full Bath
750 SqFt ($167 per sqft)
No Bsmt
Year: 1952
Sold: 5-28-2021
HK10056251
0.19 Acres
14 Miles to Fort Knox
JANES REALTY GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$125,000
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,107 SqFt ($122 per sqft)
No Bsmt
Year: 1982
Sold: 6-8-2021
HK10056239
0.22 Acres
17 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$125,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,248 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 1978
Sold: 6-15-2021
HK10055990
0.36 Acres
21 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
1 / 1
$125,000
2 Bedrooms
1 Full Bath
1,104 SqFt ($113 per sqft)
Basement
Year: 1953
Sold: 5-10-2021
HK10055708
0.2 Acres
22 Miles to Fort Knox
 
 
1 / 1
$125,000
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,092 SqFt ($57 per sqft)
Basement
Year: 1970
Sold: 3-10-2021
HK10055670
0.34 Acres
10 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$125,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
950 SqFt ($134 per sqft)
No Bsmt
Year: 1956
Sold: 4-20-2021
HK10055547
0.17 Acres
18 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$125,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,968 SqFt ($64 per sqft)
Basement
Year: 1985
Sold: 4-3-2021
HK10055244
0.46 Acres
60 Miles to Fort Knox
RENEE DOBSON REALTY GROUP, LLC
 
 
1 / 1
$125,000
0 Bedrooms
1 Full Bath
1,260 SqFt ($98 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 4-30-2021
HK10055282
0.82 Acres
41 Miles to Fort Knox
ALL ABOUT HOMES REALTY
 
 
1 / 1
$125,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,568 SqFt ($80 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 2-17-2021
HK10055178
6.75 Acres
27 Miles to Fort Knox
BARR REALTY & AUCTION COMPANY INC- HARDINSBURG
 
 
1 / 1
$125,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,320 SqFt ($95 per sqft)
Basement
Year: 1979
Sold: 2-15-2021
HK10054942
0.22 Acres
10 Miles to Fort Knox
REESOR AUCTION & REALTY