51,156 Properties sold near Elizabethtown, KY

 
 
$149,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,426 SqFt ($58 per sqft)
Basement
Year: 1978
Sold: 5-10-2010
HK10003800
5.88 Acres
22 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER / SUCCESS REALTY
 
 
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,580 SqFt ($90 per sqft)
Basement
Year: 2002
Sold: 4-7-2011
HK10003789
7.08 Acres
35 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,300 SqFt ($115 per sqft)
Basement
Year: 2010
Sold: 5-12-2010
HK10003664
0.34 Acres
26 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,724 SqFt ($87 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 3-17-2010
HK10003366
1.2 Acres
6 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,772 SqFt ($88 per sqft)
Basement
Year: 2009
Sold: 3-19-2010
HK10003148
1.23 Acres
6 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$149,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,592 SqFt ($58 per sqft)
Basement
Year: 1975
Sold: 4-30-2010
HK10003117
1.25 Acres
13 Miles to Fort Knox
STONEGATE REALTY
 
 
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,689 SqFt ($84 per sqft)
No Bsmt
Year: 1978
Sold: 1-15-2010
HK10003046
0.46 Acres
13 Miles to Fort Knox
CENTURY 21/ CHOICE REALTORS & AUCT
 
 
1 / 4
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($99 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 1-28-2010
HK10003033
2.0 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$149,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,500 SqFt ($60 per sqft)
Basement
Year: 1983
Sold: 8-27-2010
HK10002882
0.23 Acres
13 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,700 SqFt ($88 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 12-15-2009
HK10002805
1.31 Acres
5 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,508 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 11-4-2009
HK10002612
0.32 Acres
2 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
3,036 SqFt ($49 per sqft)
Basement
Year: 2005
Sold: 5-4-2010
HK10002438
0.3 Acres
3 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,784 SqFt ($86 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 11-17-2009
HK10002472
1.32 Acres
6 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$149,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
1,296 SqFt ($114 per sqft)
No Bsmt
Year: 1989
Sold: 12-9-2009
HK10002378
0.41 Acres
12 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($104 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 11-17-2009
HK10002369
1.0 Acre
8 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,336 SqFt ($112 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 10-15-2010
HK10002287
0.33 Acres
2 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
$149,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,770 SqFt ($44 per sqft)
Basement
Year: 1950
Sold: 7-30-2010
HK10002165
0.43 Acres
76 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,700 SqFt ($88 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 12-9-2009
HK10002065
1.01 Acres
7 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,440 SqFt ($94 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 12-31-2010
HK10001959
0.86 Acres
13 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$149,900
2 Bedrooms
3 Full Baths
1,672 SqFt ($84 per sqft)
No Bsmt
Year: 1996
Sold: 11-14-2009
HK10001874
2.4 Acres
57 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,700 SqFt ($88 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 10-30-2009
HK10001591
1.22 Acres
5 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,600 SqFt ($96 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 10-23-2009
HK10001589
1.21 Acres
6 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$149,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
1,653 SqFt ($91 per sqft)
No Bsmt
Year: 1976
Sold: 8-18-2009
HK10001464
0.48 Acres
1 Mile to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
$149,900
5 Bedrooms
3 Full Baths
1,540 SqFt ($95 per sqft)
No Bsmt
Year: 1993
Sold: 8-6-2009
HK10001393
1.13 Acres
20 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,066 SqFt ($137 per sqft)
No Bsmt
Year: 1973
Sold: 10-13-2009
HK10001333
0.55 Acres
9 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,620 SqFt ($89 per sqft)
No Bsmt
Year: 2001
Sold: 10-12-2009
HK10001286
0.63 Acres
30 Miles to Fort Knox
CENTURY 21/ CHOICE REALTORS & AUCT
 
 
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,340 SqFt ($109 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 10-16-2009
HK10001175
0.25 Acres
30 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,700 SqFt ($90 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 8-28-2009
HK10001167
1.2 Acres
5 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,320 SqFt ($115 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 8-28-2009
HK10000973
0.0 Acres
5 Miles to Fort Knox
KY HOMEFINDERS
 
 
$149,900
5 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,656 SqFt ($53 per sqft)
No Bsmt
Year: 1988
Sold: 8-21-2009
HK10000989
2.52 Acres
61 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP