51,130 Properties sold near Elizabethtown, KY

 
 
$134,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
1,510 SqFt ($86 per sqft)
Basement
Year: 2004
Sold: 6-26-2020
HK10052077
0.17 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,120 SqFt ($118 per sqft)
Basement
Year: 1955
Sold: 5-12-2020
HK10052019
0.17 Acres
14 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,782 SqFt ($74 per sqft)
Basement
Year: 1973
Sold: 5-29-2020
HK10051960
0.32 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,668 SqFt ($50 per sqft)
Basement
Year: 1970
Sold: 3-31-2020
HK10051427
0.34 Acres
1 Mile to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$134,900
33 Bedrooms
2 Full Baths
2,560 SqFt ($49 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 7-25-2020
HK10051053
26.06 Acres
42 Miles to Fort Knox
TURLEY AUCTION & REALTY INC.
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,624 SqFt ($72 per sqft)
No Bsmt
Year: 1978
Sold: 11-1-2019
HK10049875
0.43 Acres
57 Miles to Fort Knox
RHONDA SMITH REALTY INC
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,086 SqFt ($121 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 9-30-2019
HK10048616
1.17 Acres
40 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,664 SqFt ($44 per sqft)
No Bsmt
Year: 1993
Sold: 7-17-2019
HK10048396
0.39 Acres
45 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,054 SqFt ($135 per sqft)
Basement
Year: 1963
Sold: 6-7-2019
HK10048192
0.21 Acres
23 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$134,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,160 SqFt ($115 per sqft)
Basement
Year: 2002
Sold: 6-30-2019
HK10048251
0.18 Acres
13 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,406 SqFt ($96 per sqft)
No Bsmt
Year: 1954
Sold: 6-17-2019
HK10047807
0.26 Acres
28 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS ELITE REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,816 SqFt ($73 per sqft)
Basement
Year: 1964
Sold: 6-23-2019
HK10047542
0.37 Acres
1 Mile to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,890 SqFt ($69 per sqft)
Basement
Year: 1967
Sold: 4-18-2019
HK10047188
0.32 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,246 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 2018
Sold: 5-23-2019
HK10047185
0.4 Acres
21 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,485 SqFt ($87 per sqft)
No Bsmt
Year: 1980
Sold: 4-30-2019
HK10047095
0.6 Acres
2 Miles to Fort Knox
ALPHA OMEGA REAL ESTATE SERVICES INC
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,445 SqFt ($93 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 3-29-2019
HK10046962
1.01 Acres
26 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,592 SqFt ($85 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 3-27-2019
HK10047037
0.85 Acres
28 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,225 SqFt ($110 per sqft)
No Bsmt
Year: 1971
Sold: 3-25-2019
HK10046634
0.17 Acres
23 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS ELITE REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,571 SqFt ($86 per sqft)
No Bsmt
Year: 1948
Sold: 9-6-2019
HK10046763
0.29 Acres
18 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND-SHEPHERDSVILLE
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
2,044 SqFt ($69 per sqft)
Basement
Year: 1957
Sold: 2-20-2019
HK10046615
0.28 Acres
13 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$134,900
2 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,030 SqFt ($63 per sqft)
Basement
Year: 1960
Sold: 5-24-2019
HK10046832
0.14 Acres
15 Miles to Fort Knox
ALPHA OMEGA REAL ESTATE SERVICES INC
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,176 SqFt ($113 per sqft)
No Bsmt
Year:
Sold: 3-29-2019
HK10046382
1.04 Acres
29 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$134,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,752 SqFt ($71 per sqft)
Basement
Year: 1983
Sold: 4-26-2019
HK10046485
0.2 Acres
2 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Radcliff
 
 
1 / 1
$134,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,106 SqFt ($62 per sqft)
Basement
Year: 1949
Sold: 6-28-2019
HK10046423
0.17 Acres
58 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,652 SqFt ($78 per sqft)
Basement
Year: 1938
Sold: 2-15-2019
HK10046058
0.21 Acres
15 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,557 SqFt ($80 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 1-23-2019
HK10046036
0.35 Acres
10 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,873 SqFt ($66 per sqft)
No Bsmt
Year: 1947
Sold: 12-21-2018
HK10045957
0.55 Acres