51,130 Properties sold near Elizabethtown, KY

 
 
$134,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,886 SqFt ($68 per sqft)
No Bsmt
Year: 1959
Sold: 7-18-2009
HK9999180
1.0 Acre
14 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,428 SqFt ($88 per sqft)
No Bsmt
Year: 1988
Sold: 9-25-2009
HK9999309
0.74 Acres
17 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$134,900
5 Bedrooms
2 Full Baths
1,690 SqFt ($76 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 5-15-2009
HK9998449
0.69 Acres
30 Miles to Fort Knox
FIRST TIME REALTY INC.
 
 
$134,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,848 SqFt ($70 per sqft)
No Bsmt
Year: 1986
Sold: 3-11-2009
HK9996025
0.23 Acres
2 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$134,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,167 SqFt ($116 per sqft)
No Bsmt
Year: 1995
Sold: 8-11-2008
HK9996491
1.29 Acres
21 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 4
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,344 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 8-27-2008
HK9995977
0.69 Acres
21 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,564 SqFt ($85 per sqft)
No Bsmt
Year: 1956
Sold: 6-13-2008
HK9995896
0.34 Acres
14 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,399 SqFt ($89 per sqft)
No Bsmt
Year: 2001
Sold: 5-28-2008
HK9995655
0.57 Acres
9 Miles to Fort Knox
FIRST TIME REALTY INC.
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,372 SqFt ($103 per sqft)
No Bsmt
Year: 1990
Sold: 5-30-2008
HK9995295
0.32 Acres
13 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
1 / 3
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,773 SqFt ($76 per sqft)
No Bsmt
Year: 1996
Sold: 4-10-2008
HK9994037
0.62 Acres
4 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS- OLD 3RD. ST.
 
 
1 / 2
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,350 SqFt ($95 per sqft)
No Bsmt
Year: 1990
Sold: 5-22-2008
HK9993978
0.5 Acres
25 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,344 SqFt ($99 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 5-29-2008
HK9992635
1.19 Acres
21 Miles to Fort Knox
CENTURY 21/ CHOICE REALTORS & AUCT
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,080 SqFt ($120 per sqft)
No Bsmt
Year: 1981
Sold: 7-12-2021
HK10056298
0.17 Acres
17 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,025 SqFt ($114 per sqft)
No Bsmt
Year: 1974
Sold: 6-4-2021
HK10056160
0.21 Acres
5 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,188 SqFt ($109 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 6-4-2021
HK10055960
3.66 Acres
39 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,125 SqFt ($124 per sqft)
No Bsmt
Year: 1994
Sold: 4-5-2021
HK10055653
0.21 Acres
32 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,324 SqFt ($91 per sqft)
No Bsmt
Year: 1961
Sold: 3-25-2021
HK10055551
10.4 Acres
19 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$134,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
999 SqFt ($132 per sqft)
No Bsmt
Year: 1976
Sold: 2-9-2021
HK10055299
5.0 Acres
32 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,018 SqFt ($142 per sqft)
Basement
Year: 1941
Sold: 3-19-2021
HK10055277
0.25 Acres
24 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,120 SqFt ($124 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 2-26-2021
HK10054954
0.21 Acres
5 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,200 SqFt ($104 per sqft)
No Bsmt
Year: 1961
Sold: 6-9-2021
HK10054859
0.74 Acres
37 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
960 SqFt ($126 per sqft)
No Bsmt
Year: 1962
Sold: 1-8-2021
HK10054507
0.58 Acres
18 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,345 SqFt ($98 per sqft)
Basement
Year: 1961
Sold: 1-27-2021
HK10054415
0.33 Acres
1 Mile to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,125 SqFt ($120 per sqft)
No Bsmt
Year: 1978
Sold: 11-16-2020
HK10053995
0.29 Acres
15 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,296 SqFt ($99 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 11-16-2020
HK10053914
2.02 Acres
6 Miles to Fort Knox
ALPHA OMEGA REAL ESTATE SERVICES INC
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
925 SqFt ($141 per sqft)
No Bsmt
Year: 1964
Sold: 3-16-2021
HK10053882
0.15 Acres
29 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,040 SqFt ($122 per sqft)
Basement
Year: 1974
Sold: 12-4-2020
HK10053417
0.46 Acres
14 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,300 SqFt ($103 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 9-30-2020
HK10053222
0.75 Acres
58 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,384 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 9-1-2020
HK10052751
1.41 Acres
4 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,136 SqFt ($107 per sqft)
No Bsmt
Year: 1999
Sold: 9-14-2020
HK10052394
0.09 Acres
16 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES