49,642 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,644 SqFt ($109 per sqft)
Basement
Year: 2006
Sold: 1-27-2017
HK10036099
0.78 Acres
28 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,000 SqFt ($83 per sqft)
Basement
Year: 1950
Sold: 2-3-2017
HK10035973
24.01 Acres
59 Miles to Fort Knox
TURLEY AUCTION & REALTY INC.
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,295 SqFt ($76 per sqft)
Basement
Year: 2000
Sold: 11-1-2016
HK10035969
0.59 Acres
30 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$179,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
1,624 SqFt ($107 per sqft)
No Bsmt
Year: 1995
Sold: 12-9-2016
HK10035593
0.4 Acres
57 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
1 / 1
$179,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,096 SqFt ($86 per sqft)
No Bsmt
Year: 2001
Sold: 3-24-2017
HK10035636
0.71 Acres
11 Miles to Fort Knox
eXp Realty LLC
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,876 SqFt ($98 per sqft)
Basement
Year: 2016
Sold: 11-7-2016
HK10035413
1.28 Acres
8 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
1,440 SqFt ($122 per sqft)
Basement
Year: 2007
Sold: 7-18-2016
HK10035172
10.0 Acres
23 Miles to Fort Knox
MAKE IT HAPPEN REALTY, LLC
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,786 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 9-12-2016
HK10035064
0.5 Acres
8 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,621 SqFt ($111 per sqft)
No Bsmt
Year: 2016
Sold: 12-21-2016
HK10035041
0.2 Acres
5 Miles to Fort Knox
ETOWN REALTY INC
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,728 SqFt ($101 per sqft)
Basement
Year: 2016
Sold: 10-6-2016
HK10035011
2.94 Acres
7 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,560 SqFt ($68 per sqft)
Basement
Year: 2009
Sold: 9-19-2016
HK10034704
1.23 Acres
6 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,850 SqFt ($97 per sqft)
Basement
Year: 2016
Sold: 9-30-2016
HK10034611
1.5 Acres
7 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,639 SqFt ($110 per sqft)
No Bsmt
Year: 2016
Sold: 4-5-2017
HK10034422
0.44 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
3 Full Baths & 1 Partial
2,377 SqFt ($74 per sqft)
Basement
Year: 2006
Sold: 9-9-2016
HK10034391
0.22 Acres
10 Miles to Fort Knox
eXp Realty LLC
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
2,417 SqFt ($72 per sqft)
Basement
Year: 2003
Sold: 7-19-2016
HK10034385
0.36 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$179,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
3,617 SqFt ($50 per sqft)
No Bsmt
Year: 1900
Sold: 7-15-2016
HK10033505
1.0 Acre
58 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
1 / 1
$179,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
3,242 SqFt ($56 per sqft)
Basement
Year: 2005
Sold: 8-17-2016
HK10033400
0.23 Acres
5 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,973 SqFt ($91 per sqft)
No Bsmt
Year: 1990
Sold: 10-20-2016
HK10033220
0.68 Acres
16 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,100 SqFt ($83 per sqft)
Basement
Year: 2003
Sold: 5-26-2016
HK10033360
1.36 Acres
7 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$179,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,304 SqFt ($70 per sqft)
Basement
Year: 1992
Sold: 7-12-2016
HK10033181
5.52 Acres
35 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,915 SqFt ($90 per sqft)
No Bsmt
Year: 1974
Sold: 8-15-2016
HK10031900
0.8 Acres
56 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,939 SqFt ($90 per sqft)
No Bsmt
Year: 1987
Sold: 8-26-2016
HK10031951
0.4 Acres
58 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
1 / 1
$179,900
4 Bedrooms
3 Full Baths & 1 Partial
2,976 SqFt ($59 per sqft)
Basement
Year: 2006
Sold: 12-8-2016
HK10031467
0.42 Acres
4 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$179,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,232 SqFt ($80 per sqft)
Basement
Year: 1995
Sold: 2-20-2015
HK10027163
1.19 Acres
10 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,605 SqFt ($120 per sqft)
Basement
Year: 2010
Sold: 8-13-2010
HK10005786
0.37 Acres
16 Miles to Fort Knox
CENTRAL KY REALTORS
 
 
$179,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
2,397 SqFt ($74 per sqft)
Basement
Year: 1991
Sold: 7-6-2010
HK10005717
0.29 Acres
13 Miles to Fort Knox
RAINBOW REALTY
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,668 SqFt ($120 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 8-31-2011
HK10005649
0.23 Acres
4 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
2,361 SqFt ($75 per sqft)
Basement
Year: 2002
Sold: 6-1-2010
HK10005300
3.41 Acres
11 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
$179,900
4 Bedrooms
3 Full Baths & 1 Partial
3,522 SqFt ($49 per sqft)
Basement
Year: 1993
Sold: 7-29-2011
HK10004634
0.42 Acres
11 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,643 SqFt ($107 per sqft)
No Bsmt
Year: 1987
Sold: 8-18-2011
HK10004565
1.0 Acre
16 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE