49,642 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,500 SqFt ($113 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 2-22-2021
HK10053708
0.67 Acres
62 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,737 SqFt ($105 per sqft)
Basement
Year: 1986
Sold: 4-30-2021
HK10053567
0.29 Acres
6 Miles to Fort Knox
SUE WILSON REALTY
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
2,240 SqFt ($80 per sqft)
Basement
Year: 1993
Sold: 12-3-2020
HK10053557
0.57 Acres
49 Miles to Fort Knox
TURLEY AUCTION & REALTY INC.
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,560 SqFt ($115 per sqft)
No Bsmt
Year: 2014
Sold: 9-30-2020
HK10053499
0.74 Acres
20 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$179,900
5 Bedrooms
2 Full Baths
1,358 SqFt ($122 per sqft)
Basement
Year: 1980
Sold: 11-27-2020
HK10053362
2.12 Acres
61 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
 
 
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,292 SqFt ($140 per sqft)
No Bsmt
Year: 2012
Sold: 9-10-2020
HK10053353
0.14 Acres
19 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND-SHEPHERDSVILLE
 
 
$179,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
1,450 SqFt ($114 per sqft)
Basement
Year: 1969
Sold: 9-16-2020
HK10053272
0.34 Acres
10 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,530 SqFt ($66 per sqft)
Basement
Year: 1956
Sold: 9-18-2020
HK10053169
0.26 Acres
14 Miles to Fort Knox
KENNY SMITH REALTY LLC
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,648 SqFt ($107 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 8-25-2020
HK10052791
0.76 Acres
21 Miles to Fort Knox
HardinHomes.com
 
 
1 / 1
$179,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,452 SqFt ($72 per sqft)
Basement
Year: 1988
Sold: 9-30-2020
HK10052857
0.23 Acres
2 Miles to Fort Knox
SUE WILSON REALTY
 
 
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,973 SqFt ($89 per sqft)
Basement
Year: 1967
Sold: 8-14-2020
HK10052737
0.25 Acres
15 Miles to Fort Knox
JANES REALTY GROUP, INC.
 
 
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,449 SqFt ($110 per sqft)
No Bsmt
Year: 1984
Sold: 7-24-2020
HK10052705
1.05 Acres
13 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$179,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,096 SqFt ($86 per sqft)
Basement
Year: 1996
Sold: 7-20-2020
HK10052591
0.75 Acres
6 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$179,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,956 SqFt ($92 per sqft)
Basement
Year: 2000
Sold: 8-31-2020
HK10052514
0.21 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,482 SqFt ($121 per sqft)
Basement
Year: 1983
Sold: 6-12-2020
HK10052214
0.58 Acres
13 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$179,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,681 SqFt ($107 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 5-14-2020
HK10052122
0.26 Acres
33 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$179,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,681 SqFt ($110 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 11-20-2020
HK10052109
0.26 Acres
33 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,708 SqFt ($102 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 6-19-2020
HK10052172
0.4 Acres
57 Miles to Fort Knox
DEWAYNE SQUIRES REALTY
 
 
1 / 1
$179,900
5 Bedrooms
2 Full Baths
1,796 SqFt ($102 per sqft)
Basement
Year: 2019
Sold: 9-11-2020
HK10052069
0.57 Acres
33 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($129 per sqft)
Basement
Year: 2020
Sold: 6-12-2020
HK10051808
2.55 Acres
19 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$179,900
4 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,107 SqFt ($84 per sqft)
Basement
Year: 1966
Sold: 5-22-2020
HK10051759
5.83 Acres
40 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
$179,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,276 SqFt ($79 per sqft)
No Bsmt
Year: 1960
Sold: 7-14-2020
HK10051051
0.47 Acres
34 Miles to Fort Knox
BARR REALTY & AUCTION COMPANY INC- HARDINSBURG
 
 
$179,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
2,211 SqFt ($80 per sqft)
Basement
Year: 2000
Sold: 5-5-2020
HK10051032
4.93 Acres
34 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,432 SqFt ($126 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 4-29-2020
HK10051026
0.3 Acres
4 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,770 SqFt ($99 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 4-6-2020
HK10051104
0.24 Acres
4 Miles to Fort Knox
JANES REALTY GROUP, INC.
 
 
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,974 SqFt ($89 per sqft)
No Bsmt
Year: 1990
Sold: 1-31-2020
HK10050381
0.69 Acres
18 Miles to Fort Knox
eXp Realty LLC
 
 
$179,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,500 SqFt ($115 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 11-27-2019
HK10050378
0.0 Acres
22 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND-SHEPHERDSVILLE
 
 
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,493 SqFt ($116 per sqft)
Basement
Year: 2019
Sold: 3-6-2020
HK10050181
2.0 Acres
17 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,792 SqFt ($99 per sqft)
Basement
Year: 2009
Sold: 3-11-2020
HK10049969
1.2 Acres
6 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$179,900
4 Bedrooms
3 Full Baths & 1 Partial
2,760 SqFt ($63 per sqft)
Basement
Year: 2007
Sold: 1-11-2020
HK10050630
4.91 Acres
39 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.