49,642 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,596 SqFt ($105 per sqft)
Basement
Year: 2008
Sold: 11-8-2019
HK10050122
2.0 Acres
59 Miles to Fort Knox
RHONDA SMITH REALTY INC
 
 
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,961 SqFt ($59 per sqft)
Basement
Year: 1984
Sold: 12-4-2019
HK10049986
4.0 Acres
33 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$179,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
2,156 SqFt ($79 per sqft)
Basement
Year: 1987
Sold: 9-25-2019
HK10049455
0.83 Acres
8 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($129 per sqft)
Basement
Year: 2019
Sold: 10-25-2019
HK10049357
1.44 Acres
7 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$179,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
2,200 SqFt ($82 per sqft)
Basement
Year: 1970
Sold: 12-12-2019
HK10049761
0.28 Acres
14 Miles to Fort Knox
THE REALTY FACTOR LLC
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
2,128 SqFt ($84 per sqft)
Basement
Year: 2007
Sold: 9-3-2019
HK10049244
1.05 Acres
8 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,488 SqFt ($121 per sqft)
Basement
Year: 2019
Sold: 9-16-2019
HK10048975
2.5 Acres
19 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$179,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,396 SqFt ($73 per sqft)
Basement
Year: 1998
Sold: 9-23-2019
HK10049219
1.09 Acres
10 Miles to Fort Knox
ALPHA OMEGA REAL ESTATE SERVICES INC
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,434 SqFt ($122 per sqft)
Basement
Year: 1966
Sold: 8-26-2019
HK10048920
0.2 Acres
26 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$179,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,005 SqFt ($88 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 1-21-2020
HK10049004
0.77 Acres
11 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,311 SqFt ($137 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 4-20-2020
HK10048997
0.23 Acres
29 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,744 SqFt ($101 per sqft)
No Bsmt
Year: 1996
Sold: 8-5-2019
HK10048611
0.96 Acres
6 Miles to Fort Knox
JANES REALTY GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,602 SqFt ($109 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 7-19-2019
HK10048325
1.07 Acres
7 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Radcliff
 
 
1 / 1
$179,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
3,126 SqFt ($58 per sqft)
Basement
Year: 1974
Sold: 7-12-2019
HK10048514
1.11 Acres
5 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,711 SqFt ($102 per sqft)
No Bsmt
Year: 1974
Sold: 8-9-2019
HK10048430
0.92 Acres
8 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$179,900
2 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,188 SqFt ($80 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 7-15-2019
HK10048300
0.21 Acres
11 Miles to Fort Knox
eXp Realty LLC
 
 
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,872 SqFt ($96 per sqft)
Basement
Year: 1992
Sold: 10-1-2019
HK10048124
17.5 Acres
42 Miles to Fort Knox
DEWAYNE SQUIRES REALTY
 
 
1 / 1
$179,900
6 Bedrooms
3 Full Baths
3,259 SqFt ($54 per sqft)
Basement
Year: 1950
Sold: 7-26-2019
HK10048062
1.01 Acres
6 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,465 SqFt ($123 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 5-28-2019
HK10047971
0.25 Acres
6 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$179,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,386 SqFt ($77 per sqft)
Basement
Year: 1970
Sold: 6-18-2019
HK10047936
0.62 Acres
27 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,497 SqFt ($118 per sqft)
Basement
Year: 2017
Sold: 8-20-2019
HK10047930
1.45 Acres
15 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
$179,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
3,386 SqFt ($49 per sqft)
Basement
Year: 1994
Sold: 11-11-2019
HK10047513
2.0 Acres
64 Miles to Fort Knox
Exit Realty Heartland
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,764 SqFt ($100 per sqft)
Basement
Year: 1991
Sold: 5-23-2019
HK10047685
1.36 Acres
8 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,708 SqFt ($105 per sqft)
Basement
Year: 1997
Sold: 4-26-2019
HK10047190
0.75 Acres
8 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,536 SqFt ($117 per sqft)
No Bsmt
Year: 1910
Sold: 4-26-2019
HK10047276
1.31 Acres
6 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Elizabethtown
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,562 SqFt ($115 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 4-19-2019
HK10047267
0.65 Acres
9 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$179,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,832 SqFt ($94 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 3-18-2019
HK10046720
0.7 Acres
4 Miles to Fort Knox
eXp Realty LLC
 
 
1 / 1
$179,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,328 SqFt ($77 per sqft)
Basement
Year: 2000
Sold: 5-2-2019
HK10047031
1.75 Acres
9 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$179,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,300 SqFt ($78 per sqft)
Basement
Year: 1986
Sold: 3-7-2019
HK10046611
5.0 Acres
36 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$179,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
2,693 SqFt ($67 per sqft)
Basement
Year: 1997
Sold: 2-28-2019
HK10046603
1.31 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.