49,621 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
2,088 SqFt ($84 per sqft)
Basement
Year: 1977
Sold: 10-30-2018
HK10045525
0.65 Acres
7 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,492 SqFt ($116 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 8-9-2018
HK10044177
0.6 Acres
28 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,541 SqFt ($107 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 12-7-2018
HK10043928
0.38 Acres
27 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
3,096 SqFt ($56 per sqft)
Basement
Year: 1990
Sold: 8-9-2018
HK10043623
0.69 Acres
7 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$174,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,860 SqFt ($98 per sqft)
No Bsmt
Year: 1994
Sold: 6-27-2018
HK10043557
1.1 Acres
7 Miles to Fort Knox
HardinHomes.com
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,456 SqFt ($120 per sqft)
No Bsmt
Year: 2018
Sold: 6-26-2018
HK10043367
3.04 Acres
18 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,480 SqFt ($118 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 8-20-2018
HK10043516
0.7 Acres
18 Miles to Fort Knox
BUSY BEE REALTY
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,064 SqFt ($86 per sqft)
Basement
Year: 1985
Sold: 7-6-2018
HK10043190
2.4 Acres
32 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,386 SqFt ($126 per sqft)
No Bsmt
Year: 1977
Sold: 6-22-2018
HK10042828
1.82 Acres
55 Miles to Fort Knox
RHONDA SMITH REALTY INC
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,700 SqFt ($105 per sqft)
Basement
Year: 2018
Sold: 6-15-2018
HK10042728
1.86 Acres
15 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,846 SqFt ($91 per sqft)
Basement
Year: 1991
Sold: 8-6-2018
HK10042926
1.5 Acres
36 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
1 / 1
$174,900 (auction)
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,810 SqFt ($98 per sqft)
Basement
Year: 1996
Sold: 3-9-2018
HK10042206
2.8 Acres
7 Miles to Fort Knox
HORNBACK REALTY
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,500 SqFt ($113 per sqft)
Basement
Year: 2006
Sold: 2-23-2018
HK10041953
2.0 Acres
7 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,430 SqFt ($122 per sqft)
No Bsmt
Year: 2017
Sold: 4-13-2018
HK10041658
0.72 Acres
25 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
3 Full Baths & 1 Partial
2,564 SqFt ($66 per sqft)
Basement
Year: 1998
Sold: 2-7-2018
HK10041280
0.22 Acres
5 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Radcliff
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,949 SqFt ($87 per sqft)
No Bsmt
Year: 1980
Sold: 10-31-2017
HK10040172
0.69 Acres
16 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,824 SqFt ($60 per sqft)
Basement
Year: 1970
Sold: 9-29-2017
HK10040096
0.69 Acres
10 Miles to Fort Knox
STONEGATE REALTY
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,782 SqFt ($94 per sqft)
No Bsmt
Year: 1987
Sold: 8-15-2017
HK10039503
0.77 Acres
11 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,408 SqFt ($123 per sqft)
No Bsmt
Year: 2017
Sold: 1-22-2018
HK10039645
0.22 Acres
14 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,470 SqFt ($118 per sqft)
Basement
Year: 2007
Sold: 7-17-2017
HK10039341
0.69 Acres
18 Miles to Fort Knox
JANES REALTY GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$174,900
4 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,025 SqFt ($86 per sqft)
Basement
Year: 1979
Sold: 7-31-2017
HK10039337
0.32 Acres
19 Miles to Fort Knox
RED EDGE REALTY
 
 
1 / 1
$174,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,810 SqFt ($97 per sqft)
Basement
Year: 2006
Sold: 7-7-2017
HK10039232
0.37 Acres
6 Miles to Fort Knox
JANES REALTY GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$174,900
4 Bedrooms
3 Full Baths & 1 Partial
3,094 SqFt ($54 per sqft)
Basement
Year: 1967
Sold: 11-15-2017
HK10039218
0.39 Acres
2 Miles to Fort Knox
BARR REALTY & AUCTION COMPANY INC- BRANDENBURG
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,450 SqFt ($114 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 7-17-2017
HK10039072
1.09 Acres
14 Miles to Fort Knox
HardinHomes.com
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,445 SqFt ($120 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 5-22-2017
HK10038270
0.23 Acres
4 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,033 SqFt ($86 per sqft)
Basement
Year: 1996
Sold: 6-2-2017
HK10038174
0.47 Acres
6 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,570 SqFt ($111 per sqft)
No Bsmt
Year: 2017
Sold: 6-10-2017
HK10037764
0.25 Acres
11 Miles to Fort Knox
STONEGATE REALTY
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
3 Full Baths & 1 Partial
2,915 SqFt ($63 per sqft)
Basement
Year: 1998
Sold: 4-3-2017
HK10037600
1.05 Acres
11 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 2 Partial
2,149 SqFt ($81 per sqft)
Basement
Year: 1996
Sold: 11-21-2016
HK10036536
1.0 Acre
17 Miles to Fort Knox
HardinHomes.com
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
2,120 SqFt ($83 per sqft)
Basement
Year: 2005
Sold: 2-27-2017
HK10036349
0.22 Acres
6 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS