49,621 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,728 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 1993
Sold: 9-30-2009
HK9999392
0.42 Acres
11 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
$174,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,408 SqFt ($68 per sqft)
No Bsmt
Year: 1991
Sold: 1-9-2009
HK9997605
0.5 Acres
23 Miles to Fort Knox
FIRST TIME REALTY INC.
 
 
$174,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
1,720 SqFt ($99 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 5-30-2008
HK9995940
0.69 Acres
18 Miles to Fort Knox
REAL ESTATE 3000
 
 
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,450 SqFt ($117 per sqft)
No Bsmt
Year: 2002
Sold: 7-15-2008
HK9996210
2.0 Acres
13 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
$174,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
2,092 SqFt ($79 per sqft)
No Bsmt
Year: 1942
Sold: 8-21-2008
HK9995442
2.48 Acres
12 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$174,900
4 Bedrooms
3 Full Baths & 1 Partial
2,200 SqFt ($80 per sqft)
No Bsmt
Year: 1985
Sold: 5-1-2008
HK9995366
0.42 Acres
3 Miles to Fort Knox
BLUEBIRD REALTY, LLC
 
 
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,736 SqFt ($86 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 4-30-2008
HK9994114
1.88 Acres
8 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,530 SqFt ($112 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 4-17-2008
HK9991738
0.8 Acres
9 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,232 SqFt ($142 per sqft)
Basement
Year: 2018
Sold: 7-20-2020
HK10051221
0.19 Acres
33 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,096 SqFt ($82 per sqft)
Basement
Year: 2008
Sold: 1-14-2020
HK10050826
0.2 Acres
19 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,269 SqFt ($142 per sqft)
Basement
Year: 1956
Sold: 8-10-2021
HK10056943
0.38 Acres
5 Miles to Fort Knox
KENNY SMITH REALTY LLC
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,312 SqFt ($139 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 7-1-2021
HK10056504
0.3 Acres
15 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,080 SqFt ($82 per sqft)
Basement
Year: 1962
Sold: 6-25-2021
HK10056381
0.37 Acres
2 Miles to Fort Knox
ETOWN REALTY INC
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,800 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 2011
Sold: 8-13-2021
HK10056332
0.25 Acres
6 Miles to Fort Knox
SUE WILSON REALTY
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,269 SqFt ($135 per sqft)
No Bsmt
Year: 1978
Sold: 6-28-2021
HK10056252
0.4 Acres
13 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$174,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,352 SqFt ($74 per sqft)
Basement
Year: 1980
Sold: 4-16-2021
HK10055585
0.37 Acres
3 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$174,900
5 Bedrooms
2 Full Baths
2,743 SqFt ($63 per sqft)
Basement
Year: 1900
Sold: 5-14-2021
HK10055641
0.84 Acres
57 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,348 SqFt ($75 per sqft)
Basement
Year: 1986
Sold: 3-26-2021
HK10055198
0.45 Acres
6 Miles to Fort Knox
ALPHA OMEGA REAL ESTATE SERVICES INC
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,863 SqFt ($94 per sqft)
Basement
Year: 1971
Sold: 1-20-2021
HK10054614
0.46 Acres
14 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
1 / 1
$174,900
5 Bedrooms
2 Full Baths
2,016 SqFt ($89 per sqft)
Basement
Year: 1970
Sold: 2-26-2021
HK10054611
1.0 Acre
17 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($125 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 10-8-2020
HK10054235
0.7 Acres
18 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
1 / 1
$174,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,536 SqFt ($112 per sqft)
Basement
Year: 1996
Sold: 12-4-2020
HK10054197
0.38 Acres
9 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$174,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,177 SqFt ($149 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 10-30-2020
HK10054066
0.0 Acres
11 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,152 SqFt ($81 per sqft)
Basement
Year: 2004
Sold: 10-9-2020
HK10053763
0.2 Acres
2 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,800 SqFt ($97 per sqft)
Basement
Year:
Sold: 10-9-2020
HK10053605
0.3 Acres
24 Miles to Fort Knox
BERKSHIRE HATHAWAY HOME SERVICES PARTNERS REALTY
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($130 per sqft)
No Bsmt
Year: 2020
Sold: 10-28-2020
HK10053590
0.25 Acres
26 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($125 per sqft)
No Bsmt
Year: 2020
Sold: 10-28-2020
HK10053588
0.24 Acres
26 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,475 SqFt ($119 per sqft)
Basement
Year: 1987
Sold: 9-23-2020
HK10053494
0.28 Acres
14 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Elizabethtown
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,349 SqFt ($130 per sqft)
Basement
Year: 1974
Sold: 10-5-2020
HK10053244
0.35 Acres
2 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$174,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,237 SqFt ($75 per sqft)
Basement
Year: 1987
Sold: 9-25-2020
HK10053132
0.31 Acres
2 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +