49,606 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,546 SqFt ($109 per sqft)
Basement
Year: 1995
Sold: 7-27-2020
HK10051008
0.23 Acres
5 Miles to Fort Knox
LIVINGSTON REALTY
 
 
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,102 SqFt ($79 per sqft)
Basement
Year: 2001
Sold: 1-15-2020
HK10050458
0.26 Acres
16 Miles to Fort Knox
KENNY SMITH REALTY LLC
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($121 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 1-15-2020
HK10050183
0.37 Acres
30 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$169,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,419 SqFt ($66 per sqft)
Basement
Year: 1966
Sold: 2-25-2020
HK10050769
0.23 Acres
14 Miles to Fort Knox
BUSY BEE REALTY
 
 
$169,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,454 SqFt ($111 per sqft)
Basement
Year: 1941
Sold: 1-6-2020
HK10050651
5.03 Acres
15 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Elizabethtown
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,536 SqFt ($109 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 12-9-2019
HK10050632
0.34 Acres
8 Miles to Fort Knox
REALTY WORLD KNOX REALTY GROUP, LLC
 
 
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,534 SqFt ($111 per sqft)
Basement
Year: 1952
Sold: 12-4-2019
HK10050503
0.21 Acres
14 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,868 SqFt ($91 per sqft)
No Bsmt
Year: 1989
Sold: 7-28-2020
HK10049942
0.26 Acres
6 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 2 Partial
2,646 SqFt ($64 per sqft)
Basement
Year: 1993
Sold: 10-24-2019
HK10049918
3.1 Acres
18 Miles to Fort Knox
STONEGATE REALTY
 
 
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,790 SqFt ($93 per sqft)
Basement
Year: 1989
Sold: 12-23-2019
HK10049832
0.24 Acres
13 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,319 SqFt ($70 per sqft)
Basement
Year: 1962
Sold: 11-11-2019
HK10049507
0.21 Acres
27 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($125 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 4-30-2020
HK10050196
0.38 Acres
30 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($124 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 11-8-2019
HK10049685
0.34 Acres
30 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$169,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
1,948 SqFt ($85 per sqft)
No Bsmt
Year: 1978
Sold: 12-6-2019
HK10049788
0.5 Acres
57 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($121 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 12-11-2019
HK10049662
0.34 Acres
30 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,660 SqFt ($102 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 2-28-2020
HK10049114
0.41 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($124 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 5-8-2020
HK10049723
0.37 Acres
30 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($121 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 6-5-2020
HK10049342
0.34 Acres
30 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($124 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 9-30-2019
HK10049316
0.34 Acres
30 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,776 SqFt ($87 per sqft)
Basement
Year: 1977
Sold: 10-18-2019
HK10048952
30.0 Acres
35 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,229 SqFt ($131 per sqft)
Basement
Year: 1965
Sold: 9-20-2019
HK10049040
0.26 Acres
27 Miles to Fort Knox
TURLEY AUCTION & REALTY INC.
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,493 SqFt ($114 per sqft)
Basement
Year: 2019
Sold: 5-16-2019
HK10047353
0.92 Acres
13 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($121 per sqft)
Basement
Year: 2019
Sold: 9-27-2019
HK10049001
2.07 Acres
19 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,493 SqFt ($114 per sqft)
Basement
Year: 2019
Sold: 8-23-2019
HK10048737
1.93 Acres
7 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,668 SqFt ($62 per sqft)
Basement
Year: 1979
Sold: 7-31-2019
HK10048542
1.65 Acres
19 Miles to Fort Knox
PATRIOT REALTY
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($124 per sqft)
Basement
Year: 2019
Sold: 6-18-2019
HK10047751
1.88 Acres
6 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$169,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
2,401 SqFt ($65 per sqft)
Basement
Year: 1956
Sold: 7-16-2019
HK10047622
0.24 Acres
14 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,460 SqFt ($113 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 5-31-2019
HK10047603
0.25 Acres
4 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Radcliff
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,493 SqFt ($114 per sqft)
Basement
Year: 2019
Sold: 8-16-2019
HK10047694
0.93 Acres
13 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,400 SqFt ($121 per sqft)
Basement
Year: 1955
Sold: 5-29-2019
HK10047565
0.32 Acres
13 Miles to Fort Knox
eXp Realty LLC