49,595 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$165,000
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,702 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 1993
Sold: 10-1-2018
HK10044739
1.0 Acre
16 Miles to Fort Knox
HardinHomes.com
 
 
1 / 1
$165,000
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,770 SqFt ($60 per sqft)
Basement
Year: 1968
Sold: 9-26-2018
HK10044527
0.25 Acres
18 Miles to Fort Knox
RED EDGE REALTY
 
 
1 / 1
$165,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,200 SqFt ($133 per sqft)
No Bsmt
Year: 1200
Sold: 7-12-2018
HK10043680
1.56 Acres
18 Miles to Fort Knox
DREAM JP PIRTLE REALTORS
 
 
1 / 1
$165,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,614 SqFt ($99 per sqft)
No Bsmt
Year: 1974
Sold: 6-28-2018
HK10043469
6.63 Acres
15 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$165,000
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,927 SqFt ($86 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 9-10-2018
HK10043284
0.25 Acres
5 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$165,000
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,418 SqFt ($115 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 5-22-2018
HK10043172
0.12 Acres
15 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
1 / 1
$165,000
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,072 SqFt ($80 per sqft)
Basement
Year: 2002
Sold: 3-5-2018
HK10042101
0.5 Acres
8 Miles to Fort Knox
BUSY BEE REALTY
 
 
1 / 1
$165,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,174 SqFt ($76 per sqft)
Basement
Year: 1995
Sold: 2-26-2018
HK10042038
0.24 Acres
5 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$165,000
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,295 SqFt ($71 per sqft)
No Bsmt
Year: 1964
Sold: 4-3-2018
HK10042159
0.37 Acres
5 Miles to Fort Knox
SUE WILSON REALTY
 
 
1 / 1
$165,000
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,742 SqFt ($89 per sqft)
No Bsmt
Year: 1999
Sold: 5-30-2018
HK10041687
0.12 Acres
11 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$165,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,550 SqFt ($105 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 1-9-2018
HK10041552
2.38 Acres
17 Miles to Fort Knox
JANES REALTY GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$165,000
3 Bedrooms
3 Full Baths
2,800 SqFt ($59 per sqft)
Basement
Year: 1986
Sold: 8-30-2019
HK10041424
0.24 Acres
10 Miles to Fort Knox
BRUNSON REAL ESTATE THE PROS
 
 
1 / 1
$165,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,258 SqFt ($120 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 9-20-2017
HK10040004
0.12 Acres
15 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
1 / 1
$165,000
4 Bedrooms
3 Full Baths
2,408 SqFt ($69 per sqft)
Basement
Year: 1992
Sold: 10-4-2017
HK10039499
0.3 Acres
5 Miles to Fort Knox
ETOWN REALTY INC
 
 
1 / 1
$165,000
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,792 SqFt ($91 per sqft)
Basement
Year: 2009
Sold: 7-28-2017
HK10038139
1.2 Acres
6 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$165,000
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,568 SqFt ($60 per sqft)
Basement
Year: 1979
Sold: 5-30-2017
HK10038207
0.54 Acres
3 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$165,000
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,934 SqFt ($85 per sqft)
Basement
Year: 1999
Sold: 5-31-2017
HK10038354
0.26 Acres
5 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Radcliff
 
 
1 / 1
$165,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,428 SqFt ($111 per sqft)
No Bsmt
Year: 2013
Sold: 5-12-2017
HK10038190
0.78 Acres
13 Miles to Fort Knox
HardinHomes.com
 
 
1 / 1
$165,000
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,797 SqFt ($88 per sqft)
Basement
Year: 1989
Sold: 5-1-2017
HK10037866
0.31 Acres
12 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$165,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,262 SqFt ($71 per sqft)
Basement
Year: 1990
Sold: 5-23-2017
HK10037547
0.34 Acres
11 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$165,000
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,152 SqFt ($73 per sqft)
Basement
Year: 1996
Sold: 8-22-2017
HK10037040
0.31 Acres
6 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$165,000
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,000 SqFt ($78 per sqft)
Basement
Year: 1993
Sold: 5-19-2017
HK10036907
0.36 Acres
13 Miles to Fort Knox
HardinHomes.com
 
 
1 / 1
$165,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,088 SqFt ($139 per sqft)
Basement
Year: 1980
Sold: 3-13-2017
HK10036836
5.0 Acres
25 Miles to Fort Knox
JANES REALTY GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$165,000
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,385 SqFt ($117 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 2-20-2017
HK10035581
0.0 Acres
11 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 4
$165,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,131 SqFt ($144 per sqft)
Basement
Year: 1958
Sold: 8-22-2016
HK10034952
0.16 Acres
33 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$165,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,391 SqFt ($116 per sqft)
Basement
Year: 2004
Sold: 8-19-2016
HK10034828
0.14 Acres
25 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$165,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,411 SqFt ($116 per sqft)
No Bsmt
Year: 1967
Sold: 7-1-2016
HK10033205
0.4 Acres
27 Miles to Fort Knox
BUSY BEE REALTY
 
 
1 / 1
$165,000
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,203 SqFt ($73 per sqft)
Basement
Year: 2009
Sold: 5-31-2016
HK10032667
0.4 Acres
4 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$165,000
3 Bedrooms
3 Full Baths
3,968 SqFt ($42 per sqft)
Basement
Year: 1971
Sold: 8-12-2016
HK10031270
4.42 Acres
60 Miles to Fort Knox
RE/MAX REALTY PARTNERS
 
 
$165,000
2 Bedrooms
3 Full Baths
2,820 SqFt ($56 per sqft)
Basement
Year: 1987
Sold: 6-9-2010
HK10005019
0.76 Acres
6 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF