49,586 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,443 SqFt ($115 per sqft)
No Bsmt
Year: 2015
Sold: 12-6-2019
HK10050090
3.89 Acres
24 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,590 SqFt ($56 per sqft)
Basement
Year: 1978
Sold: 3-12-2020
HK10050085
1.48 Acres
30 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,377 SqFt ($115 per sqft)
Basement
Year: 1989
Sold: 1-2-2020
HK10049466
0.23 Acres
4 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,121 SqFt ($75 per sqft)
Basement
Year: 1998
Sold: 9-30-2019
HK10049123
0.34 Acres
15 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,530 SqFt ($108 per sqft)
Basement
Year: 1978
Sold: 10-3-2019
HK10049663
3.4 Acres
6 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,360 SqFt ($117 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 6-14-2019
HK10047389
0.69 Acres
21 Miles to Fort Knox
JANES REALTY GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,334 SqFt ($120 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 5-2-2019
HK10047387
0.28 Acres
13 Miles to Fort Knox
eXp Realty LLC
 
 
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,683 SqFt ($95 per sqft)
Basement
Year: 1987
Sold: 10-11-2019
HK10049564
0.33 Acres
14 Miles to Fort Knox
HORNBACK REALTY
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,061 SqFt ($76 per sqft)
No Bsmt
Year: 1979
Sold: 5-24-2019
HK10047384
1.14 Acres
12 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,386 SqFt ($115 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 2-13-2020
HK10049563
0.69 Acres
28 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,680 SqFt ($89 per sqft)
No Bsmt
Year: 1982
Sold: 10-15-2019
HK10049317
0.3 Acres
56 Miles to Fort Knox
DEWAYNE SQUIRES REALTY
 
 
1 / 1
$159,900
4 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,746 SqFt ($87 per sqft)
Basement
Year: 1952
Sold: 9-9-2019
HK10049043
0.4 Acres
58 Miles to Fort Knox
DEWAYNE SQUIRES REALTY
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,188 SqFt ($133 per sqft)
No Bsmt
Year: 1999
Sold: 8-29-2019
HK10049025
0.19 Acres
16 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND-SHEPHERDSVILLE
 
 
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,232 SqFt ($129 per sqft)
Basement
Year: 1957
Sold: 9-30-2019
HK10048851
0.28 Acres
13 Miles to Fort Knox
KENNY SMITH REALTY LLC
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
2,500 SqFt ($58 per sqft)
Basement
Year: 1967
Sold: 8-30-2019
HK10048579
2.0 Acres
41 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,344 SqFt ($115 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 8-19-2019
HK10048136
1.59 Acres
20 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,501 SqFt ($104 per sqft)
Basement
Year: 1943
Sold: 11-14-2019
HK10048194
0.22 Acres
15 Miles to Fort Knox
HardinHomes.com
 
 
$159,900
1 Bedroom
1 Full Bath
720 SqFt ($215 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 10-4-2019
HK10048098
4.38 Acres
15 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,224 SqFt ($71 per sqft)
No Bsmt
Year: 1985
Sold: 12-16-2019
HK10048240
1.0 Acre
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,344 SqFt ($115 per sqft)
No Bsmt
Year: 2018
Sold: 6-28-2019
HK10047857
1.7 Acres
23 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$159,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,972 SqFt ($80 per sqft)
Basement
Year: 1988
Sold: 5-27-2019
HK10047765
0.31 Acres
2 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,305 SqFt ($123 per sqft)
Basement
Year: 1976
Sold: 5-10-2019
HK10047476
5.2 Acres
7 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$159,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,753 SqFt ($54 per sqft)
Basement
Year: 1950
Sold: 6-13-2019
HK10047545
0.0 Acres
32 Miles to Fort Knox
SMITH & WILSON REALTY
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($115 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 5-10-2019
HK10047297
0.27 Acres
32 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,344 SqFt ($115 per sqft)
No Bsmt
Year: 2018
Sold: 6-12-2019
HK10047289
1.89 Acres
23 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,048 SqFt ($78 per sqft)
Basement
Year: 1948
Sold: 5-9-2019
HK10047527
0.14 Acres
15 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,350 SqFt ($118 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 4-29-2019
HK10046911
0.27 Acres
32 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,232 SqFt ($130 per sqft)
Basement
Year: 1964
Sold: 3-25-2019
HK10046976
0.7 Acres
6 Miles to Fort Knox
HardinHomes.com
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,350 SqFt ($114 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 2-28-2019
HK10046804
0.69 Acres
21 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($114 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 4-30-2019
HK10047066
0.2 Acres
32 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS