49,585 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,000
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,587 SqFt ($59 per sqft)
Basement
Year: 1994
Sold: 8-9-2013
HK10020249
1.5 Acres
9 Miles to Fort Knox
STONEGATE REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,525 SqFt ($101 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 8-8-2013
HK10019872
0.2 Acres
11 Miles to Fort Knox
HardinHomes.com
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,000
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,210 SqFt ($71 per sqft)
No Bsmt
Year: 1920
Sold: 5-23-2013
HK10019016
1.44 Acres
35 Miles to Fort Knox
MAKE IT HAPPEN REALTY, LLC
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,232 SqFt ($121 per sqft)
Basement
Year: 1989
Sold: 7-26-2013
HK10018578
5.0 Acres
26 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER / SUCCESS REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,000
5 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,644 SqFt ($93 per sqft)
No Bsmt
Year: 1995
Sold: 2-28-2013
HK10018001
1.44 Acres
11 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,000
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,064 SqFt ($71 per sqft)
No Bsmt
Year: 1909
Sold: 3-8-2013
HK10017618
0.49 Acres
22 Miles to Fort Knox
HardinHomes.com
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,000
5 Bedrooms
3 Full Baths
2,842 SqFt ($55 per sqft)
No Bsmt
Year: 1979
Sold: 1-28-2013
HK10017218
2.0 Acres
26 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$155,100
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,736 SqFt ($89 per sqft)
No Bsmt
Year: 1965
Sold: 12-1-2021
HK10059043
0.41 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,150
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,388 SqFt ($119 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 6-3-2008
HK9995398
0.69 Acres
21 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,400
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,976 SqFt ($79 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 8-10-2004
HK208941
1.0 Acre
11 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,400
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,976 SqFt ($94 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 7-27-2004
HK208939
0.92 Acres
11 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,400
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,440 SqFt ($108 per sqft)
No Bsmt
Year: 2014
Sold: 4-9-2015
HK10026734
0.71 Acres
13 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
$155,404 (auction)
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,104 SqFt ($141 per sqft)
No Bsmt
Year: 1980
Sold: 6-11-2025
HK25001817
0.0 Acres
14 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
1 / 2
$155,500
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,780 SqFt ($81 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 2-26-2009
HK9997917
0.7 Acres
18 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$155,500
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,320 SqFt ($65 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 10-15-2008
HK9997549
13.72 Acres
15 Miles to Fort Knox
RE/MAX COMMITMENT
 
 
1 / 1
$155,500
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,728 SqFt ($98 per sqft)
No Bsmt
Year: 2012
Sold: 5-27-2021
HK10056065
0.92 Acres
9 Miles to Fort Knox
BARR REALTY & AUCTION COMPANY INC- HARDINSBURG
 
 
1 / 1
$155,500
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,300 SqFt ($120 per sqft)
No Bsmt
Year: 1994
Sold: 12-2-2020
HK10053762
2.0 Acres
7197 Miles to Fort Knox
REALTY WORLD KNOX REALTY GROUP, LLC
 
 
$155,500
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,344 SqFt ($113 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 11-12-2019
HK10050176
0.69 Acres
21 Miles to Fort Knox
31 & MAIN REALTY
 
 
1 / 1
$155,500
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,407 SqFt ($107 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 5-12-2017
HK10037944
0.86 Acres
15 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,500
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,350 SqFt ($115 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 8-28-2008
HK9995338
1.13 Acres
14 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,500
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,344 SqFt ($115 per sqft)
No Bsmt
Year: 1995
Sold: 11-7-2006
HK60118
1.37 Acres
18 Miles to Fort Knox
HORNBACK REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,500
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,476 SqFt ($101 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 7-10-2006
HK58032
0.25 Acres
5 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,500
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,575 SqFt ($99 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 12-15-2005
HK56110
0.28 Acres
16 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,500
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,344 SqFt ($65 per sqft)
No Bsmt
Year: 1951
Sold: 5-24-2005
HK53478
0.36 Acres
14 Miles to Fort Knox
EQUITY REALTY DEVELOPMENT, INC KY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,500
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,013 SqFt ($77 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 10-29-2003
HK207702
0.3 Acres
11 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,500
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,688 SqFt ($82 per sqft)
Basement
Year: 1997
Sold: 1-18-2019
HK10045321
0.87 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,500
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,268 SqFt ($103 per sqft)
Basement
Year: 1959
Sold: 3-29-2019
HK10044190
0.37 Acres
14 Miles to Fort Knox
KENNY SMITH REALTY LLC
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,500
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,180 SqFt ($132 per sqft)
Basement
Year: 2017
Sold: 12-14-2017
HK10041798
0.4 Acres
19 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,500
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,700 SqFt ($88 per sqft)
Basement
Year: 2006
Sold: 11-30-2012
HK10015988
1.26 Acres
19 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
Image Unavailable Placeholder
$155,600
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,728 SqFt ($90 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 4-18-2005
HK50359
0.79 Acres
8 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.