49,583 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,253 SqFt ($106 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 10-22-2008
HK9996625
1.31 Acres
36 Miles to Fort Knox
ASSOCIATED, REALTORS REAL LIVING
 
 
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,272 SqFt ($110 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 4-18-2008
HK9994456
0.25 Acres
10 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,805 SqFt ($77 per sqft)
No Bsmt
Year: 1959
Sold: 3-26-2008
HK9994788
0.24 Acres
14 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,480 SqFt ($94 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 4-30-2008
HK9992985
0.87 Acres
18 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,700 SqFt ($86 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 4-30-2007
HK62000
1.0 Acre
10 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
1 / 1
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,532 SqFt ($93 per sqft)
No Bsmt
Year: 1993
Sold: 3-26-2007
HK61565
0.28 Acres
6 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,800 SqFt ($81 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 4-24-2007
HK61134
1.0 Acre
14 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
1 / 1
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,700 SqFt ($84 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 2-15-2007
HK60470
3.0 Acres
16 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
1 / 1
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,004 SqFt ($71 per sqft)
No Bsmt
Year: 2001
Sold: 11-16-2001
HK6010233
0.23 Acres
6 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,700 SqFt ($82 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 2-1-2007
HK59586
3.0 Acres
7 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
1 / 1
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,200 SqFt ($65 per sqft)
No Bsmt
Year: 1993
Sold: 7-11-2006
HK58640
0.21 Acres
12 Miles to Fort Knox
SUE WILSON REALTY
 
 
1 / 1
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,483 SqFt ($93 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 5-15-2006
HK56646
0.25 Acres
9 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,550 SqFt ($89 per sqft)
No Bsmt
Year: 2001
Sold: 10-17-2005
HK55172
1.33 Acres
9 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$142,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
2,144 SqFt ($65 per sqft)
No Bsmt
Year: 1988
Sold: 5-5-2001
HK5500159
0.0 Acres
12 Miles to Fort Knox
SUE WILSON REALTY
 
 
1 / 1
$142,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
1,400 SqFt ($103 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 5-26-2005
HK52997
1.23 Acres
5 Miles to Fort Knox
CENTURY 21/ CHOICE REALTORS & AUCT
 
 
1 / 1
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,557 SqFt ($87 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 10-18-2004
HK50930
0.0 Acres
11 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,634 SqFt ($85 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 8-25-2000
HK3730347
0.0 Acres
15 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
1 / 1
$142,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,620 SqFt ($84 per sqft)
No Bsmt
Year: 1992
Sold: 7-14-2000
HK2201595
3.0 Acres
7 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
1 / 1
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,660 SqFt ($86 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 7-19-2004
HK209167
0.25 Acres
6 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,485 SqFt ($96 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 6-24-2004
HK208742
0.36 Acres
6 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$142,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,736 SqFt ($80 per sqft)
No Bsmt
Year: 2001
Sold: 7-12-2004
HK207469
1.0 Acre
20 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,558 SqFt ($90 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 10-21-2002
HK203975
0.42 Acres
14 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
1 / 1
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,763 SqFt ($79 per sqft)
No Bsmt
Year: 1994
Sold: 9-17-2001
HK200823
0.53 Acres
14 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$142,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,930 SqFt ($73 per sqft)
No Bsmt
Year: 2001
Sold: 9-5-2001
HK200558
1.11 Acres
9 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
1 / 1
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,000 SqFt ($71 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 10-25-2000
HK1756687
0.76 Acres
6 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,440 SqFt ($90 per sqft)
No Bsmt
Year: 1999
Sold: 1-25-2021
HK10054985
1.0 Acre
42 Miles to Fort Knox
BARR REALTY & AUCTION COMPANY INC- HARDINSBURG
 
 
1 / 1
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,249 SqFt ($112 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 9-18-2020
HK10053554
0.2 Acres
10 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
$142,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,302 SqFt ($109 per sqft)
No Bsmt
Year: 1990
Sold: 4-24-2020
HK10051517
0.17 Acres
15 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$142,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,400 SqFt ($59 per sqft)
Basement
Year: 1961
Sold: 10-18-2019
HK10049837
0.26 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$142,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
918 SqFt ($154 per sqft)
No Bsmt
Year: 1950
Sold: 10-24-2019
HK10049765
5.1 Acres
24 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY