49,567 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,376 SqFt ($94 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 7-8-2016
HK10032921
0.12 Acres
11 Miles to Fort Knox
HardinHomes.com
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,300 SqFt ($104 per sqft)
No Bsmt
Year: 2015
Sold: 10-10-2016
HK10032171
0.32 Acres
35 Miles to Fort Knox
AREA ONE REALTY, LLC
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,391 SqFt ($95 per sqft)
No Bsmt
Year: 1972
Sold: 5-20-2016
HK10027750
0.4 Acres
57 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,469 SqFt ($99 per sqft)
No Bsmt
Year: 1987
Sold: 6-25-2010
HK10005734
0.21 Acres
34 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,389 SqFt ($114 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 8-26-2010
HK10005678
0.69 Acres
14 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,350 SqFt ($96 per sqft)
No Bsmt
Year: 1999
Sold: 10-18-2011
HK10005529
0.69 Acres
31 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$134,900
1 Bedroom
1 Full Bath
2,400 SqFt ($49 per sqft)
No Bsmt
Year: 2002
Sold: 7-19-2010
HK10005498
24.33 Acres
60 Miles to Fort Knox
RE/MAX REALTY PARTNERS
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,716 SqFt ($79 per sqft)
Basement
Year: 1989
Sold: 11-19-2010
HK10005373
1.0 Acre
7 Miles to Fort Knox
RE/MAX COMMITMENT
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,260 SqFt ($107 per sqft)
No Bsmt
Year: 1996
Sold: 6-11-2010
HK10004081
0.69 Acres
27 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,304 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 4-6-2010
HK10003895
0.23 Acres
13 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,370 SqFt ($54 per sqft)
Basement
Year: 1961
Sold: 4-28-2010
HK10003882
0.37 Acres
14 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,250 SqFt ($108 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 5-4-2010
HK10003858
0.22 Acres
10 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,250 SqFt ($108 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 5-11-2010
HK10003857
0.22 Acres
10 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$134,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
2,381 SqFt ($54 per sqft)
Basement
Year: 1976
Sold: 4-6-2010
HK10003590
1.09 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,500 SqFt ($88 per sqft)
No Bsmt
Year: 1964
Sold: 2-26-2010
HK10003567
0.0 Acres
31 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,550 SqFt ($84 per sqft)
Basement
Year: 2000
Sold: 4-9-2010
HK10003458
0.58 Acres
7 Miles to Fort Knox
ASSOCIATED, REALTORS REAL LIVING
 
 
$134,900
5 Bedrooms
3 Full Baths
1,500 SqFt ($90 per sqft)
No Bsmt
Year: 1975
Sold: 2-2-2010
HK10003206
2.99 Acres
26 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
$134,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
1,750 SqFt ($77 per sqft)
No Bsmt
Year: 1978
Sold: 1-22-2010
HK10003191
1.0 Acre
47 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,025 SqFt ($122 per sqft)
No Bsmt
Year: 1972
Sold: 3-18-2010
HK10003144
0.33 Acres
14 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,440 SqFt ($92 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 12-16-2009
HK10002990
0.42 Acres
4 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,769 SqFt ($72 per sqft)
Basement
Year: 1988
Sold: 5-27-2010
HK10002952
1.25 Acres
9 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
$134,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,400 SqFt ($50 per sqft)
No Bsmt
Year: 1988
Sold: 10-4-2010
HK10002543
2.99 Acres
7197 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,560 SqFt ($85 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 3-26-2010
HK10002541
0.69 Acres
29 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,923 SqFt ($68 per sqft)
No Bsmt
Year: 1971
Sold: 11-23-2009
HK10002345
0.34 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,344 SqFt ($93 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 9-30-2009
HK10002136
0.75 Acres
15 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,300 SqFt ($99 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 12-22-2009
HK10001984
1.58 Acres
22 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$134,900
4 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,700 SqFt ($71 per sqft)
No Bsmt
Year: 1985
Sold: 10-16-2009
HK10001051
0.78 Acres
16 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
$134,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,107 SqFt ($122 per sqft)
No Bsmt
Year: 1972
Sold: 1-15-2010
HK10001043
0.85 Acres
4 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,350 SqFt ($102 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 8-10-2009
HK10000660
0.0 Acres
26 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$134,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
1,000 SqFt ($130 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 1-19-2010
HK10000011
0.0 Acres
15 Miles to Fort Knox
DICKERSON REAL ESTATE GROUP, INC.