49,567 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,592 SqFt ($85 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 3-27-2019
HK10047037
0.85 Acres
28 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,225 SqFt ($110 per sqft)
No Bsmt
Year: 1971
Sold: 3-25-2019
HK10046634
0.17 Acres
23 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS ELITE REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,571 SqFt ($86 per sqft)
No Bsmt
Year: 1948
Sold: 9-6-2019
HK10046763
0.29 Acres
18 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND-SHEPHERDSVILLE
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
2,044 SqFt ($69 per sqft)
Basement
Year: 1957
Sold: 2-20-2019
HK10046615
0.28 Acres
13 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$134,900
2 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,030 SqFt ($63 per sqft)
Basement
Year: 1960
Sold: 5-24-2019
HK10046832
0.14 Acres
15 Miles to Fort Knox
ALPHA OMEGA REAL ESTATE SERVICES INC
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,176 SqFt ($113 per sqft)
No Bsmt
Year:
Sold: 3-29-2019
HK10046382
1.04 Acres
29 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$134,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,752 SqFt ($71 per sqft)
Basement
Year: 1983
Sold: 4-26-2019
HK10046485
0.2 Acres
2 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Radcliff
 
 
1 / 1
$134,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,106 SqFt ($62 per sqft)
Basement
Year: 1949
Sold: 6-28-2019
HK10046423
0.17 Acres
58 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,652 SqFt ($78 per sqft)
Basement
Year: 1938
Sold: 2-15-2019
HK10046058
0.21 Acres
15 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,557 SqFt ($80 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 1-23-2019
HK10046036
0.35 Acres
10 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,873 SqFt ($66 per sqft)
No Bsmt
Year: 1947
Sold: 12-21-2018
HK10045957
0.55 Acres
5 Miles to Fort Knox
JANES REALTY GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,580 SqFt ($83 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 10-29-2018
HK10045232
0.79 Acres
28 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,134 SqFt ($108 per sqft)
No Bsmt
Year: 1963
Sold: 3-18-2019
HK10045068
0.46 Acres
14 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Elizabethtown
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,421 SqFt ($91 per sqft)
Basement
Year: 1983
Sold: 10-2-2018
HK10045139
0.38 Acres
2 Miles to Fort Knox
BARR REALTY & AUCTION COMPANY INC- BRANDENBURG
 
 
1 / 1
$134,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,220 SqFt ($60 per sqft)
Basement
Year: 1971
Sold: 11-26-2018
HK10044889
0.98 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,840 SqFt ($71 per sqft)
No Bsmt
Year: 1982
Sold: 9-24-2018
HK10044767
0.75 Acres
8 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$134,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,070 SqFt ($65 per sqft)
Basement
Year: 1984
Sold: 6-10-2019
HK10044419
0.35 Acres
1 Mile to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,700 SqFt ($76 per sqft)
Basement
Year: 1983
Sold: 8-27-2018
HK10044256
0.35 Acres
3 Miles to Fort Knox
BLUE MOOSE REALTY INC.
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,792 SqFt ($73 per sqft)
No Bsmt
Year: 2002
Sold: 10-5-2018
HK10044125
1.5 Acres
33 Miles to Fort Knox
BARR REALTY & AUCTION COMPANY INC- HARDINSBURG
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,832 SqFt ($73 per sqft)
Basement
Year: 1960
Sold: 6-22-2018
HK10043659
0.95 Acres
14 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,449 SqFt ($93 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 6-15-2018
HK10043112
0.38 Acres
4 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,228 SqFt ($110 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 5-11-2018
HK10042968
0.23 Acres
37 Miles to Fort Knox
AREA ONE REALTY, LLC
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,421 SqFt ($95 per sqft)
No Bsmt
Year: 1974
Sold: 5-23-2018
HK10043160
0.55 Acres
2 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS-HURSTBOURNE
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,160 SqFt ($116 per sqft)
No Bsmt
Year: 2011
Sold: 5-11-2018
HK10042919
0.18 Acres
33 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,250 SqFt ($108 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 5-17-2018
HK10042700
0.18 Acres
33 Miles to Fort Knox
AREA ONE REALTY, LLC
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,125 SqFt ($120 per sqft)
No Bsmt
Year: 1992
Sold: 4-5-2018
HK10042593
0.37 Acres
14 Miles to Fort Knox
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,122 SqFt ($112 per sqft)
No Bsmt
Year: 1925
Sold: 4-20-2018
HK10042521
45.0 Acres
78 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
1 / 1
$134,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,632 SqFt ($83 per sqft)
No Bsmt
Year: 1996
Sold: 4-30-2018
HK10042153
1.19 Acres
7 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,100 SqFt ($122 per sqft)
No Bsmt
Year: 1983
Sold: 1-30-2018
HK10041675
0.23 Acres
30 Miles to Fort Knox
MASON REAL ESTATE LLC
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,250 SqFt ($106 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 12-21-2017
HK10041499
1.0 Acre
35 Miles to Fort Knox
AREA ONE REALTY, LLC