49,567 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,324 SqFt ($91 per sqft)
No Bsmt
Year: 1961
Sold: 3-25-2021
HK10055551
10.4 Acres
19 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$134,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
999 SqFt ($132 per sqft)
No Bsmt
Year: 1976
Sold: 2-9-2021
HK10055299
5.0 Acres
32 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,018 SqFt ($142 per sqft)
Basement
Year: 1941
Sold: 3-19-2021
HK10055277
0.25 Acres
24 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,120 SqFt ($124 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 2-26-2021
HK10054954
0.21 Acres
5 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,200 SqFt ($104 per sqft)
No Bsmt
Year: 1961
Sold: 6-9-2021
HK10054859
0.74 Acres
37 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
960 SqFt ($126 per sqft)
No Bsmt
Year: 1962
Sold: 1-8-2021
HK10054507
0.58 Acres
18 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,345 SqFt ($98 per sqft)
Basement
Year: 1961
Sold: 1-27-2021
HK10054415
0.33 Acres
1 Mile to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,125 SqFt ($120 per sqft)
No Bsmt
Year: 1978
Sold: 11-16-2020
HK10053995
0.29 Acres
15 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,296 SqFt ($99 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 11-16-2020
HK10053914
2.02 Acres
6 Miles to Fort Knox
ALPHA OMEGA REAL ESTATE SERVICES INC
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
925 SqFt ($141 per sqft)
No Bsmt
Year: 1964
Sold: 3-16-2021
HK10053882
0.15 Acres
29 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,040 SqFt ($122 per sqft)
Basement
Year: 1974
Sold: 12-4-2020
HK10053417
0.46 Acres
14 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,300 SqFt ($103 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 9-30-2020
HK10053222
0.75 Acres
58 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,384 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 9-1-2020
HK10052751
1.41 Acres
4 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,136 SqFt ($107 per sqft)
No Bsmt
Year: 1999
Sold: 9-14-2020
HK10052394
0.09 Acres
16 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
$134,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
1,510 SqFt ($86 per sqft)
Basement
Year: 2004
Sold: 6-26-2020
HK10052077
0.17 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,120 SqFt ($118 per sqft)
Basement
Year: 1955
Sold: 5-12-2020
HK10052019
0.17 Acres
14 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,782 SqFt ($74 per sqft)
Basement
Year: 1973
Sold: 5-29-2020
HK10051960
0.32 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,668 SqFt ($50 per sqft)
Basement
Year: 1970
Sold: 3-31-2020
HK10051427
0.34 Acres
1 Mile to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$134,900
33 Bedrooms
2 Full Baths
2,560 SqFt ($49 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 7-25-2020
HK10051053
26.06 Acres
42 Miles to Fort Knox
TURLEY AUCTION & REALTY INC.
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,624 SqFt ($72 per sqft)
No Bsmt
Year: 1978
Sold: 11-1-2019
HK10049875
0.43 Acres
57 Miles to Fort Knox
RHONDA SMITH REALTY INC
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,086 SqFt ($121 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 9-30-2019
HK10048616
1.17 Acres
40 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,664 SqFt ($44 per sqft)
No Bsmt
Year: 1993
Sold: 7-17-2019
HK10048396
0.39 Acres
45 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,054 SqFt ($135 per sqft)
Basement
Year: 1963
Sold: 6-7-2019
HK10048192
0.21 Acres
23 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$134,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,160 SqFt ($115 per sqft)
Basement
Year: 2002
Sold: 6-30-2019
HK10048251
0.18 Acres
13 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,406 SqFt ($96 per sqft)
No Bsmt
Year: 1954
Sold: 6-17-2019
HK10047807
0.26 Acres
28 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS ELITE REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,816 SqFt ($73 per sqft)
Basement
Year: 1964
Sold: 6-23-2019
HK10047542
0.37 Acres
1 Mile to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,890 SqFt ($69 per sqft)
Basement
Year: 1967
Sold: 4-18-2019
HK10047188
0.32 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,246 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 2018
Sold: 5-23-2019
HK10047185
0.4 Acres
21 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,485 SqFt ($87 per sqft)
No Bsmt
Year: 1980
Sold: 4-30-2019
HK10047095
0.6 Acres
2 Miles to Fort Knox
ALPHA OMEGA REAL ESTATE SERVICES INC
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,445 SqFt ($93 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 3-29-2019
HK10046962
1.01 Acres
26 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY