49,567 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,850 SqFt ($74 per sqft)
Basement
Year: 1999
Sold: 6-9-2015
HK10028902
0.75 Acres
10 Miles to Fort Knox
STONEGATE REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,831 SqFt ($72 per sqft)
Basement
Year: 1960
Sold: 6-5-2015
HK10028767
0.34 Acres
14 Miles to Fort Knox
RE/MAX COMMITMENT
 
 
1 / 1
$134,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,120 SqFt ($66 per sqft)
No Bsmt
Year: 1976
Sold: 5-13-2015
HK10028076
0.42 Acres
58 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
1 / 1
$134,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,718 SqFt ($76 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 4-23-2015
HK10026356
0.72 Acres
18 Miles to Fort Knox
eXp Realty LLC
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,344 SqFt ($99 per sqft)
Basement
Year: 1900
Sold: 4-19-2024
HK24000883
0.68 Acres
34 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
988 SqFt ($148 per sqft)
No Bsmt
Year: 1970
Sold: 3-6-2024
HK24000691
0.14 Acres
29 Miles to Fort Knox
Green Team Real Estate Services
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,144 SqFt ($118 per sqft)
No Bsmt
Year: 2002
Sold: 10-27-2023
HK23003270
0.29 Acres
1 Mile to Fort Knox
eXp Realty LLC
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,362 SqFt ($92 per sqft)
Basement
Year: 1901
Sold: 8-4-2023
HK23002113
0.25 Acres
5 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS-HURSTBOURNE
 
 
1 / 1
$134,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,216 SqFt ($99 per sqft)
No Bsmt
Year: 1995
Sold: 9-29-2022
HK10061832
2.22 Acres
3 Miles to Fort Knox
STONEGATE REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,475 SqFt ($93 per sqft)
No Bsmt
Year: 2018
Sold: 11-21-2022
HK10059759
0.9 Acres
41 Miles to Fort Knox
UNITED REAL ESTATE LOUISVILLE
 
 
1 / 1
$134,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
852 SqFt ($157 per sqft)
Basement
Year: 1962
Sold: 2-9-2022
HK10059147
0.19 Acres
15 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$134,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
720 SqFt ($188 per sqft)
No Bsmt
Year: 1956
Sold: 3-4-2022
HK10059073
0.21 Acres
15 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,224 SqFt ($105 per sqft)
Basement
Year: 1952
Sold: 9-8-2021
HK10057692
0.18 Acres
15 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
988 SqFt ($127 per sqft)
No Bsmt
Year: 1979
Sold: 9-13-2021
HK10057510
0.24 Acres
16 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$134,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,886 SqFt ($68 per sqft)
No Bsmt
Year: 1959
Sold: 7-18-2009
HK9999180
1.0 Acre
14 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,428 SqFt ($88 per sqft)
No Bsmt
Year: 1988
Sold: 9-25-2009
HK9999309
0.74 Acres
17 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$134,900
5 Bedrooms
2 Full Baths
1,690 SqFt ($76 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 5-15-2009
HK9998449
0.69 Acres
30 Miles to Fort Knox
FIRST TIME REALTY INC.
 
 
$134,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,848 SqFt ($70 per sqft)
No Bsmt
Year: 1986
Sold: 3-11-2009
HK9996025
0.23 Acres
2 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$134,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,167 SqFt ($116 per sqft)
No Bsmt
Year: 1995
Sold: 8-11-2008
HK9996491
1.29 Acres
21 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 4
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,344 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 8-27-2008
HK9995977
0.69 Acres
21 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,564 SqFt ($85 per sqft)
No Bsmt
Year: 1956
Sold: 6-13-2008
HK9995896
0.34 Acres
14 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,399 SqFt ($89 per sqft)
No Bsmt
Year: 2001
Sold: 5-28-2008
HK9995655
0.57 Acres
9 Miles to Fort Knox
FIRST TIME REALTY INC.
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,372 SqFt ($103 per sqft)
No Bsmt
Year: 1990
Sold: 5-30-2008
HK9995295
0.32 Acres
13 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
1 / 3
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,773 SqFt ($76 per sqft)
No Bsmt
Year: 1996
Sold: 4-10-2008
HK9994037
0.62 Acres
4 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS- OLD 3RD. ST.
 
 
1 / 2
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,350 SqFt ($95 per sqft)
No Bsmt
Year: 1990
Sold: 5-22-2008
HK9993978
0.5 Acres
25 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,344 SqFt ($99 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 5-29-2008
HK9992635
1.19 Acres
21 Miles to Fort Knox
CENTURY 21/ CHOICE REALTORS & AUCT
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,080 SqFt ($120 per sqft)
No Bsmt
Year: 1981
Sold: 7-12-2021
HK10056298
0.17 Acres
17 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,025 SqFt ($114 per sqft)
No Bsmt
Year: 1974
Sold: 6-4-2021
HK10056160
0.21 Acres
5 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,188 SqFt ($109 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 6-4-2021
HK10055960
3.66 Acres
39 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$134,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,125 SqFt ($124 per sqft)
No Bsmt
Year: 1994
Sold: 4-5-2021
HK10055653
0.21 Acres
32 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS