49,564 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,479 SqFt ($46 per sqft)
No Bsmt
Year:
Sold: 8-29-2016
HK10029291
0.25 Acres
29 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$129,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,325 SqFt ($89 per sqft)
No Bsmt
Year: 1992
Sold: 10-18-2012
HK10016379
0.86 Acres
7 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
$129,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
2,400 SqFt ($51 per sqft)
No Bsmt
Year: 1965
Sold: 7-9-2010
HK10005418
0.65 Acres
44 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$129,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,052 SqFt ($123 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 5-28-2010
HK10005393
0.12 Acres
15 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,404 SqFt ($85 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 8-16-2010
HK10005347
5.9 Acres
37 Miles to Fort Knox
BETTY SEAY REALTY LLC
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,693 SqFt ($76 per sqft)
Basement
Year: 1985
Sold: 7-15-2010
HK10005119
0.31 Acres
3 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
$129,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,630 SqFt ($49 per sqft)
Basement
Year: 1986
Sold: 1-10-2011
HK10004627
0.19 Acres
6 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,680 SqFt ($71 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 9-3-2010
HK10004602
0.96 Acres
19 Miles to Fort Knox
ASSOCIATED, REALTORS REAL LIVING
 
 
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,075 SqFt ($62 per sqft)
Basement
Year: 1983
Sold: 11-29-2010
HK10004521
0.24 Acres
2 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
$129,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,762 SqFt ($72 per sqft)
No Bsmt
Year: 2001
Sold: 5-14-2010
HK10004372
0.17 Acres
19 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,860 SqFt ($67 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 3-22-2010
HK10004093
0.23 Acres
4 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,048 SqFt ($58 per sqft)
Basement
Year: 1923
Sold: 4-19-2011
HK10003851
0.27 Acres
15 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,960 SqFt ($65 per sqft)
No Bsmt
Year: 1990
Sold: 3-29-2010
HK10003630
0.26 Acres
15 Miles to Fort Knox
ASSOCIATED, REALTORS REAL LIVING
 
 
1 / 2
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,768 SqFt ($64 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 3-17-2010
HK10003555
0.57 Acres
7197 Miles to Fort Knox
CENTRAL KY REALTORS
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,200 SqFt ($108 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 2-4-2010
HK10003325
0.12 Acres
2 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,224 SqFt ($104 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 1-11-2010
HK10003296
0.76 Acres
18 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,068 SqFt ($117 per sqft)
No Bsmt
Year: 1974
Sold: 12-8-2009
HK10002856
0.41 Acres
2 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,570 SqFt ($83 per sqft)
No Bsmt
Year: 1978
Sold: 12-11-2009
HK10002722
1.09 Acres
7 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
$129,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
2,290 SqFt ($48 per sqft)
Basement
Year: 1983
Sold: 4-21-2010
HK10002482
0.75 Acres
10 Miles to Fort Knox
DOE RUN REALTY
 
 
$129,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
1,269 SqFt ($104 per sqft)
No Bsmt
Year: 1977
Sold: 12-11-2009
HK10002294
0.34 Acres
3 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,216 SqFt ($105 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 10-1-2010
HK10002189
0.3 Acres
15 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,500 SqFt ($84 per sqft)
No Bsmt
Year: 8
Sold: 11-25-2009
HK10002044
0.34 Acres
35 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,370 SqFt ($95 per sqft)
No Bsmt
Year: 2002
Sold: 11-4-2009
HK10001975
0.99 Acres
20 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($86 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 11-25-2009
HK10001885
4.0 Acres
35 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,200 SqFt ($108 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 11-24-2009
HK10001836
0.2 Acres
5 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,568 SqFt ($78 per sqft)
No Bsmt
Year: 1967
Sold: 9-23-2009
HK10001833
0.59 Acres
14 Miles to Fort Knox
REAL ESTATE 3000
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,680 SqFt ($68 per sqft)
No Bsmt
Year: 1980
Sold: 12-11-2009
HK10001792
0.7 Acres
58 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
$129,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,248 SqFt ($104 per sqft)
No Bsmt
Year: 1999
Sold: 9-24-2009
HK10001778
0.27 Acres
16 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,250 SqFt ($104 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 11-6-2009
HK10001573
0.14 Acres
10 Miles to Fort Knox
ASSOCIATED, REALTORS REAL LIVING
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,428 SqFt ($90 per sqft)
No Bsmt
Year: 1999
Sold: 8-20-2009
HK10001453
0.73 Acres
31 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS