49,563 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$129,900 (auction)
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,635 SqFt ($77 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 3-28-2018
HK10041805
0.0 Acres
15 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,526 SqFt ($81 per sqft)
Basement
Year: 1946
Sold: 3-23-2018
HK10041778
0.18 Acres
15 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($89 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 12-22-2017
HK10041455
0.72 Acres
27 Miles to Fort Knox
JANES REALTY GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,304 SqFt ($98 per sqft)
No Bsmt
Year: 1988
Sold: 5-8-2018
HK10041200
0.24 Acres
4 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,402 SqFt ($84 per sqft)
No Bsmt
Year: 1900
Sold: 12-22-2017
HK10040979
0.26 Acres
15 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,624 SqFt ($79 per sqft)
No Bsmt
Year: 1985
Sold: 10-31-2017
HK10040887
0.24 Acres
5 Miles to Fort Knox
PATRIOT REALTY
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,232 SqFt ($105 per sqft)
No Bsmt
Year: 1965
Sold: 2-26-2018
HK10040589
0.34 Acres
28 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,732 SqFt ($72 per sqft)
Basement
Year: 1953
Sold: 2-2-2018
HK10040938
0.19 Acres
14 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,306 SqFt ($89 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 1-17-2018
HK10040197
0.19 Acres
13 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$129,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,488 SqFt ($84 per sqft)
No Bsmt
Year: 1979
Sold: 10-3-2017
HK10040195
0.1 Acres
58 Miles to Fort Knox
RHONDA SMITH REALTY INC
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,372 SqFt ($104 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 8-31-2017
HK10039744
0.61 Acres
7197 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,380 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 2002
Sold: 8-4-2017
HK10039731
0.18 Acres
33 Miles to Fort Knox
AREA ONE REALTY, LLC
 
 
1 / 1
$129,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,160 SqFt ($106 per sqft)
No Bsmt
Year: 1980
Sold: 10-18-2017
HK10039407
0.0 Acres
14 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,509 SqFt ($54 per sqft)
Basement
Year: 1986
Sold: 9-1-2017
HK10039332
0.24 Acres
5 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,776 SqFt ($76 per sqft)
Basement
Year: 1970
Sold: 8-1-2017
HK10039443
0.3 Acres
57 Miles to Fort Knox
RHONDA SMITH REALTY INC
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,176 SqFt ($111 per sqft)
Basement
Year: 1998
Sold: 7-21-2017
HK10039044
0.27 Acres
4 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($93 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 7-17-2017
HK10039002
0.63 Acres
60 Miles to Fort Knox
RHONDA SMITH REALTY INC
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,792 SqFt ($74 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 7-27-2017
HK10039087
5.76 Acres
34 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$129,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,756 SqFt ($68 per sqft)
No Bsmt
Year: 1980
Sold: 7-25-2017
HK10039058
0.2 Acres
58 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
1 / 1
$129,900 (auction)
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,000 SqFt ($130 per sqft)
No Bsmt
Year: 1964
Sold: 6-9-2017
HK10038616
0.2 Acres
21 Miles to Fort Knox
ALL ABOUT HOMES REALTY
 
 
1 / 1
$129,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,683 SqFt ($78 per sqft)
Basement
Year: 1945
Sold: 6-23-2017
HK10038594
0.26 Acres
15 Miles to Fort Knox
ALPHA OMEGA REAL ESTATE SERVICES INC
 
 
1 / 1
$129,900
2 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,500 SqFt ($83 per sqft)
Basement
Year: 1981
Sold: 6-19-2017
HK10038881
0.43 Acres
5 Miles to Fort Knox
PATRIOT REALTY
 
 
1 / 1
$129,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,458 SqFt ($82 per sqft)
Basement
Year: 1958
Sold: 6-1-2017
HK10038067
0.2 Acres
15 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,340 SqFt ($90 per sqft)
Basement
Year: 1948
Sold: 6-9-2017
HK10037831
0.46 Acres
14 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,130 SqFt ($59 per sqft)
Basement
Year: 1992
Sold: 7-19-2017
HK10037773
0.6 Acres
6 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Elizabethtown
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,022 SqFt ($64 per sqft)
No Bsmt
Year: 1971
Sold: 3-16-2017
HK10037661
1.72 Acres
49 Miles to Fort Knox
TURLEY AUCTION & REALTY INC.
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,508 SqFt ($85 per sqft)
No Bsmt
Year: 1992
Sold: 4-14-2017
HK10037548
2.38 Acres
7 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,451 SqFt ($46 per sqft)
Basement
Year: 1966
Sold: 4-7-2017
HK10037390
0.27 Acres
25 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,535 SqFt ($81 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 9-20-2017
HK10037337
0.0 Acres
15 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,100 SqFt ($118 per sqft)
No Bsmt
Year: 1976
Sold: 2-28-2017
HK10036753
0.45 Acres
28 Miles to Fort Knox
RED EDGE REALTY