49,563 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$129,900
4 Bedrooms
1 Full Bath
1,730 SqFt ($72 per sqft)
Basement
Year: 1947
Sold: 3-22-2019
HK10046550
0.07 Acres
32 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$129,900
4 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,818 SqFt ($71 per sqft)
Basement
Year: 1950
Sold: 11-28-2018
HK10044464
0.15 Acres
15 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,180 SqFt ($110 per sqft)
No Bsmt
Year: 2018
Sold: 5-23-2019
HK10046474
0.36 Acres
35 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$129,900
4 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,424 SqFt ($54 per sqft)
Basement
Year:
Sold: 2-14-2019
HK10046515
0.66 Acres
35 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$129,900
5 Bedrooms
2 Full Baths
2,052 SqFt ($62 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 2-6-2019
HK10046506
0.92 Acres
13 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,074 SqFt ($120 per sqft)
No Bsmt
Year: 1985
Sold: 4-30-2019
HK10046369
2.09 Acres
10 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,988 SqFt ($66 per sqft)
Basement
Year: 2004
Sold: 3-13-2019
HK10046246
0.25 Acres
5 Miles to Fort Knox
ALPHA OMEGA REAL ESTATE SERVICES INC
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,182 SqFt ($101 per sqft)
Basement
Year: 1955
Sold: 1-18-2019
HK10045917
0.44 Acres
14 Miles to Fort Knox
eXp Realty LLC
 
 
1 / 1
$129,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,184 SqFt ($59 per sqft)
Basement
Year: 1961
Sold: 5-10-2019
HK10045589
0.28 Acres
2 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,680 SqFt ($78 per sqft)
No Bsmt
Year: 2002
Sold: 12-14-2018
HK10045851
2.08 Acres
7 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$129,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,558 SqFt ($83 per sqft)
Basement
Year: 1952
Sold: 2-25-2019
HK10045475
0.46 Acres
4 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,500 SqFt ($83 per sqft)
Basement
Year: 1959
Sold: 10-18-2018
HK10045399
0.43 Acres
3 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Elizabethtown
 
 
1 / 1
$129,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,646 SqFt ($79 per sqft)
Basement
Year: 1959
Sold: 11-29-2018
HK10045437
0.43 Acres
3 Miles to Fort Knox
JANES REALTY GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,392 SqFt ($93 per sqft)
Basement
Year: 1970
Sold: 10-29-2018
HK10045310
0.46 Acres
21 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$129,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,200 SqFt ($108 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 12-21-2018
HK10045428
1.91 Acres
18 Miles to Fort Knox
BARR REALTY & AUCTION COMPANY INC- BRANDENBURG
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,715 SqFt ($76 per sqft)
Basement
Year: 1996
Sold: 10-15-2018
HK10045348
0.26 Acres
5 Miles to Fort Knox
eXp Realty LLC
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,640 SqFt ($79 per sqft)
Basement
Year: 1978
Sold: 10-1-2018
HK10045136
0.78 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,252 SqFt ($107 per sqft)
No Bsmt
Year: 1974
Sold: 1-14-2019
HK10045133
1.52 Acres
13 Miles to Fort Knox
HORNBACK REALTY
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,250 SqFt ($98 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 8-10-2018
HK10044317
0.41 Acres
28 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,184 SqFt ($58 per sqft)
Basement
Year: 1953
Sold: 7-20-2018
HK10043991
0.25 Acres
32 Miles to Fort Knox
AREA ONE REALTY, LLC
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,288 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 8-1-2018
HK10043856
1.98 Acres
7 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,245 SqFt ($104 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 8-2-2018
HK10043764
0.4 Acres
61 Miles to Fort Knox
RHONDA SMITH REALTY INC
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,268 SqFt ($102 per sqft)
No Bsmt
Year: 2002
Sold: 7-6-2018
HK10043592
1.0 Acre
55 Miles to Fort Knox
RHONDA SMITH REALTY INC
 
 
1 / 1
$129,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,124 SqFt ($110 per sqft)
Basement
Year: 2004
Sold: 5-11-2018
HK10042973
0.15 Acres
11 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,400 SqFt ($89 per sqft)
Basement
Year: 1961
Sold: 4-6-2018
HK10042880
0.28 Acres
21 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,860 SqFt ($54 per sqft)
Basement
Year: 1974
Sold: 4-3-2018
HK10042464
0.39 Acres
12 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
1 / 1
$129,900
4 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,938 SqFt ($67 per sqft)
Basement
Year: 1985
Sold: 3-28-2018
HK10042123
0.31 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
2,215 SqFt ($59 per sqft)
Basement
Year: 1954
Sold: 3-30-2018
HK10042263
0.29 Acres
23 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$129,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,256 SqFt ($60 per sqft)
No Bsmt
Year: 1978
Sold: 3-1-2018
HK10041883
0.69 Acres
13 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,500 SqFt ($80 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 12-17-2018
HK10042255
0.37 Acres
42 Miles to Fort Knox
REAL DEAL REALTY LLC