49,563 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 4
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,500 SqFt ($87 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 8-1-2008
HK9996360
1.02 Acres
12 Miles to Fort Knox
KENT GIBSON REALTY
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,535 SqFt ($83 per sqft)
No Bsmt
Year: 1980
Sold: 4-30-2008
HK9995484
1.5 Acres
8 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,092 SqFt ($119 per sqft)
No Bsmt
Year: 1959
Sold: 5-16-2008
HK9995393
0.32 Acres
14 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,188 SqFt ($109 per sqft)
No Bsmt
Year: 1985
Sold: 7-17-2008
HK9995787
0.3 Acres
1 Mile to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,306 SqFt ($101 per sqft)
No Bsmt
Year: 1992
Sold: 9-30-2008
HK9995551
0.96 Acres
46 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,412 SqFt ($88 per sqft)
No Bsmt
Year: 1988
Sold: 8-19-2008
HK9995613
0.25 Acres
9 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
$129,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,206 SqFt ($105 per sqft)
No Bsmt
Year: 1988
Sold: 4-16-2008
HK9995419
0.37 Acres
2 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
$129,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,164 SqFt ($112 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 3-28-2008
HK9994993
0.19 Acres
5 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$129,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
1,000 SqFt ($130 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 9-5-2008
HK9994975
0.0 Acres
15 Miles to Fort Knox
DICKERSON REAL ESTATE GROUP, INC.
 
 
$129,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,459 SqFt ($84 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 9-10-2009
HK9994656
1.33 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,227 SqFt ($106 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 2-26-2010
HK9994631
0.36 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,344 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 7-22-2008
HK9994540
0.72 Acres
21 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$129,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
1,361 SqFt ($92 per sqft)
No Bsmt
Year: 1979
Sold: 4-28-2008
HK9994445
0.42 Acres
5 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$129,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
1,292 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 1992
Sold: 6-13-2008
HK9994193
1.35 Acres
7 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,564 SqFt ($49 per sqft)
No Bsmt
Year: 1975
Sold: 12-1-2008
HK9994126
5.1 Acres
17 Miles to Fort Knox
RE/MAX COMMITMENT
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,920 SqFt ($67 per sqft)
No Bsmt
Year: 1922
Sold: 6-26-2008
HK9994043
0.28 Acres
15 Miles to Fort Knox
ASSOCIATED, REALTORS REAL LIVING
 
 
$129,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
1,000 SqFt ($130 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 7-16-2008
HK9994022
0.0 Acres
15 Miles to Fort Knox
DICKERSON REAL ESTATE GROUP, INC.
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,564 SqFt ($83 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 2-13-2009
HK9993799
0.7 Acres
18 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,564 SqFt ($88 per sqft)
No Bsmt
Year: 1974
Sold: 6-3-2008
HK9993168
0.33 Acres
1 Mile to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,440 SqFt ($92 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 6-2-2008
HK9993149
0.46 Acres
21 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,334 SqFt ($94 per sqft)
No Bsmt
Year: 1984
Sold: 3-21-2008
HK9992007
0.34 Acres
14 Miles to Fort Knox
CENTURY 21/ CHOICE REALTORS & AUCT
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,452 SqFt ($81 per sqft)
No Bsmt
Year: 1988
Sold: 7-28-2008
HK9991831
0.24 Acres
6 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
$129,900
4 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,250 SqFt ($100 per sqft)
Basement
Year: 1949
Sold: 2-20-2020
HK10051249
0.1 Acres
15 Miles to Fort Knox
RAINBOW REALTY
 
 
1 / 1
$129,900
1 Bedroom
1 Full Bath
896 SqFt ($131 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 11-16-2021
HK10057063
3.28 Acres
40 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
1 / 1
$129,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,088 SqFt ($119 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 9-28-2021
HK10057046
0.35 Acres
56 Miles to Fort Knox
DEWAYNE SQUIRES REALTY
 
 
1 / 1
$129,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,088 SqFt ($133 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 7-16-2021
HK10057045
0.35 Acres
56 Miles to Fort Knox
DEWAYNE SQUIRES REALTY
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,439 SqFt ($92 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 7-26-2021
HK10056580
0.99 Acres
70 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
1 / 1
$129,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
672 SqFt ($198 per sqft)
No Bsmt
Year: 1952
Sold: 6-17-2021
HK10056263
0.12 Acres
14 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,248 SqFt ($102 per sqft)
No Bsmt
Year: 1970
Sold: 6-4-2021
HK10056089
0.51 Acres
44 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,200 SqFt ($108 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 5-18-2021
HK10055548
0.36 Acres
33 Miles to Fort Knox
BARR REALTY & AUCTION COMPANY INC- HARDINSBURG