49,563 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$129,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
962 SqFt ($125 per sqft)
Basement
Year: 1890
Sold: 4-8-2021
HK10055363
0.3 Acres
15 Miles to Fort Knox
KENNY SMITH REALTY LLC
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,450 SqFt ($88 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 3-1-2021
HK10055250
3.08 Acres
16 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
2,040 SqFt ($65 per sqft)
Basement
Year: 1958
Sold: 3-16-2021
HK10055304
0.47 Acres
28 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$129,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
884 SqFt ($141 per sqft)
Basement
Year: 1953
Sold: 5-26-2021
HK10055297
0.29 Acres
8 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,000 SqFt ($135 per sqft)
No Bsmt
Year: 1970
Sold: 3-16-2021
HK10055066
0.21 Acres
16 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$129,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
918 SqFt ($139 per sqft)
Basement
Year: 1965
Sold: 3-26-2021
HK10055074
0.2 Acres
58 Miles to Fort Knox
DEWAYNE SQUIRES REALTY
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,512 SqFt ($86 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 2-1-2021
HK10054867
1.3 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,376 SqFt ($91 per sqft)
No Bsmt
Year: 1964
Sold: 3-29-2021
HK10054923
0.43 Acres
58 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
 
 
1 / 1
$129,900
2 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,120 SqFt ($116 per sqft)
No Bsmt
Year: 2017
Sold: 5-24-2021
HK10054653
2.39 Acres
54 Miles to Fort Knox
DEWAYNE SQUIRES REALTY
 
 
1 / 1
$129,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
450 SqFt ($260 per sqft)
No Bsmt
Year: 1979
Sold: 1-4-2021
HK10054539
0.5 Acres
46 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,456 SqFt ($89 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 12-7-2020
HK10054283
0.69 Acres
8 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,260 SqFt ($103 per sqft)
No Bsmt
Year: 1993
Sold: 12-4-2020
HK10053919
0.57 Acres
41 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,188 SqFt ($109 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 12-16-2020
HK10053968
1.32 Acres
8 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,157 SqFt ($95 per sqft)
No Bsmt
Year: 1982
Sold: 10-19-2020
HK10053603
0.57 Acres
49 Miles to Fort Knox
Mayes Thompson Realty & Auction
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,350 SqFt ($96 per sqft)
No Bsmt
Year: 1994
Sold: 10-9-2020
HK10053515
0.46 Acres
38 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$129,900
4 Bedrooms
1 Full Bath
1,296 SqFt ($96 per sqft)
No Bsmt
Year: 1962
Sold: 9-30-2020
HK10053286
0.34 Acres
14 Miles to Fort Knox
LIVINGSTON REALTY
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,235 SqFt ($105 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 9-9-2020
HK10052932
0.13 Acres
28 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,586 SqFt ($75 per sqft)
Basement
Year: 1978
Sold: 12-29-2020
HK10052427
0.58 Acres
57 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,356 SqFt ($55 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 6-16-2020
HK10052398
0.69 Acres
8 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,540 SqFt ($84 per sqft)
No Bsmt
Year: 1984
Sold: 7-31-2020
HK10052237
0.31 Acres
58 Miles to Fort Knox
DEWAYNE SQUIRES REALTY
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,288 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 2016
Sold: 6-16-2020
HK10051837
0.22 Acres
15 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,159 SqFt ($108 per sqft)
No Bsmt
Year: 1945
Sold: 8-13-2020
HK10051676
0.23 Acres
28 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,750 SqFt ($73 per sqft)
No Bsmt
Year: 1999
Sold: 6-16-2020
HK10051556
5.4 Acres
17 Miles to Fort Knox
BUSY BEE REALTY
 
 
$129,900
4 Bedrooms
1 Full Bath
1,350 SqFt ($94 per sqft)
No Bsmt
Year: 1983
Sold: 6-8-2020
HK10050570
2.62 Acres
6 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,568 SqFt ($80 per sqft)
No Bsmt
Year: 2017
Sold: 2-18-2020
HK10050953
1.26 Acres
18 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,953 SqFt ($61 per sqft)
Basement
Year: 1975
Sold: 1-30-2020
HK10050180
0.28 Acres
2 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,404 SqFt ($93 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 11-13-2019
HK10050040
7.47 Acres
45 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 3
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,404 SqFt ($93 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 12-19-2019
HK10050489
2.0 Acres
17 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,363 SqFt ($95 per sqft)
No Bsmt
Year: 1987
Sold: 12-16-2019
HK10050485
0.21 Acres
3 Miles to Fort Knox
eXp Realty LLC
 
 
$129,900
5 Bedrooms
3 Full Baths
2,366 SqFt ($55 per sqft)
Basement
Year: 1986
Sold: 11-5-2019
HK10049919
0.23 Acres
5 Miles to Fort Knox
ALPHA OMEGA REAL ESTATE SERVICES INC