49,563 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$129,900
1 Bedroom
1 Full Bath
715 SqFt ($182 per sqft)
No Bsmt
Year: 2014
Sold: 7-15-2022
HK10061705
0.25 Acres
32 Miles to Fort Knox
NON MEMBER OFFICE
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,025 SqFt ($137 per sqft)
No Bsmt
Year: 1976
Sold: 5-31-2022
HK10060347
0.25 Acres
5 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,080 SqFt ($125 per sqft)
No Bsmt
Year: 1980
Sold: 4-15-2022
HK10059785
0.17 Acres
10 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$129,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,510 SqFt ($79 per sqft)
No Bsmt
Year: 1985
Sold: 2-8-2022
HK10057950
0.4 Acres
58 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,000 SqFt ($130 per sqft)
No Bsmt
Year: 1965
Sold: 8-26-2021
HK10057568
0.4 Acres
58 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,026 SqFt ($120 per sqft)
No Bsmt
Year: 1994
Sold: 9-24-2021
HK10057500
0.26 Acres
33 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,032 SqFt ($125 per sqft)
No Bsmt
Year: 1965
Sold: 9-22-2021
HK10057455
0.69 Acres
4 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,940 SqFt ($67 per sqft)
No Bsmt
Year: 1977
Sold: 9-18-2009
HK9999907
5.15 Acres
27 Miles to Fort Knox
CORA CURTIS REALTY, INC.
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,450 SqFt ($90 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 4-6-2009
HK9999662
0.75 Acres
21 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 2
$129,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
1,322 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 1978
Sold: 3-12-2009
HK9999278
0.35 Acres
2 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,599 SqFt ($53 per sqft)
No Bsmt
Year: 1981
Sold: 4-27-2010
HK9999349
0.32 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,252 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 1953
Sold: 6-8-2009
HK9999714
0.15 Acres
14 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,518 SqFt ($82 per sqft)
No Bsmt
Year: 1983
Sold: 3-31-2009
HK9999617
0.38 Acres
12 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 2
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,240 SqFt ($101 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 5-29-2009
HK9999026
0.0 Acres
4 Miles to Fort Knox
KY HOMEFINDERS
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,606 SqFt ($77 per sqft)
No Bsmt
Year: 1937
Sold: 7-30-2009
HK9998441
4.5 Acres
17 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 2
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,689 SqFt ($73 per sqft)
No Bsmt
Year: 1968
Sold: 12-29-2008
HK9998571
1.0 Acre
14 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 3
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,375 SqFt ($87 per sqft)
No Bsmt
Year: 1976
Sold: 4-30-2009
HK9998904
0.97 Acres
18 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,331 SqFt ($95 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 3-20-2009
HK9998595
0.74 Acres
21 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$129,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,648 SqFt ($75 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 8-14-2009
HK9997837
0.21 Acres
18 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,360 SqFt ($96 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 7-13-2009
HK9997511
0.7 Acres
21 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,248 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 1986
Sold: 10-3-2008
HK9997447
1.09 Acres
7 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,232 SqFt ($101 per sqft)
No Bsmt
Year: 1958
Sold: 10-28-2009
HK9997854
0.41 Acres
14 Miles to Fort Knox
DICKERSON REAL ESTATE GROUP, INC.
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($93 per sqft)
No Bsmt
Year: 1999
Sold: 10-17-2008
HK9997842
1.79 Acres
10 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,248 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 9-19-2008
HK9997469
0.25 Acres
19 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,080 SqFt ($119 per sqft)
No Bsmt
Year: 1959
Sold: 6-3-2009
HK9997379
0.34 Acres
2 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,536 SqFt ($72 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 10-3-2008
HK9996922
0.32 Acres
4 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,360 SqFt ($94 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 11-26-2008
HK9996554
1.09 Acres
14 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 2
$129,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,363 SqFt ($81 per sqft)
No Bsmt
Year: 1996
Sold: 12-11-2008
HK9996376
0.7 Acres
26 Miles to Fort Knox
HILTON REALTY& AUCTION
 
 
$129,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,360 SqFt ($84 per sqft)
No Bsmt
Year: 1973
Sold: 4-2-2009
HK9996079
0.5 Acres
14 Miles to Fort Knox
CENTURY 21/ CHOICE REALTORS & AUCT
 
 
$129,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,820 SqFt ($58 per sqft)
No Bsmt
Year: 1980
Sold: 7-29-2008
HK9996503
2.16 Acres
57 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP