49,644 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$184,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,024 SqFt ($91 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 7-15-2005
HK52110
0.75 Acres
11 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$184,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
2,300 SqFt ($78 per sqft)
No Bsmt
Year: 1977
Sold: 2-15-2005
HK51342
1.03 Acres
4 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$184,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,793 SqFt ($98 per sqft)
No Bsmt
Year: 1995
Sold: 5-31-2005
HK50671
0.34 Acres
10 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$184,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,998 SqFt ($88 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 10-4-2004
HK50807
0.41 Acres
19 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$184,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,600 SqFt ($67 per sqft)
No Bsmt
Year: 1992
Sold: 5-31-2001
HK3605135
0.75 Acres
10 Miles to Fort Knox
KENT GIBSON REALTY
 
 
1 / 1
$184,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,950 SqFt ($101 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 10-15-2004
HK208585
0.4 Acres
8 Miles to Fort Knox
EQUITY REALTY DEVELOPMENT, INC KY
 
 
1 / 1
$184,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,372 SqFt ($75 per sqft)
No Bsmt
Year: 1980
Sold: 5-27-2003
HK206171
0.48 Acres
12 Miles to Fort Knox
HORNBACK REALTY
 
 
1 / 1
$184,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,856 SqFt ($96 per sqft)
No Bsmt
Year: 1990
Sold: 6-6-2003
HK203129
0.5 Acres
11 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
1 / 1
$184,900
3 Bedrooms
3 Full Baths & 1 Partial
2,242 SqFt ($82 per sqft)
No Bsmt
Year: 2001
Sold: 4-19-2002
HK202465
1.0 Acre
19 Miles to Fort Knox
FNIS
 
 
$184,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,222 SqFt ($81 per sqft)
Basement
Year: 2003
Sold: 4-28-2020
HK10051276
1.09 Acres
19 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$184,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,439 SqFt ($125 per sqft)
Basement
Year: 1996
Sold: 7-6-2020
HK10051274
34.0 Acres
68 Miles to Fort Knox
RHONDA SMITH REALTY INC
 
 
$184,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
2,646 SqFt ($70 per sqft)
Basement
Year: 1976
Sold: 4-3-2020
HK10051268
1.09 Acres
5 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
1 / 1
$184,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,236 SqFt ($147 per sqft)
No Bsmt
Year: 2018
Sold: 8-24-2021
HK10057081
0.28 Acres
13 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$184,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,500 SqFt ($110 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 4-26-2022
HK10056976
12.34 Acres
24 Miles to Fort Knox
ALL ABOUT HOMES REALTY
 
 
1 / 1
$184,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,540 SqFt ($120 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 6-18-2021
HK10056901
0.69 Acres
22 Miles to Fort Knox
JANES REALTY GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$184,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,421 SqFt ($132 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 6-30-2021
HK10056685
0.25 Acres
19 Miles to Fort Knox
REAL-STRONG PROPERTIES
 
 
1 / 1
$184,900
4 Bedrooms
1 Full Bath
1,323 SqFt ($144 per sqft)
Basement
Year: 1964
Sold: 8-12-2021
HK10056550
3.3 Acres
19 Miles to Fort Knox
STONEGATE REALTY
 
 
1 / 1
$184,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,260 SqFt ($145 per sqft)
No Bsmt
Year: 2020
Sold: 3-15-2021
HK10055097
0.27 Acres
33 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$184,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,230 SqFt ($150 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 5-14-2021
HK10054922
0.26 Acres
33 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$184,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,944 SqFt ($95 per sqft)
Basement
Year: 1985
Sold: 5-27-2021
HK10054975
0.69 Acres
4 Miles to Fort Knox
SUE WILSON REALTY
 
 
1 / 1
$184,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,456 SqFt ($127 per sqft)
No Bsmt
Year: 1972
Sold: 1-23-2021
HK10054567
3.32 Acres
27 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
1 / 1
$184,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,349 SqFt ($137 per sqft)
Basement
Year: 2016
Sold: 11-10-2020
HK10053954
0.27 Acres
19 Miles to Fort Knox
eXp Realty LLC
 
 
1 / 1
$184,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,608 SqFt ($111 per sqft)
No Bsmt
Year: 2016
Sold: 11-20-2020
HK10053947
1.64 Acres
35 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$184,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,975 SqFt ($94 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 9-9-2020
HK10053232
1.21 Acres
6 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
$184,900
2 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,146 SqFt ($80 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 9-8-2020
HK10053009
0.0 Acres
11 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
$184,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,450 SqFt ($128 per sqft)
Basement
Year: 2007
Sold: 8-10-2020
HK10052726
0.22 Acres
22 Miles to Fort Knox
Exit Realty Heartland
 
 
$184,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,624 SqFt ($117 per sqft)
Basement
Year: 2006
Sold: 8-3-2020
HK10052570
1.01 Acres
22 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$184,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($135 per sqft)
No Bsmt
Year: 1995
Sold: 6-15-2020
HK10052153
0.2 Acres
19 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$184,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,709 SqFt ($107 per sqft)
Basement
Year: 1999
Sold: 4-10-2020
HK10051499
0.95 Acres
10 Miles to Fort Knox
HardinHomes.com
 
 
$184,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,476 SqFt ($119 per sqft)
Basement
Year: 2006
Sold: 12-30-2019
HK10050206
1.26 Acres
19 Miles to Fort Knox
ALL ABOUT HOMES REALTY