829 Homes for sale near Elizabethtown, KY

$210,000
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,232 SqFt ($170 per sqft)
Basement
Year: 2008
For Sale: 76 days
HK2600775
0.48 Acres
70 Miles to Fort Knox
Simpler.realestate
$211,999
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,039 SqFt ($104 per sqft)
No Bsmt
Year: 1977
For Sale: 107 days
HK2600355
0.63 Acres
92 Miles to Fort Knox
EXP REALTY
$214,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,322 SqFt ($162 per sqft)
Basement
Year: 1955
For Sale: 13 days
HK2601810
0.25 Acres
14 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
$214,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
987 SqFt ($218 per sqft)
Basement
Year: 1942
For Sale: 174 days
HK25004946
0.12 Acres
15 Miles to Fort Knox
PENNINGTON PROPERTIES
$215,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,792 SqFt ($120 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
For Sale: 16 days
HK2601770
1.1 Acres
91 Miles to Fort Knox
EXIT REALTY BLUEGRASS
$215,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,242 SqFt ($173 per sqft)
No Bsmt
Year: 1968
For Sale: 66 days
HK2600968
0.69 Acres
47 Miles to Fort Knox
One Key Realty
1 / 3
$215,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,200 SqFt ($179 per sqft)
No Bsmt
Year: 2026
For Sale: 118 days
HK2600257
0.67 Acres
57 Miles to Fort Knox
RENEE DOBSON REALTY GROUP, LLC
$215,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,492 SqFt ($144 per sqft)
No Bsmt
Year: 1958
For Sale: 56 days
HK2601086
0.83 Acres
9 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
$215,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,439 SqFt ($149 per sqft)
Basement
Year: 1950
For Sale: 41 days
HK2601333
0.25 Acres
7197 Miles to Fort Knox
EXP REALTY
$215,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,100 SqFt ($196 per sqft)
Basement
Year: 1975
For Sale: 230 days
HK25004165
0.75 Acres
58 Miles to Fort Knox
SMITH REALTY GROUP & AUCTION, LLC
$219,000
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,533 SqFt ($143 per sqft)
No Bsmt
Year: 1975
For Sale: 55 days
HK2601114
0.35 Acres
5 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
$219,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,544 SqFt ($142 per sqft)
No Bsmt
Year: 1959
For Sale: 5 days
HK2601940
2.0 Acres
57 Miles to Fort Knox
RHONDA SMITH REALTY INC
$219,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,107 SqFt ($198 per sqft)
Basement
Year: 1967
For Sale: 199 days
HK25004629
0.25 Acres
15 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
$219,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,125 SqFt ($195 per sqft)
No Bsmt
Year: 1979
For Sale: 30 days
HK2601520
0.22 Acres
15 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
$219,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,144 SqFt ($192 per sqft)
No Bsmt
Year: 1982
For Sale: 18 days
HK2601710
0.6 Acres
26 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
$219,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,552 SqFt ($142 per sqft)
Basement
Year: 1953
For Sale: 128 days
HK2600104
1.61 Acres
26 Miles to Fort Knox
KENNY SMITH REALTY LLC
$219,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,792 SqFt ($123 per sqft)
No Bsmt
Year: 1992
For Sale: 11 days
HK2601839
1.76 Acres
11 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
$219,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,215 SqFt ($181 per sqft)
No Bsmt
Year: 1983
For Sale: 5 days
HK2601928
0.22 Acres
5 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
$219,999
2 Bedrooms
1 Full Bath
959 SqFt ($229 per sqft)
No Bsmt
Year: 1996
For Sale: 75 days
HK2600810
0.75 Acres
36 Miles to Fort Knox
HardinHomes.com
$220,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,000 SqFt ($110 per sqft)
Basement
Year: 1989
For Sale: 30 days
HK2601519
0.21 Acres
39 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
$220,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,568 SqFt ($140 per sqft)
No Bsmt
Year: 2020
For Sale: 18 days
HK2601718
0.8 Acres
13 Miles to Fort Knox
STONEGATE REALTY
$220,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,256 SqFt ($175 per sqft)
No Bsmt
Year: 2021
For Sale: 21 days
SC48033
0.63 Acres
64 Miles to Fort Knox
EXP REALTY
$220,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,750 SqFt ($126 per sqft)
Basement
Year: 1980
For Sale: 21 days
HK2601665
0.21 Acres
5 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Elizabethtown
$220,000
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,620 SqFt ($136 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
For Sale: 25 days
HK2601583
0.0 Acres
29 Miles to Fort Knox
REAL-STRONG PROPERTIES
$220,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,215 SqFt ($99 per sqft)
Basement
Year: 1950
For Sale: 153 days
HK25005168
0.56 Acres
77 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
$220,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,218 SqFt ($181 per sqft)
No Bsmt
Year: 1974
For Sale: 25 days
HK2601603
0.36 Acres
14 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
$222,500
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,000 SqFt ($223 per sqft)
No Bsmt
Year: 1961
For Sale: 67 days
HK2600941
0.24 Acres
15 Miles to Fort Knox
PENNINGTON PROPERTIES
$222,999
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,568 SqFt ($142 per sqft)
No Bsmt
Year: 2022
For Sale: 60 days
HK2601036
3.01 Acres
29 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
$224,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,136 SqFt ($198 per sqft)
No Bsmt
Year: 1963
For Sale: 165 days
HK25005063
1.6 Acres
18 Miles to Fort Knox
REALTY WORLD KNOX REALTY GROUP, LLC
$224,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
1,285 SqFt ($175 per sqft)
No Bsmt
Year: 1988
For Sale: 169 days
HK25004996
0.29 Acres
10 Miles to Fort Knox
STONEGATE REALTY