51,156 Properties sold near Elizabethtown, KY

 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,400 SqFt ($62 per sqft)
No Bsmt
Year: 1900
Sold: 9-26-2013
HK10020233
6.03 Acres
35 Miles to Fort Knox
AREA ONE REALTY, LLC
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,550 SqFt ($93 per sqft)
No Bsmt
Year: 1976
Sold: 10-21-2013
HK10020211
5.0 Acres
16 Miles to Fort Knox
RAINBOW REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
5 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,856 SqFt ($50 per sqft)
Basement
Year: 1989
Sold: 7-12-2013
HK10019791
2.0 Acres
28 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
3,600 SqFt ($40 per sqft)
Basement
Year: 1921
Sold: 8-23-2013
HK10019402
0.9 Acres
16 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,680 SqFt ($86 per sqft)
Basement
Year: 1990
Sold: 9-26-2014
HK10019260
0.5 Acres
9 Miles to Fort Knox
STONEGATE REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,794 SqFt ($83 per sqft)
Basement
Year: 2006
Sold: 7-30-2013
HK10019241
0.18 Acres
16 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,500 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 2013
Sold: 5-15-2013
HK10019178
0.75 Acres
20 Miles to Fort Knox
RAINBOW REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,650 SqFt ($90 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 5-13-2013
HK10019085
0.7 Acres
18 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,088 SqFt ($71 per sqft)
Basement
Year: 1962
Sold: 5-29-2013
HK10018967
0.34 Acres
14 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,762 SqFt ($77 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 4-19-2013
HK10018900
4.62 Acres
37 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,726 SqFt ($85 per sqft)
Basement
Year: 2000
Sold: 5-22-2013
HK10018837
0.78 Acres
11 Miles to Fort Knox
STONEGATE REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
2,673 SqFt ($54 per sqft)
Basement
Year: 1989
Sold: 5-3-2013
HK10018716
0.8 Acres
10 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,848 SqFt ($77 per sqft)
Basement
Year: 1986
Sold: 4-26-2013
HK10018354
0.42 Acres
14 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,546 SqFt ($94 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 6-14-2013
HK10018290
0.72 Acres
3 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,163 SqFt ($69 per sqft)
Basement
Year: 1994
Sold: 4-19-2013
HK10018286
0.2 Acres
13 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,885 SqFt ($78 per sqft)
No Bsmt
Year: 1974
Sold: 7-22-2013
HK10018278
0.48 Acres
9 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,504 SqFt ($99 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 12-30-2013
HK10018184
0.69 Acres
21 Miles to Fort Knox
CORA CURTIS REALTY, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,352 SqFt ($63 per sqft)
Basement
Year: 1995
Sold: 5-10-2013
HK10018170
0.23 Acres
13 Miles to Fort Knox
MASON REAL ESTATE LLC
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
4 Bedrooms
4 Full Baths
3,860 SqFt ($38 per sqft)
Basement
Year: 2002
Sold: 4-10-2013
HK10017818
12.0 Acres
27 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-ELIZABETHTOWN
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,034 SqFt ($73 per sqft)
Basement
Year: 1972
Sold: 1-4-2013
HK10017564
1.94 Acres
2 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
1,974 SqFt ($73 per sqft)
Basement
Year: 2004
Sold: 12-14-2012
HK10017478
0.34 Acres
42 Miles to Fort Knox
BETTY SEAY REALTY LLC
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,928 SqFt ($78 per sqft)
Basement
Year: 2002
Sold: 3-12-2013
HK10017406
2.58 Acres
7 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,700 SqFt ($92 per sqft)
Basement
Year: 2011
Sold: 11-9-2012
HK10017060
3.0 Acres
7 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,666 SqFt ($53 per sqft)
Basement
Year: 1923
Sold: 11-9-2012
HK10016832
0.39 Acres
57 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,884 SqFt ($77 per sqft)
Basement
Year: 2003
Sold: 11-27-2012
HK10016804
0.82 Acres
15 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,784 SqFt ($51 per sqft)
No Bsmt
Year: 1980
Sold: 12-27-2012
HK10016563
5.5 Acres
24 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-ELIZABETHTOWN
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
2,374 SqFt ($62 per sqft)
Basement
Year: 1998
Sold: 10-10-2012
HK10016364
1.83 Acres
30 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,808 SqFt ($82 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 9-11-2012
HK10016224
0.23 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,816 SqFt ($83 per sqft)
Basement
Year: 1995
Sold: 4-9-2014
HK10016026
0.19 Acres
13 Miles to Fort Knox
SUE WILSON REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,100 SqFt ($68 per sqft)
No Bsmt
Year: 1913
Sold: 12-12-2012
HK10015860
1.82 Acres
9 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.