51,107 Properties sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,288 SqFt ($75 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 2-29-2016
HK10030234
0.87 Acres
61 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
1 / 1
$109,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,856 SqFt ($57 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 5-31-2016
HK10029822
2.78 Acres
26 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
1 / 1
$109,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,680 SqFt ($63 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 9-11-2017
HK10026375
6.0 Acres
32 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$109,900
SqFt: 1,885 Office & 0 Warehouse
Acres: 0
Year: 1920
Sold: 7-29-2003
HK204086
15 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,363 SqFt ($66 per sqft)
No Bsmt
Year: 2001
Sold: 11-24-2010
HK10005633
0.43 Acres
35 Miles to Fort Knox
BETTY SEAY REALTY LLC
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,344 SqFt ($82 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 1-31-2011
HK10005180
0.71 Acres
27 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,230 SqFt ($84 per sqft)
No Bsmt
Year: 2001
Sold: 9-10-2010
HK10004926
0.58 Acres
33 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,598 SqFt ($70 per sqft)
Basement
Year: 1978
Sold: 8-19-2010
HK10004720
0.23 Acres
17 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER / SUCCESS REALTY
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,247 SqFt ($87 per sqft)
No Bsmt
Year: 1949
Sold: 5-18-2010
HK10004463
0.2 Acres
27 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
$109,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
1,060 SqFt ($97 per sqft)
Basement
Year: 1954
Sold: 4-13-2010
HK10003953
0.0 Acres
13 Miles to Fort Knox
RAINBOW REALTY
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,344 SqFt ($68 per sqft)
No Bsmt
Year: 1987
Sold: 3-4-2010
HK10003852
2.52 Acres
12 Miles to Fort Knox
DREAM HOUSE REAL ESTATE
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,568 SqFt ($70 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 4-2-2010
HK10003614
9.2 Acres
39 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,260 SqFt ($87 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 9-30-2010
HK10003626
0.23 Acres
29 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,248 SqFt ($81 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 3-24-2010
HK10003444
0.32 Acres
17 Miles to Fort Knox
ASSOCIATED, REALTORS REAL LIVING
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,220 SqFt ($88 per sqft)
No Bsmt
Year: 2002
Sold: 3-29-2010
HK10003143
0.34 Acres
37 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$109,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,300 SqFt ($80 per sqft)
No Bsmt
Year: 1978
Sold: 5-13-2010
HK10003158
0.46 Acres
13 Miles to Fort Knox
KY HOMEFINDERS
 
 
1 / 1
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,322 SqFt ($81 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 6-10-2010
HK10002924
0.28 Acres
32 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$109,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,827 SqFt ($55 per sqft)
No Bsmt
Year: 1978
Sold: 12-29-2009
HK10002388
0.31 Acres
2 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,378 SqFt ($78 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 12-4-2009
HK10002086
9.0 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
$109,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
1,030 SqFt ($105 per sqft)
No Bsmt
Year: 1975
Sold: 12-31-2009
HK10002075
0.47 Acres
22 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$109,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,130 SqFt ($95 per sqft)
No Bsmt
Year: 1976
Sold: 3-3-2010
HK10001991
0.27 Acres
14 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,496 SqFt ($38 per sqft)
No Bsmt
Year: 1995
Sold: 9-4-2009
HK10001763
1.0 Acre
8 Miles to Fort Knox
FIRST TIME REALTY INC.
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,976 SqFt ($50 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 12-14-2009
HK10001679
12.9 Acres
21 Miles to Fort Knox
KENTUCKY HERITAGE REALTY
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,288 SqFt ($84 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 5-14-2010
HK10001609
0.18 Acres
33 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
780 SqFt ($132 per sqft)
No Bsmt
Year: 1977
Sold: 10-15-2009
HK10001334
0.35 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 3
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,282 SqFt ($88 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 10-9-2009
HK10001256
0.23 Acres
30 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,550 SqFt ($66 per sqft)
No Bsmt
Year: 1960
Sold: 5-28-2010
HK10001229
0.39 Acres
28 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,176 SqFt ($93 per sqft)
No Bsmt
Year: 1983
Sold: 8-24-2009
HK10001026
0.3 Acres
3 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
1 / 2
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,344 SqFt ($82 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 7-20-2009
HK10001012
1.0 Acre
10 Miles to Fort Knox
KY HOMEFINDERS
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,360 SqFt ($81 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 7-24-2009
HK10000873
1.1 Acres
18 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY