51,100 Properties sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$99,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,744 SqFt ($56 per sqft)
Basement
Year: 1900
Sold: 2-4-2019
HK10043937
0.48 Acres
5 Miles to Fort Knox
RED EDGE REALTY
 
 
1 / 1
$99,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,266 SqFt ($79 per sqft)
No Bsmt
Year: 1996
Sold: 8-10-2018
HK10043614
0.37 Acres
17 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$99,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
792 SqFt ($121 per sqft)
Basement
Year: 1942
Sold: 6-20-2018
HK10043144
0.12 Acres
15 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
1 / 1
$99,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
2,078 SqFt ($49 per sqft)
Basement
Year: 1997
Sold: 4-13-2018
HK10042725
3.63 Acres
18 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$99,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,040 SqFt ($90 per sqft)
No Bsmt
Year: 1960
Sold: 5-29-2018
HK10042720
0.0 Acres
36 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$99,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,204 SqFt ($49 per sqft)
Basement
Year: 2004
Sold: 5-13-2010
HK10005434
0.29 Acres
5 Miles to Fort Knox
THOMPSON REAL ESTATE
 
 
$99,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,402 SqFt ($68 per sqft)
No Bsmt
Year: 1965
Sold: 6-17-2010
HK10005272
0.34 Acres
33 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$99,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,400 SqFt ($66 per sqft)
No Bsmt
Year: 1965
Sold: 11-28-2011
HK10005186
0.37 Acres
57 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
$99,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($71 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 8-13-2010
HK10004541
0.84 Acres
39 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
1 / 1
$99,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,416 SqFt ($68 per sqft)
No Bsmt
Year: 1963
Sold: 9-21-2010
HK10004358
0.66 Acres
28 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$99,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,252 SqFt ($79 per sqft)
No Bsmt
Year: 1995
Sold: 5-20-2010
HK10004343
0.37 Acres
14 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$99,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,352 SqFt ($63 per sqft)
Basement
Year: 1953
Sold: 5-21-2010
HK10004312
0.55 Acres
13 Miles to Fort Knox
FIRST TIME REALTY INC.
 
 
$99,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
1,120 SqFt ($85 per sqft)
No Bsmt
Year: 1996
Sold: 12-9-2010
HK10004225
3.5 Acres
19 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$99,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,405 SqFt ($73 per sqft)
No Bsmt
Year: 1971
Sold: 5-25-2010
HK10003838
0.21 Acres
24 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$99,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,164 SqFt ($86 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 6-7-2010
HK10003816
0.18 Acres
33 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$99,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($67 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 3-30-2010
HK10003813
0.87 Acres
28 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$99,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,169 SqFt ($90 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 9-9-2010
HK10003811
0.18 Acres
33 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$99,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,284 SqFt ($39 per sqft)
Basement
Year: 1989
Sold: 4-29-2010
HK10003636
0.28 Acres
6 Miles to Fort Knox
FIRST TIME REALTY INC.
 
 
$99,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,107 SqFt ($85 per sqft)
No Bsmt
Year: 1984
Sold: 6-28-2010
HK10003459
0.25 Acres
17 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
$99,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,291 SqFt ($31 per sqft)
No Bsmt
Year: 1913
Sold: 9-8-2010
HK10003375
0.0 Acres
33 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$99,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,217 SqFt ($78 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 3-15-2010
HK10003373
0.14 Acres
4 Miles to Fort Knox
ASSOCIATED, REALTORS REAL LIVING
 
 
1 / 3
$99,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,305 SqFt ($75 per sqft)
No Bsmt
Year: 1986
Sold: 1-29-2010
HK10003251
0.32 Acres
14 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$99,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,250 SqFt ($74 per sqft)
Basement
Year: 1986
Sold: 10-18-2010
HK10003130
1.5 Acres
61 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
$99,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,008 SqFt ($93 per sqft)
No Bsmt
Year: 1958
Sold: 2-26-2010
HK10002692
0.47 Acres
4 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$99,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,176 SqFt ($87 per sqft)
No Bsmt
Year: 1987
Sold: 1-4-2010
HK10002633
0.19 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$99,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,904 SqFt ($52 per sqft)
No Bsmt
Year: 1984
Sold: 1-29-2010
HK10002546
0.21 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$99,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
784 SqFt ($126 per sqft)
No Bsmt
Year: 1974
Sold: 10-7-2009
HK10002437
0.24 Acres
9 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
$99,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,310 SqFt ($75 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 11-20-2009
HK10002492
0.21 Acres
2 Miles to Fort Knox
REAL ESTATE 3000
 
 
$99,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,536 SqFt ($62 per sqft)
Basement
Year: 1941
Sold: 5-27-2010
HK10002424
0.28 Acres
5 Miles to Fort Knox
RAINBOW REALTY
 
 
$99,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,512 SqFt ($64 per sqft)
No Bsmt
Year: 1966
Sold: 1-28-2010
HK10002153
0.39 Acres
14 Miles to Fort Knox
ASSOCIATED, REALTORS REAL LIVING