49,606 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$169,900
5 Bedrooms
3 Full Baths
2,280 SqFt ($77 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 7-15-2021
HK10056205
3.86 Acres
13 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,680 SqFt ($95 per sqft)
No Bsmt
Year: 1996
Sold: 5-20-2021
HK10056188
4.06 Acres
39 Miles to Fort Knox
MAKE IT HAPPEN REALTY, LLC
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,290 SqFt ($131 per sqft)
Basement
Year: 2010
Sold: 4-14-2021
HK10055956
0.29 Acres
2 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$169,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
1,337 SqFt ($127 per sqft)
No Bsmt
Year: 1944
Sold: 5-28-2021
HK10055841
2.11 Acres
22 Miles to Fort Knox
STONEGATE REALTY
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,504 SqFt ($114 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 5-21-2021
HK10055759
0.18 Acres
3 Miles to Fort Knox
ALPHA OMEGA REAL ESTATE SERVICES INC
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,268 SqFt ($137 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 4-7-2021
HK10055679
0.23 Acres
5 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Elizabethtown
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,144 SqFt ($153 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 4-9-2021
HK10055668
0.25 Acres
17 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,280 SqFt ($120 per sqft)
No Bsmt
Year: 2015
Sold: 6-18-2021
HK10055349
0.63 Acres
70 Miles to Fort Knox
RHONDA SMITH REALTY INC
 
 
1 / 1
$169,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,050 SqFt ($80 per sqft)
Basement
Year: 1969
Sold: 3-22-2021
HK10055160
0.28 Acres
14 Miles to Fort Knox
 
 
1 / 1
$169,900
4 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,050 SqFt ($74 per sqft)
Basement
Year: 1975
Sold: 5-28-2021
HK10054874
3.1 Acres
58 Miles to Fort Knox
RHONDA SMITH REALTY INC
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,200 SqFt ($132 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 1-29-2021
HK10054937
0.72 Acres
22 Miles to Fort Knox
ETOWN REALTY INC
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,144 SqFt ($144 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 3-17-2021
HK10054696
0.74 Acres
22 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,526 SqFt ($111 per sqft)
Basement
Year: 1941
Sold: 1-26-2021
HK10054690
0.17 Acres
24 Miles to Fort Knox
RE/MAX PROPERTIES EAST
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
0 SqFt
No Bsmt
Year: 1976
Sold: 3-5-2021
HK10054659
0.52 Acres
14 Miles to Fort Knox
REESOR AUCTION & REALTY
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,596 SqFt ($106 per sqft)
Basement
Year: 1983
Sold: 9-23-2021
HK10054649
0.9 Acres
2 Miles to Fort Knox
SUE WILSON REALTY
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,296 SqFt ($112 per sqft)
No Bsmt
Year: 1980
Sold: 3-19-2021
HK10054552
1.0 Acre
59 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,559 SqFt ($109 per sqft)
Basement
Year: 1955
Sold: 1-15-2021
HK10054520
0.45 Acres
31 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
1 / 1
$169,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,300 SqFt ($131 per sqft)
No Bsmt
Year: 2020
Sold: 1-22-2021
HK10054480
0.53 Acres
36 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$169,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,300 SqFt ($131 per sqft)
No Bsmt
Year: 2020
Sold: 2-8-2021
HK10054472
0.55 Acres
36 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,624 SqFt ($62 per sqft)
Basement
Year: 1929
Sold: 12-18-2020
HK10054221
0.19 Acres
15 Miles to Fort Knox
eXp Realty LLC
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,372 SqFt ($123 per sqft)
Basement
Year: 1969
Sold: 11-24-2020
HK10054101
0.72 Acres
33 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$169,900
4 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,904 SqFt ($89 per sqft)
Basement
Year: 1971
Sold: 11-30-2020
HK10054011
0.26 Acres
16 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,478 SqFt ($110 per sqft)
Basement
Year: 1941
Sold: 2-3-2021
HK10053992
3.89 Acres
7 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,632 SqFt ($107 per sqft)
No Bsmt
Year: 1985
Sold: 11-25-2020
HK10053864
0.29 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,629 SqFt ($106 per sqft)
No Bsmt
Year: 1980
Sold: 10-26-2020
HK10053826
0.75 Acres
4 Miles to Fort Knox
GOLD CITY REALTY
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,232 SqFt ($142 per sqft)
No Bsmt
Year: 2020
Sold: 12-30-2020
HK10053747
0.18 Acres
33 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,084 SqFt ($86 per sqft)
Basement
Year: 1979
Sold: 6-30-2021
HK10053717
0.3 Acres
5 Miles to Fort Knox
SUE WILSON REALTY
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,504 SqFt ($113 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 10-13-2020
HK10053644
0.3 Acres
3 Miles to Fort Knox
SUE WILSON REALTY
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,136 SqFt ($70 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 11-2-2020
HK10053549
0.83 Acres
1 Mile to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
1 / 1
$169,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,550 SqFt ($110 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 9-21-2020
HK10053249
5.23 Acres
38 Miles to Fort Knox
MAKE IT HAPPEN REALTY, LLC