49,586 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,747 SqFt ($92 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 7-2-2003
HK207002
0.0 Acres
10 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,848 SqFt ($84 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 8-21-2003
HK206983
0.69 Acres
20 Miles to Fort Knox
RAINBOW REALTY
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
3 Full Baths & 1 Partial
2,028 SqFt ($78 per sqft)
No Bsmt
Year: 1995
Sold: 4-23-2003
HK205875
0.5 Acres
13 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$159,900
4 Bedrooms
4 Full Baths
1,848 SqFt ($84 per sqft)
No Bsmt
Year: 1993
Sold: 11-13-2002
HK204762
0.48 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$159,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($113 per sqft)
No Bsmt
Year: 1995
Sold: 5-6-2003
HK204351
100.0 Acres
39 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$159,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,386 SqFt ($67 per sqft)
No Bsmt
Year: 1981
Sold: 10-23-2002
HK204576
20.0 Acres
31 Miles to Fort Knox
CENTURY 21/ CHOICE REALTORS & AUCT
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
1,407 SqFt ($111 per sqft)
No Bsmt
Year: 1980
Sold: 10-4-2002
HK204392
0.48 Acres
13 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
3 Full Baths & 1 Partial
1,644 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 2002
Sold: 8-30-2002
HK204544
0.3 Acres
6 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$159,900
4 Bedrooms
3 Full Baths & 1 Partial
1,519 SqFt ($103 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 4-12-2002
HK203141
1.0 Acre
8 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$159,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
1,900 SqFt ($79 per sqft)
No Bsmt
Year: 1979
Sold: 12-17-2002
HK203662
1.19 Acres
2 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 2 Partial
2,100 SqFt ($73 per sqft)
No Bsmt
Year: 1995
Sold: 9-2-2002
HK203524
0.27 Acres
13 Miles to Fort Knox
SUE WILSON REALTY
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,850 SqFt ($86 per sqft)
No Bsmt
Year: 2002
Sold: 7-9-2002
HK203501
0.0 Acres
15 Miles to Fort Knox
RAINBOW REALTY
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
1,520 SqFt ($102 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 1-29-2002
HK202229
5.0 Acres
19 Miles to Fort Knox
Ritchie Jenkins App/Aff
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 2 Partial
1,800 SqFt ($82 per sqft)
No Bsmt
Year: 1993
Sold: 10-15-2002
HK202473
0.55 Acres
21 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,715 SqFt ($88 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 11-27-2002
HK201307
0.17 Acres
13 Miles to Fort Knox
FNIS
 
 
$159,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,692 SqFt ($89 per sqft)
No Bsmt
Year: 1989
Sold: 7-24-2020
HK10051246
0.17 Acres
13 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$159,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,100 SqFt ($125 per sqft)
No Bsmt
Year: 1979
Sold: 5-1-2020
HK10050934
0.26 Acres
24 Miles to Fort Knox
ETOWN REALTY INC
 
 
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,332 SqFt ($120 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 2-14-2020
HK10051164
1.12 Acres
12 Miles to Fort Knox
SUE WILSON REALTY
 
 
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,456 SqFt ($110 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 3-19-2020
HK10051224
0.19 Acres
19 Miles to Fort Knox
KENNY SMITH REALTY LLC
 
 
$159,900
5 Bedrooms
2 Full Baths
3,808 SqFt ($42 per sqft)
Basement
Year: 2015
Sold: 1-31-2020
HK10050742
3.31 Acres
47 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,478 SqFt ($108 per sqft)
Basement
Year: 1941
Sold: 12-20-2019
HK10050816
0.14 Acres
15 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,248 SqFt ($131 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 5-18-2020
HK10051202
0.26 Acres
32 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,240 SqFt ($131 per sqft)
No Bsmt
Year: 2019
Sold: 3-4-2020
HK10051199
0.19 Acres
32 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,861 SqFt ($86 per sqft)
Basement
Year: 1979
Sold: 8-13-2021
HK10057364
0.3 Acres
5 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Elizabethtown
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,232 SqFt ($122 per sqft)
No Bsmt
Year: 2011
Sold: 10-1-2021
HK10057305
3.0 Acres
22 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,678 SqFt ($95 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 7-30-2021
HK10057291
0.12 Acres
4 Miles to Fort Knox
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,678 SqFt ($99 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 8-11-2021
HK10057289
0.08 Acres
4 Miles to Fort Knox
 
 
1 / 1
$159,900
2 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,246 SqFt ($116 per sqft)
No Bsmt
Year: 1988
Sold: 8-25-2021
HK10057153
0.07 Acres
14 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$159,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
1,000 SqFt ($140 per sqft)
No Bsmt
Year:
Sold: 8-10-2021
HK10057151
1.8 Acres
51 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND-SHEPHERDSVILLE
 
 
1 / 1
$159,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,103 SqFt ($150 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 7-21-2021
HK10056938
0.15 Acres
10 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.