49,586 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,680 SqFt ($96 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 5-15-2006
HK54099
0.6 Acres
7 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,345 SqFt ($119 per sqft)
No Bsmt
Year: 1979
Sold: 9-2-2005
HK54319
0.33 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$159,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,931 SqFt ($83 per sqft)
No Bsmt
Year: 1993
Sold: 6-22-2005
HK53783
0.44 Acres
11 Miles to Fort Knox
FNIS
 
 
1 / 1
$159,900
5 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,272 SqFt ($67 per sqft)
No Bsmt
Year: 1955
Sold: 5-31-2005
HK53458
0.7 Acres
3 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,800 SqFt ($90 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 4-15-2005
HK53411
0.79 Acres
15 Miles to Fort Knox
FNIS
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
3 Full Baths & 1 Partial
1,676 SqFt ($94 per sqft)
No Bsmt
Year: 2002
Sold: 3-9-2005
HK52955
0.26 Acres
2 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,700 SqFt ($94 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 3-28-2005
HK53403
0.7 Acres
15 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
1,900 SqFt ($85 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 6-20-2005
HK52994
0.24 Acres
10 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
1,431 SqFt ($112 per sqft)
No Bsmt
Year: 1991
Sold: 6-8-2005
HK52072
1.75 Acres
9 Miles to Fort Knox
FNIS
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,940 SqFt ($77 per sqft)
No Bsmt
Year: 1977
Sold: 1-20-2004
HK52560
5.79 Acres
27 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,344 SqFt ($118 per sqft)
No Bsmt
Year: 1996
Sold: 1-3-2005
HK52240
2.0 Acres
6 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,870 SqFt ($83 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 3-4-2005
HK52048
0.72 Acres
13 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
1 / 1
$159,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
1,120 SqFt ($139 per sqft)
No Bsmt
Year: 1996
Sold: 12-28-2004
HK51876
15.0 Acres
19 Miles to Fort Knox
Ritchie Jenkins App/Aff
 
 
1 / 1
$159,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,920 SqFt ($80 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 9-29-2004
HK51396
0.28 Acres
6 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,786 SqFt ($87 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 10-28-2004
HK51761
0.74 Acres
13 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$159,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,974 SqFt ($81 per sqft)
No Bsmt
Year: 2001
Sold: 2-25-2005
HK51312
2.0 Acres
7197 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,950 SqFt ($78 per sqft)
No Bsmt
Year: 1990
Sold: 2-28-2005
HK50939
1.0 Acre
7 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$159,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,129 SqFt ($73 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 10-13-2004
HK50661
0.8 Acres
11 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,745 SqFt ($92 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 6-29-2004
HK50568
0.9 Acres
19 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$159,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,032 SqFt ($78 per sqft)
No Bsmt
Year: 2002
Sold: 6-18-2004
HK50564
0.7 Acres
11 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$159,900
5 Bedrooms
2 Full Baths & 2 Partial
2,900 SqFt ($53 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 6-11-2004
HK50644
23.0 Acres
42 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$159,900
5 Bedrooms
3 Full Baths
1,727 SqFt ($84 per sqft)
No Bsmt
Year: 1962
Sold: 10-26-2004
HK51064
0.37 Acres
14 Miles to Fort Knox
VAN ZANT REAL ESTATE
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
2,078 SqFt ($76 per sqft)
No Bsmt
Year: 1920
Sold: 12-10-2004
HK50805
2.78 Acres
29 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,827 SqFt ($88 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 8-13-2004
HK50635
0.8 Acres
7197 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,980 SqFt ($78 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 8-2-2004
HK50407
1.85 Acres
11 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
3 Full Baths & 1 Partial
1,976 SqFt ($81 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 7-22-2004
HK208211
0.76 Acres
11 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
1,372 SqFt ($109 per sqft)
No Bsmt
Year: 1994
Sold: 6-24-2004
HK208308
7.6 Acres
21 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,764 SqFt ($90 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 2-27-2004
HK206778
0.26 Acres
6 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$159,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
1,624 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 1967
Sold: 9-11-2003
HK207149
0.33 Acres
14 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$159,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,950 SqFt ($82 per sqft)
No Bsmt
Year: 1999
Sold: 4-29-2003
HK206015
0.75 Acres
15 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE