49,584 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$154,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
1,536 SqFt ($98 per sqft)
Basement
Year: 1961
Sold: 2-24-2023
HK23000243
0.2 Acres
5 Miles to Fort Knox
PENNINGTON PROPERTIES
 
 
1 / 1
$154,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,296 SqFt ($123 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 3-10-2023
HK23000027
0.4 Acres
5 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
1 / 1
$154,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
1,550 SqFt ($100 per sqft)
Basement
Year: 1983
Sold: 5-18-2023
HK10063045
0.55 Acres
32 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$154,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,356 SqFt ($111 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 11-16-2022
HK10062841
0.06 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$154,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,080 SqFt ($143 per sqft)
No Bsmt
Year: 1980
Sold: 9-28-2022
HK10061960
0.17 Acres
10 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$154,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,144 SqFt ($140 per sqft)
No Bsmt
Year: 1962
Sold: 8-3-2022
HK10061423
0.22 Acres
14 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$154,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,222 SqFt ($147 per sqft)
No Bsmt
Year: 1977
Sold: 4-29-2022
HK10060196
0.29 Acres
4 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$154,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,296 SqFt ($117 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 7-6-2022
HK10060188
0.27 Acres
5 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
1 / 1
$154,900
4 Bedrooms
1 Full Bath
1,210 SqFt ($107 per sqft)
No Bsmt
Year: 1950
Sold: 2-17-2022
HK10059064
0.13 Acres
16 Miles to Fort Knox
ETOWN REALTY INC
 
 
1 / 1
$154,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,056 SqFt ($141 per sqft)
No Bsmt
Year: 1973
Sold: 12-8-2021
HK10058628
0.38 Acres
8 Miles to Fort Knox
CEDAR HILL PROPERTIES
 
 
1 / 1
$154,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,378 SqFt ($112 per sqft)
No Bsmt
Year: 1944
Sold: 10-29-2021
HK10058485
4.03 Acres
25 Miles to Fort Knox
STONEGATE REALTY
 
 
1 / 1
$154,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,371 SqFt ($113 per sqft)
No Bsmt
Year: 1979
Sold: 10-30-2021
HK10058193
0.22 Acres
33 Miles to Fort Knox
BARR REALTY & AUCTION COMPANY INC- HARDINSBURG
 
 
1 / 1
$154,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,421 SqFt ($109 per sqft)
No Bsmt
Year: 1980
Sold: 9-20-2021
HK10057806
0.83 Acres
13 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$154,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,518 SqFt ($104 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 9-25-2009
HK9999781
0.28 Acres
5 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$154,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,176 SqFt ($132 per sqft)
No Bsmt
Year: 1991
Sold: 2-11-2009
HK9999016
5.2 Acres
7 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$154,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,372 SqFt ($109 per sqft)
No Bsmt
Year: 1999
Sold: 8-27-2009
HK9998507
0.28 Acres
4 Miles to Fort Knox
ASSOCIATED, REALTORS REAL LIVING
 
 
$154,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,364 SqFt ($106 per sqft)
No Bsmt
Year: 2001
Sold: 3-25-2009
HK9998489
3.0 Acres
11 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
$154,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,610 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 12-9-2008
HK9997580
1.22 Acres
8 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$154,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 2 Partial
1,838 SqFt ($84 per sqft)
No Bsmt
Year: 1968
Sold: 8-18-2008
HK9996720
1.9 Acres
4 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$154,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,732 SqFt ($85 per sqft)
No Bsmt
Year: 1932
Sold: 8-11-2008
HK9996191
0.46 Acres
27 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$154,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,682 SqFt ($89 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 8-22-2008
HK9995746
0.28 Acres
10 Miles to Fort Knox
CENTURY 21/ CHOICE REALTORS & AUCT
 
 
$154,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,478 SqFt ($101 per sqft)
No Bsmt
Year: 1995
Sold: 5-30-2008
HK9995683
0.24 Acres
5 Miles to Fort Knox
BYE REAL ESTATE LLC
 
 
$154,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,800 SqFt ($86 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 9-19-2008
HK9995866
1.0 Acre
7 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
$154,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($106 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 8-27-2008
HK9992483
2.5 Acres
35 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
$154,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,640 SqFt ($93 per sqft)
Basement
Year: 1968
Sold: 2-27-2020
HK10050728
0.52 Acres
30 Miles to Fort Knox
BUSY BEE REALTY
 
 
$154,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,456 SqFt ($101 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 2-17-2020
HK10050972
5.0 Acres
24 Miles to Fort Knox
BUSY BEE REALTY
 
 
1 / 1
$154,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
1,320 SqFt ($114 per sqft)
No Bsmt
Year: 1927
Sold: 8-3-2021
HK10056652
1.99 Acres
15 Miles to Fort Knox
BARR REALTY & AUCTION COMPANY INC- BRANDENBURG
 
 
1 / 1
$154,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,724 SqFt ($90 per sqft)
Basement
Year: 1980
Sold: 7-8-2021
HK10056567
0.27 Acres
1 Mile to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$154,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
1,584 SqFt ($99 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 8-20-2021
HK10056358
0.13 Acres
38 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$154,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,776 SqFt ($87 per sqft)
Basement
Year: 1961
Sold: 7-7-2021
HK10056295
0.21 Acres
13 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN