49,584 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,350 SqFt ($111 per sqft)
No Bsmt
Year: 2018
Sold: 6-25-2018
HK10042884
0.48 Acres
27 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$149,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
2,160 SqFt ($69 per sqft)
Basement
Year: 1978
Sold: 6-22-2018
HK10042945
5.0 Acres
11 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$149,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
2,432 SqFt ($64 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 4-18-2018
HK10042407
10.92 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$149,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,197 SqFt ($68 per sqft)
Basement
Year: 1990
Sold: 5-8-2018
HK10042431
0.3 Acres
2 Miles to Fort Knox
Exit Realty Heartland
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,300 SqFt ($114 per sqft)
No Bsmt
Year: 1994
Sold: 10-12-2018
HK10042112
10.0 Acres
34 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,762 SqFt ($85 per sqft)
Basement
Year: 1965
Sold: 2-16-2018
HK10042031
0.29 Acres
13 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
1,869 SqFt ($78 per sqft)
Basement
Year: 1975
Sold: 2-9-2018
HK10042006
0.34 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$149,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,540 SqFt ($96 per sqft)
No Bsmt
Year: 1989
Sold: 1-26-2018
HK10041756
3.4 Acres
54 Miles to Fort Knox
RHONDA SMITH REALTY INC
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,260 SqFt ($118 per sqft)
Basement
Year: 1973
Sold: 12-29-2017
HK10041434
0.46 Acres
10 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Elizabethtown
 
 
1 / 1
$149,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,138 SqFt ($119 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 2-26-2018
HK10041250
0.0 Acres
11 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$149,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,500 SqFt ($90 per sqft)
No Bsmt
Year: 1974
Sold: 12-4-2017
HK10041219
0.0 Acres
38 Miles to Fort Knox
RED EDGE REALTY
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,347 SqFt ($111 per sqft)
No Bsmt
Year: 1978
Sold: 4-13-2018
HK10041378
0.0 Acres
23 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,857 SqFt ($75 per sqft)
Basement
Year: 1959
Sold: 6-21-2018
HK10041375
1.25 Acres
52 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
1 / 1
$149,900 (auction)
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,702 SqFt ($85 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 8-14-2018
HK10040930
0.21 Acres
5 Miles to Fort Knox
PARAGON REALTY GROUP OF KENTUCKY LL
 
 
1 / 1
$149,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,416 SqFt ($62 per sqft)
Basement
Year: 1952
Sold: 10-31-2018
HK10041194
0.79 Acres
59 Miles to Fort Knox
RHONDA SMITH REALTY INC
 
 
1 / 1
$149,900
5 Bedrooms
2 Full Baths
2,304 SqFt ($65 per sqft)
Basement
Year: 1994
Sold: 4-30-2018
HK10040936
0.47 Acres
38 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,568 SqFt ($90 per sqft)
No Bsmt
Year: 2002
Sold: 12-15-2017
HK10040416
2.21 Acres
15 Miles to Fort Knox
BLUE MOOSE REALTY INC.
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,028 SqFt ($72 per sqft)
Basement
Year: 1999
Sold: 10-25-2017
HK10040475
0.76 Acres
11 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$149,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,825 SqFt ($82 per sqft)
No Bsmt
Year: 1991
Sold: 12-8-2017
HK10040466
0.23 Acres
4 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$149,900
5 Bedrooms
2 Full Baths
2,016 SqFt ($72 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 1-24-2018
HK10040449
6.92 Acres
19 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,678 SqFt ($89 per sqft)
Basement
Year: 1985
Sold: 6-23-2017
HK10038949
1.77 Acres
8 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,316 SqFt ($111 per sqft)
No Bsmt
Year: 1985
Sold: 10-18-2017
HK10040059
0.7 Acres
18 Miles to Fort Knox
MAKE IT HAPPEN REALTY, LLC
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,440 SqFt ($102 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 6-30-2017
HK10038928
1.03 Acres
21 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,794 SqFt ($51 per sqft)
Basement
Year: 1961
Sold: 11-10-2017
HK10039734
0.57 Acres
3 Miles to Fort Knox
PATRIOT REALTY
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
2,077 SqFt ($67 per sqft)
Basement
Year: 1990
Sold: 9-21-2017
HK10039682
0.77 Acres
18 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,258 SqFt ($110 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 8-9-2017
HK10039559
0.68 Acres
21 Miles to Fort Knox
ETOWN REALTY INC
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,154 SqFt ($71 per sqft)
Basement
Year: 2005
Sold: 7-6-2017
HK10039177
2.04 Acres
62 Miles to Fort Knox
RHONDA SMITH REALTY INC
 
 
1 / 1
$149,900 (auction)
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,592 SqFt ($94 per sqft)
Basement
Year: 2009
Sold: 6-27-2017
HK10039176
0.24 Acres
19 Miles to Fort Knox
JANES REALTY GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,557 SqFt ($93 per sqft)
No Bsmt
Year: 1984
Sold: 7-28-2017
HK10039229
2.26 Acres
14 Miles to Fort Knox
 
 
1 / 1
$149,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,448 SqFt ($104 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 9-26-2017
HK10039260
0.39 Acres
29 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY