49,584 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$145,000
4 Bedrooms
1 Full Bath
1,458 SqFt ($89 per sqft)
Basement
Year: 1950
Sold: 6-11-2024
HK24001419
0.88 Acres
50 Miles to Fort Knox
EXIT Realty Homestead
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,408 SqFt ($103 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 5-29-2015
HK10029818
0.18 Acres
28 Miles to Fort Knox
JANES REALTY GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,518 SqFt ($92 per sqft)
Basement
Year: 1990
Sold: 5-27-2015
HK10025344
0.74 Acres
76 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
1 / 1
$145,000
2 Bedrooms
1 Full Bath
1,047 SqFt ($124 per sqft)
Basement
Year: 1940
Sold: 2-15-2024
HK23004083
1.11 Acres
10 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS LOUISVILLE EAST
 
 
1 / 1
$145,000
2 Bedrooms
1 Full Bath
960 SqFt ($151 per sqft)
No Bsmt
Year: 1950
Sold: 11-29-2023
HK23003507
1.19 Acres
11 Miles to Fort Knox
EXIT REALTY HOME FRONT
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
925 SqFt ($162 per sqft)
Basement
Year: 1979
Sold: 9-22-2023
HK23002893
0.25 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX PREMIER PROPERTIES LLC
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,470 SqFt ($90 per sqft)
Basement
Year: 1986
Sold: 11-7-2023
HK23002657
0.22 Acres
5 Miles to Fort Knox
BLUEGRASS REALTY PROS, INC
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,248 SqFt ($110 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 9-18-2023
HK23001815
1.07 Acres
69 Miles to Fort Knox
EXIT REALTY BLUEGRASS
 
 
1 / 1
$145,000
2 Bedrooms
1 Full Bath
872 SqFt ($161 per sqft)
No Bsmt
Year: 1965
Sold: 8-9-2023
HK23001377
0.22 Acres
16 Miles to Fort Knox
ALL ABOUT HOMES REALTY
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,960 SqFt ($76 per sqft)
No Bsmt
Year: 2001
Sold: 1-23-2023
HK10063248
0.75 Acres
35 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,780 SqFt ($76 per sqft)
No Bsmt
Year: 1967
Sold: 11-14-2023
HK10062909
0.63 Acres
34 Miles to Fort Knox
REAL DEAL REALTY LLC
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,512 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 4-13-2023
HK10062030
0.32 Acres
1 Mile to Fort Knox
CORA CURTIS REALTY, INC.
 
 
1 / 1
$145,000
4 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,572 SqFt ($84 per sqft)
No Bsmt
Year: 1979
Sold: 12-28-2022
HK10061971
0.32 Acres
3 Miles to Fort Knox
GOLD CITY REALTY
 
 
1 / 1
$145,000
2 Bedrooms
1 Full Bath
797 SqFt ($144 per sqft)
No Bsmt
Year: 1941
Sold: 8-23-2022
HK10061459
0.28 Acres
6 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS LOUISVILLE
 
 
1 / 1
$145,000
2 Bedrooms
1 Full Bath
946 SqFt ($132 per sqft)
Basement
Year: 1936
Sold: 7-21-2022
HK10061415
0.07 Acres
15 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
1 / 1
$145,000
2 Bedrooms
1 Full Bath
864 SqFt ($168 per sqft)
No Bsmt
Year: 1986
Sold: 10-3-2022
HK10061283
0.19 Acres
13 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
 
 
1 / 1
$145,000
2 Bedrooms
1 Full Bath
864 SqFt ($168 per sqft)
No Bsmt
Year: 1987
Sold: 7-29-2022
HK10061140
0.14 Acres
13 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
 
 
1 / 1
$145,000
2 Bedrooms
1 Full Bath
864 SqFt ($168 per sqft)
No Bsmt
Year: 1986
Sold: 7-29-2022
HK10061139
0.19 Acres
13 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
 
 
1 / 1
$145,000
2 Bedrooms
1 Full Bath
864 SqFt ($168 per sqft)
No Bsmt
Year: 1987
Sold: 7-29-2022
HK10061137
0.19 Acres
13 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
 
 
1 / 1
$145,000
2 Bedrooms
1 Full Bath
864 SqFt ($168 per sqft)
No Bsmt
Year: 1986
Sold: 7-29-2022
HK10061136
0.23 Acres
13 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
 
 
1 / 1
$145,000
2 Bedrooms
1 Full Bath
864 SqFt ($168 per sqft)
No Bsmt
Year: 1986
Sold: 7-29-2022
HK10061133
0.33 Acres
13 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
 
 
1 / 1
$145,000
2 Bedrooms
1 Full Bath
864 SqFt ($168 per sqft)
No Bsmt
Year: 1986
Sold: 7-29-2022
HK10061132
0.33 Acres
13 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
 
 
1 / 1
$145,000
2 Bedrooms
1 Full Bath
864 SqFt ($168 per sqft)
No Bsmt
Year: 1987
Sold: 8-12-2022
HK10060904
0.17 Acres
13 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND
 
 
1 / 1
$145,000
2 Bedrooms
1 Full Bath
750 SqFt ($193 per sqft)
No Bsmt
Year: 1952
Sold: 7-18-2022
HK10060632
0.16 Acres
14 Miles to Fort Knox
EXECUTIVE GROUP PROP MGRS
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,384 SqFt ($105 per sqft)
No Bsmt
Year: 1970
Sold: 4-11-2022
HK10060372
0.44 Acres
108 Miles to Fort Knox
KENNY SMITH REALTY LLC
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,850 SqFt ($51 per sqft)
Basement
Year: 1968
Sold: 4-1-2022
HK10060047
0.37 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,080 SqFt ($131 per sqft)
No Bsmt
Year: 1973
Sold: 4-15-2022
HK10059978
0.22 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$145,000
2 Bedrooms
1 Full Bath
945 SqFt ($153 per sqft)
No Bsmt
Year: 1927
Sold: 4-7-2022
HK10059918
0.68 Acres
9 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,325 SqFt ($113 per sqft)
No Bsmt
Year: 1964
Sold: 2-15-2022
HK10059295
0.21 Acres
58 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,134 SqFt ($119 per sqft)
No Bsmt
Year: 1976
Sold: 2-9-2022
HK10059221
0.41 Acres
27 Miles to Fort Knox
TURLEY AUCTION & REALTY INC.