49,582 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,388 SqFt ($99 per sqft)
Basement
Year: 1986
Sold: 5-1-2020
HK10051066
0.3 Acres
57 Miles to Fort Knox
RHONDA SMITH REALTY INC
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,286 SqFt ($103 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 4-13-2020
HK10051391
0.13 Acres
10 Miles to Fort Knox
ALPHA OMEGA REAL ESTATE SERVICES INC
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,872 SqFt ($69 per sqft)
Basement
Year: 1975
Sold: 4-16-2020
HK10050573
0.28 Acres
2 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,728 SqFt ($75 per sqft)
Basement
Year: 1966
Sold: 2-14-2020
HK10050884
0.16 Acres
15 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,281 SqFt ($105 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 1-3-2020
HK10050873
0.41 Acres
61 Miles to Fort Knox
MAZE REALTY
 
 
$139,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,161 SqFt ($115 per sqft)
Basement
Year: 1963
Sold: 5-18-2020
HK10050857
0.72 Acres
9 Miles to Fort Knox
eXp Realty LLC
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,572 SqFt ($87 per sqft)
Basement
Year: 1996
Sold: 2-3-2020
HK10050612
0.26 Acres
5 Miles to Fort Knox
eXp Realty LLC
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,484 SqFt ($94 per sqft)
No Bsmt
Year: 1962
Sold: 1-13-2020
HK10050234
0.18 Acres
18 Miles to Fort Knox
ETOWN REALTY INC
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,260 SqFt ($103 per sqft)
Basement
Year: 2009
Sold: 2-28-2020
HK10050581
0.58 Acres
39 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,189 SqFt ($123 per sqft)
No Bsmt
Year: 1985
Sold: 5-20-2022
HK10060285
0.15 Acres
5 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
1,752 SqFt ($76 per sqft)
No Bsmt
Year: 1966
Sold: 3-27-2009
HK9999378
0.4 Acres
27 Miles to Fort Knox
HAHN REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,746 SqFt ($76 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 4-23-2009
HK9999298
0.58 Acres
33 Miles to Fort Knox
KY HOMEFINDERS
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,042 SqFt ($134 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 1-15-2010
HK9999066
0.0 Acres
15 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,593 SqFt ($80 per sqft)
No Bsmt
Year: 1965
Sold: 5-5-2009
HK9998865
0.29 Acres
14 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,481 SqFt ($95 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 8-27-2009
HK9998303
0.17 Acres
3 Miles to Fort Knox
J DANIELS FAMILY HOMES
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,261 SqFt ($111 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 3-31-2009
HK9998590
0.12 Acres
7197 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,440 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 7-18-2008
HK9995337
1.03 Acres
8 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,440 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 6-24-2008
HK9995333
0.69 Acres
18 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,538 SqFt ($87 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 3-31-2008
HK9994802
18.0 Acres
27 Miles to Fort Knox
UNITED COUNTRY CARTER REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,430 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 2-19-2008
HK9994272
2.4 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,401 SqFt ($101 per sqft)
No Bsmt
Year: 1993
Sold: 2-5-2008
HK9994063
0.62 Acres
10 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
1,184 SqFt ($106 per sqft)
No Bsmt
Year: 1993
Sold: 4-2-2008
HK9993927
0.22 Acres
13 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,437 SqFt ($94 per sqft)
No Bsmt
Year: 1979
Sold: 2-7-2008
HK9993914
0.35 Acres
3 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,341 SqFt ($101 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 4-21-2008
HK9993910
0.23 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,425 SqFt ($91 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 2-29-2008
HK9993895
2.0 Acres
18 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,440 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 3-11-2008
HK9992842
0.69 Acres
18 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
900 SqFt ($156 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 9-28-2007
HK9992687
0.12 Acres
4 Miles to Fort Knox
REALTY WORLD EMORY ASSOCIATE
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,406 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 3-6-2008
HK9993277
0.32 Acres
13 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,568 SqFt ($74 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 10-12-2007
HK9992642
13.87 Acres
13 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
Image Unavailable Placeholder
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,415 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 1963
Sold: 12-11-2007
HK9992252
2.37 Acres
31 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS