49,581 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
$139,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
2,691 SqFt ($52 per sqft)
Basement
Year: 1980
Sold: 10-22-2010
HK10005439
0.33 Acres
2 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,518 SqFt ($89 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 11-17-2010
HK10005374
0.17 Acres
15 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,617 SqFt ($71 per sqft)
Basement
Year: 1988
Sold: 6-1-2010
HK10005244
2.61 Acres
64 Miles to Fort Knox
RE/MAX REALTY PARTNERS
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,534 SqFt ($90 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 12-16-2010
HK10004944
0.69 Acres
22 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$139,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
2,040 SqFt ($67 per sqft)
Basement
Year: 1998
Sold: 7-8-2010
HK10004845
0.22 Acres
4 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,804 SqFt ($69 per sqft)
No Bsmt
Year: 1979
Sold: 9-20-2010
HK10004734
0.5 Acres
27 Miles to Fort Knox
HAHN REALTY
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($100 per sqft)
Basement
Year: 2010
Sold: 5-28-2010
HK10004670
1.27 Acres
5 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,457 SqFt ($89 per sqft)
No Bsmt
Year: 1994
Sold: 10-25-2010
HK10004486
6.4 Acres
13 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($96 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 4-9-2010
HK10004396
0.71 Acres
18 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS REALTY LOUISVILLE HIGHLANDS
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,520 SqFt ($101 per sqft)
No Bsmt
Year: 1993
Sold: 5-14-2010
HK10004354
1.13 Acres
7 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,235 SqFt ($113 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 5-5-2010
HK10004324
0.12 Acres
15 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,388 SqFt ($101 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 7-9-2010
HK10004291
0.23 Acres
10 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($102 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 4-19-2010
HK10004039
1.24 Acres
6 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$139,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
1,672 SqFt ($82 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 3-11-2010
HK10003984
0.46 Acres
5 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,352 SqFt ($58 per sqft)
Basement
Year: 1986
Sold: 6-3-2010
HK10003981
0.36 Acres
5 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,420 SqFt ($81 per sqft)
No Bsmt
Year: 1987
Sold: 3-9-2010
HK10003755
0.8 Acres
63 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
0 SqFt
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 5-21-2010
HK10003503
1.0 Acre
12 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,389 SqFt ($58 per sqft)
Basement
Year: 1984
Sold: 6-15-2010
HK10003066
0.29 Acres
3 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
$139,900
3 Bedrooms
3 Full Baths
2,352 SqFt ($58 per sqft)
Basement
Year: 1999
Sold: 8-6-2010
HK10003011
2.4 Acres
15 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
$139,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,526 SqFt ($82 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 2-18-2010
HK10003001
0.26 Acres
16 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,324 SqFt ($109 per sqft)
Basement
Year: 2008
Sold: 4-2-2010
HK10002967
1.44 Acres
6 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 4
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,590 SqFt ($80 per sqft)
No Bsmt
Year: 1974
Sold: 12-11-2009
HK10002817
0.24 Acres
14 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,764 SqFt ($85 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 3-5-2010
HK10002705
8.04 Acres
24 Miles to Fort Knox
RE/MAX COMMITMENT
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($103 per sqft)
No Bsmt
Year: 2009
Sold: 12-22-2009
HK10002550
2.16 Acres
5 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,516 SqFt ($92 per sqft)
No Bsmt
Year: 1996
Sold: 5-5-2010
HK10002483
0.69 Acres
37 Miles to Fort Knox
GOLDMARK REALTORS
 
 
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,360 SqFt ($96 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 10-30-2009
HK10002327
3.99 Acres
26 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$139,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 1999
Sold: 3-12-2010
HK10002192
0.46 Acres
5 Miles to Fort Knox
BLUE MOOSE REALTY INC.
 
 
$139,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,515 SqFt ($88 per sqft)
No Bsmt
Year: 1978
Sold: 10-13-2009
HK10002117
1.38 Acres
18 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$139,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,363 SqFt ($95 per sqft)
No Bsmt
Year: 1955
Sold: 9-23-2009
HK10002115
0.57 Acres
14 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$139,900
4 Bedrooms
3 Full Baths
1,231 SqFt ($110 per sqft)
No Bsmt
Year: 1967
Sold: 1-8-2010
HK10002151
0.65 Acres
4 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES