49,540 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
$124,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,440 SqFt ($87 per sqft)
Basement
Year: 1977
Sold: 5-6-2020
HK10051688
0.41 Acres
4 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
$124,900
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,360 SqFt ($48 per sqft)
No Bsmt
Year: 1960
Sold: 3-20-2020
HK10050690
0.3 Acres
59 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 SMITH REALTY GROUP
 
 
$124,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,360 SqFt ($92 per sqft)
Basement
Year: 1942
Sold: 2-28-2020
HK10050627
0.12 Acres
15 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$124,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,760 SqFt ($71 per sqft)
No Bsmt
Year: 1979
Sold: 11-21-2019
HK10050023
5.06 Acres
29 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$124,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,512 SqFt ($84 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 10-4-2019
HK10049622
3.19 Acres
5 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Elizabethtown
 
 
$124,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,848 SqFt ($68 per sqft)
Basement
Year: 1974
Sold: 10-8-2019
HK10049435
1.0 Acre
41 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$124,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,079 SqFt ($111 per sqft)
Basement
Year: 1961
Sold: 10-11-2019
HK10049562
0.4 Acres
14 Miles to Fort Knox
ALL ABOUT HOMES REALTY
 
 
$124,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,107 SqFt ($113 per sqft)
No Bsmt
Year: 1966
Sold: 10-28-2019
HK10049405
0.39 Acres
2 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$124,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,191 SqFt ($99 per sqft)
No Bsmt
Year: 2001
Sold: 10-2-2019
HK10048484
0.41 Acres
32 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 2
$124,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 2 Partial
1,488 SqFt ($77 per sqft)
No Bsmt
Year: 1972
Sold: 1-8-2020
HK10048548
0.27 Acres
28 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
$124,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,296 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 1998
Sold: 9-17-2019
HK10048614
1.32 Acres
13 Miles to Fort Knox
STONEGATE REALTY
 
 
1 / 1
$124,900
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,768 SqFt ($62 per sqft)
No Bsmt
Year: 1976
Sold: 9-6-2019
HK10048394
5.0 Acres
27 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$124,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,170 SqFt ($107 per sqft)
No Bsmt
Year: 1976
Sold: 7-1-2019
HK10048322
0.0 Acres
14 Miles to Fort Knox
BEST REALTY
 
 
1 / 1
$124,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,176 SqFt ($102 per sqft)
Basement
Year: 1951
Sold: 8-22-2019
HK10048423
0.57 Acres
34 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
$124,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,215 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 1978
Sold: 11-6-2019
HK10048495
0.28 Acres
58 Miles to Fort Knox
RHONDA SMITH REALTY INC
 
 
1 / 1
$124,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,400 SqFt ($83 per sqft)
No Bsmt
Year: 2002
Sold: 6-13-2019
HK10048100
0.5 Acres
37 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$124,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,512 SqFt ($78 per sqft)
No Bsmt
Year: 2004
Sold: 6-24-2019
HK10048081
1.15 Acres
8 Miles to Fort Knox
STONEGATE REALTY
 
 
1 / 1
$124,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,430 SqFt ($49 per sqft)
Basement
Year: 1973
Sold: 8-1-2019
HK10047620
0.54 Acres
14 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$124,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,448 SqFt ($84 per sqft)
No Bsmt
Year: 2010
Sold: 6-7-2019
HK10047506
2.12 Acres
7 Miles to Fort Knox
RE/MAX INTEGRITY
 
 
1 / 1
$124,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,856 SqFt ($67 per sqft)
Basement
Year: 1978
Sold: 6-20-2019
HK10047504
0.48 Acres
2 Miles to Fort Knox
ALPHA OMEGA REAL ESTATE SERVICES INC
 
 
1 / 1
$124,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,120 SqFt ($108 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 4-30-2019
HK10047023
0.3 Acres
28 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
1 / 1
$124,900
4 Bedrooms
1 Full Bath
1,296 SqFt ($96 per sqft)
Basement
Year: 1954
Sold: 5-3-2019
HK10047010
2.4 Acres
34 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$124,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,240 SqFt ($89 per sqft)
Basement
Year: 1984
Sold: 6-21-2019
HK10046315
0.4 Acres
57 Miles to Fort Knox
RHONDA SMITH REALTY INC
 
 
1 / 1
$124,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,504 SqFt ($83 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 4-12-2019
HK10046157
0.2 Acres
5 Miles to Fort Knox
DREAM HOUSE REAL ESTATE
 
 
1 / 1
$124,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,120 SqFt ($106 per sqft)
No Bsmt
Year: 1960
Sold: 3-15-2019
HK10046208
0.26 Acres
15 Miles to Fort Knox
BARR REALTY & AUCTION COMPANY INC- BRANDENBURG
 
 
1 / 1
$124,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,109 SqFt ($57 per sqft)
Basement
Year: 1986
Sold: 1-11-2019
HK10046149
0.21 Acres
3 Miles to Fort Knox
ALPHA OMEGA REAL ESTATE SERVICES INC
 
 
1 / 1
$124,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,523 SqFt ($48 per sqft)
Basement
Year: 1955
Sold: 2-11-2019
HK10046121
0.59 Acres
3 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Radcliff
 
 
1 / 1
$124,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,600 SqFt ($77 per sqft)
No Bsmt
Year: 1977
Sold: 2-25-2019
HK10045984
1.23 Acres
34 Miles to Fort Knox
eXp Realty LLC
 
 
1 / 1
$124,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,200 SqFt ($103 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 11-16-2018
HK10045760
0.23 Acres
37 Miles to Fort Knox
AREA ONE REALTY, LLC
 
 
1 / 1
$124,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,779 SqFt ($67 per sqft)
Basement
Year: 1956
Sold: 3-19-2019
HK10045885
0.38 Acres
3 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY