51,141 Properties sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,384 SqFt ($105 per sqft)
No Bsmt
Year: 1970
Sold: 4-11-2022
HK10060372
0.44 Acres
108 Miles to Fort Knox
KENNY SMITH REALTY LLC
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
2,850 SqFt ($51 per sqft)
Basement
Year: 1968
Sold: 4-1-2022
HK10060047
0.37 Acres
3 Miles to Fort Knox
RE/MAX ADVANTAGE +
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,080 SqFt ($131 per sqft)
No Bsmt
Year: 1973
Sold: 4-15-2022
HK10059978
0.22 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$145,000
2 Bedrooms
1 Full Bath
945 SqFt ($153 per sqft)
No Bsmt
Year: 1927
Sold: 4-7-2022
HK10059918
0.68 Acres
9 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,325 SqFt ($113 per sqft)
No Bsmt
Year: 1964
Sold: 2-15-2022
HK10059295
0.21 Acres
58 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,134 SqFt ($119 per sqft)
No Bsmt
Year: 1976
Sold: 2-9-2022
HK10059221
0.41 Acres
27 Miles to Fort Knox
TURLEY AUCTION & REALTY INC.
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,100 SqFt ($132 per sqft)
No Bsmt
Year: 2002
Sold: 11-16-2021
HK10058899
1.0 Acre
39 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$145,000
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,785 SqFt ($83 per sqft)
No Bsmt
Year: 1945
Sold: 1-11-2022
HK10058729
0.22 Acres
34 Miles to Fort Knox
PLATINUM PLUS REALTY
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,512 SqFt ($101 per sqft)
No Bsmt
Year: 1977
Sold: 12-6-2021
HK10058509
0.24 Acres
4 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,512 SqFt ($96 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 10-15-2021
HK10058070
1.3 Acres
5 Miles to Fort Knox
REALTY WORLD KNOX REALTY GROUP, LLC
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,434 SqFt ($107 per sqft)
Basement
Year: 1984
Sold: 10-22-2021
HK10058055
0.19 Acres
16 Miles to Fort Knox
RE/MAX PREMIER PROPERTIES LLC
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,552 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 2001
Sold: 9-7-2021
HK10057779
1.41 Acres
8 Miles to Fort Knox
ALL ABOUT HOMES REALTY
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,210 SqFt ($128 per sqft)
Basement
Year: 1941
Sold: 8-31-2021
HK10057526
0.09 Acres
15 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,458 SqFt ($99 per sqft)
No Bsmt
Year: 1988
Sold: 8-31-2009
HK9999987
0.29 Acres
12 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,700 SqFt ($87 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 6-12-2009
HK9999773
1.01 Acres
7 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,363 SqFt ($106 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 5-8-2009
HK9997213
0.43 Acres
5 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
1 / 2
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,512 SqFt ($93 per sqft)
No Bsmt
Year: 1999
Sold: 7-28-2008
HK9995890
0.33 Acres
16 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,043 SqFt ($71 per sqft)
No Bsmt
Year: 2001
Sold: 3-26-2001
HK9990803
1.39 Acres
19 Miles to Fort Knox
EXCLUSIVE REAL ESTATE
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,800 SqFt ($81 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 5-15-2007
HK61240
1.0 Acre
9 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
1 / 1
$145,000
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,673 SqFt ($86 per sqft)
No Bsmt
Year: 1983
Sold: 12-21-2006
HK60292
0.52 Acres
2 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$145,000
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
2,762 SqFt ($47 per sqft)
No Bsmt
Year: 1965
Sold: 9-25-2000
HK6000002
0.63 Acres
28 Miles to Fort Knox
FNIS
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,450 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 9-14-2006
HK59496
0.33 Acres
4 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,700 SqFt ($85 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 12-20-2006
HK59401
4.8 Acres
7 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,444 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 1-12-2007
HK58958
2.37 Acres
9 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,680 SqFt ($83 per sqft)
No Bsmt
Year: 1979
Sold: 9-18-2006
HK58705
0.99 Acres
19 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$145,000
4 Bedrooms
3 Full Baths
1,953 SqFt ($63 per sqft)
No Bsmt
Year: 1969
Sold: 10-19-2006
HK58987
1.0 Acre
13 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$145,000
4 Bedrooms
2 Full Baths
975 SqFt ($151 per sqft)
No Bsmt
Year: 1968
Sold: 4-30-2007
HK59059
0.98 Acres
2 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
2,131 SqFt ($64 per sqft)
No Bsmt
Year: 1979
Sold: 4-26-2007
HK57825
0.83 Acres
9 Miles to Fort Knox
STONEGATE REALTY
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,603 SqFt ($81 per sqft)
No Bsmt
Year: 1995
Sold: 5-3-2006
HK57107
0.63 Acres
16 Miles to Fort Knox
ASSOCIATED, REALTORS REAL LIVING
 
 
1 / 1
$145,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,947 SqFt ($72 per sqft)
No Bsmt
Year: 1955
Sold: 6-23-2006
HK56966
0.83 Acres
9 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.