51,112 Properties sold near Elizabethtown, KY

 
 
Image Unavailable Placeholder
$109,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,820 SqFt ($55 per sqft)
Basement
Year: 1979
Sold: 6-27-2013
HK10019641
0.87 Acres
5 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$109,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,700 SqFt ($62 per sqft)
No Bsmt
Year: 1974
Sold: 2-19-2014
HK10019381
0.3 Acres
34 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
Image Unavailable Placeholder
$109,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,596 SqFt ($66 per sqft)
Basement
Year: 1954
Sold: 4-19-2013
HK10018791
0.29 Acres
13 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,431 SqFt ($75 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 3-19-2013
HK10018614
0.77 Acres
32 Miles to Fort Knox
AREA ONE REALTY, LLC
 
 
Image Unavailable Placeholder
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,761 SqFt ($60 per sqft)
Basement
Year: 1973
Sold: 7-25-2013
HK10018356
0.34 Acres
14 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
Image Unavailable Placeholder
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,260 SqFt ($86 per sqft)
No Bsmt
Year: 1989
Sold: 5-22-2013
HK10018200
0.69 Acres
2 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
Image Unavailable Placeholder
$109,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,488 SqFt ($71 per sqft)
No Bsmt
Year: 1979
Sold: 4-30-2013
HK10017391
0.1 Acres
58 Miles to Fort Knox
RE/MAX REALTY PARTNERS
 
 
Image Unavailable Placeholder
$109,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
1,258 SqFt ($83 per sqft)
No Bsmt
Year: 1921
Sold: 4-30-2013
HK10017206
1.02 Acres
16 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-ELIZABETHTOWN
 
 
Image Unavailable Placeholder
$109,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,560 SqFt ($41 per sqft)
No Bsmt
Year: 2008
Sold: 10-19-2012
HK10016948
0.69 Acres
16 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-RADCLIFF
 
 
Image Unavailable Placeholder
$109,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,250 SqFt ($83 per sqft)
Basement
Year: 1958
Sold: 12-20-2012
HK10017019
0.61 Acres
18 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
Image Unavailable Placeholder
$109,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,272 SqFt ($79 per sqft)
Basement
Year: 1941
Sold: 2-15-2013
HK10016657
0.16 Acres
15 Miles to Fort Knox
CENTURY 21 JOE GUY HAGAN-ELIZABETHTOWN
 
 
Image Unavailable Placeholder
$109,900
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,344 SqFt ($82 per sqft)
Basement
Year: 1976
Sold: 4-10-2013
HK10016635
0.96 Acres
8 Miles to Fort Knox
KY HOMEFINDERS
 
 
Image Unavailable Placeholder
$109,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,074 SqFt ($48 per sqft)
Basement
Year: 1988
Sold: 2-4-2013
HK10016313
3.0 Acres
62 Miles to Fort Knox
RE/MAX REALTY PARTNERS
 
 
Image Unavailable Placeholder
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,584 SqFt ($70 per sqft)
Basement
Year: 1984
Sold: 9-25-2012
HK10016259
0.24 Acres
5 Miles to Fort Knox
HardinHomes.com
 
 
Image Unavailable Placeholder
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,250 SqFt ($88 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 11-19-2012
HK10015781
0.4 Acres
61 Miles to Fort Knox
RE/MAX REALTY PARTNERS
 
 
Image Unavailable Placeholder
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,340 SqFt ($82 per sqft)
No Bsmt
Year: 2012
Sold: 7-20-2012
HK10015547
0.68 Acres
17 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
Image Unavailable Placeholder
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,212 SqFt ($89 per sqft)
Basement
Year: 2005
Sold: 7-5-2012
HK10015484
0.41 Acres
61 Miles to Fort Knox
RE/MAX REALTY PARTNERS
 
 
Image Unavailable Placeholder
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,368 SqFt ($80 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 8-3-2012
HK10015456
1.11 Acres
18 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,344 SqFt ($79 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 8-5-2008
HK9995786
0.92 Acres
12 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,593 SqFt ($69 per sqft)
No Bsmt
Year: 1983
Sold: 4-29-2008
HK9994667
4.09 Acres
5 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
$109,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
1,200 SqFt ($88 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 4-28-2008
HK9994848
1.0 Acre
4 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$109,900
5 Bedrooms
2 Full Baths
2,453 SqFt ($45 per sqft)
No Bsmt
Year: 1911
Sold: 6-16-2008
HK9994606
0.48 Acres
13 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,128 SqFt ($97 per sqft)
No Bsmt
Year: 1975
Sold: 5-30-2008
HK9993674
0.28 Acres
9 Miles to Fort Knox
SEMONIN REALTORS
 
 
$109,900
4 Bedrooms
2 Full Baths
2,522 SqFt ($45 per sqft)
No Bsmt
Year: 1923
Sold: 3-20-2008
HK9993720
0.21 Acres
15 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$109,900
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,134 SqFt ($91 per sqft)
No Bsmt
Year: 1974
Sold: 8-7-2008
HK9992295
1.3 Acres
2 Miles to Fort Knox
RE/MAX ASSOCIATES OF LOUISVILLE
 
 
$109,900
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,348 SqFt ($79 per sqft)
No Bsmt
Year: 2005
Sold: 6-27-2008
HK9992118
0.69 Acres
18 Miles to Fort Knox
FIRST TIME REALTY INC.
 
 
$109,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,200 SqFt ($88 per sqft)
Basement
Year: 1991
Sold: 7-16-2020
HK10050936
0.62 Acres
40 Miles to Fort Knox
GOLD STAR REALTY
 
 
$109,900
2 Bedrooms
1 Full Bath
914 SqFt ($111 per sqft)
No Bsmt
Year: 1977
Sold: 3-26-2020
HK10051279
0.0 Acres
18 Miles to Fort Knox
KELLER WILLIAMS HEARTLAND-SHEPHERDSVILLE
 
 
1 / 1
$109,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
954 SqFt ($116 per sqft)
No Bsmt
Year: 1977
Sold: 8-27-2021
HK10056687
0.38 Acres
5 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Elizabethtown
 
 
1 / 1
$109,900
3 Bedrooms
1 Full Bath
960 SqFt ($117 per sqft)
No Bsmt
Year: 1987
Sold: 7-13-2021
HK10056634
0.94 Acres
40 Miles to Fort Knox
MAZE REALTY