49,567 Homes sold near Elizabethtown, KY

 
 
1 / 1
$135,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
720 SqFt ($188 per sqft)
Basement
Year: 1940
Sold: 4-22-2022
HK10060192
0.12 Acres
26 Miles to Fort Knox
STONEGATE REALTY
 
 
1 / 1
$135,000
2 Bedrooms
2 Full Baths
1,089 SqFt ($124 per sqft)
No Bsmt
Year: 1984
Sold: 5-9-2022
HK10060080
0.0 Acres
33 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$135,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,040 SqFt ($122 per sqft)
No Bsmt
Year: 2000
Sold: 6-2-2022
HK10059970
0.25 Acres
21 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$135,000
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,211 SqFt ($101 per sqft)
Basement
Year: 1943
Sold: 5-17-2022
HK10059765
0.19 Acres
5 Miles to Fort Knox
ELITE REALTY GROUP
 
 
1 / 1
$135,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,346 SqFt ($89 per sqft)
No Bsmt
Year: 1936
Sold: 7-7-2022
HK10059688
0.2 Acres
28 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$135,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,404 SqFt ($96 per sqft)
No Bsmt
Year: 1952
Sold: 2-18-2022
HK10059435
0.5 Acres
28 Miles to Fort Knox
TURLEY AUCTION & REALTY INC.
 
 
1 / 1
$135,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,353 SqFt ($103 per sqft)
No Bsmt
Year: 1975
Sold: 2-18-2022
HK10059382
0.4 Acres
67 Miles to Fort Knox
EXIT REALTY BLUEGRASS
 
 
1 / 1
$135,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,201 SqFt ($108 per sqft)
No Bsmt
Year: 1949
Sold: 3-14-2022
HK10059259
0.22 Acres
2 Miles to Fort Knox
JANES REALTY GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$135,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,240 SqFt ($105 per sqft)
No Bsmt
Year: 1950
Sold: 12-15-2021
HK10058148
0.0 Acres
32 Miles to Fort Knox
SCHULER BAUER REAL ESTATE SERVICES ERA POWERED- Elizabethtown
 
 
1 / 1
$135,000
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,158 SqFt ($117 per sqft)
Basement
Year: 1965
Sold: 10-6-2021
HK10057966
0.28 Acres
2 Miles to Fort Knox
 
 
$135,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,344 SqFt ($100 per sqft)
No Bsmt
Year: 2003
Sold: 7-20-2009
HK9999880
0.69 Acres
21 Miles to Fort Knox
ASSOCIATED, REALTORS REAL LIVING
 
 
$135,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,581 SqFt ($85 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 3-19-2010
HK9999217
0.53 Acres
20 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 2
$135,000
4 Bedrooms
2 Full Baths
1,110 SqFt ($117 per sqft)
No Bsmt
Year: 1990
Sold: 1-30-2009
HK9998615
1.12 Acres
9 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 4
$135,000
3 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,225 SqFt ($106 per sqft)
No Bsmt
Year: 1985
Sold: 3-24-2009
HK9997173
0.34 Acres
2 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
$135,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,440 SqFt ($92 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 11-19-2009
HK9996525
0.73 Acres
18 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
$135,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,728 SqFt ($78 per sqft)
No Bsmt
Year: 1992
Sold: 5-7-2008
HK9995713
0.7 Acres
12 Miles to Fort Knox
EARL'S REAL ESTATE
 
 
$135,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,468 SqFt ($91 per sqft)
No Bsmt
Year: 2006
Sold: 4-9-2008
HK9995090
0.69 Acres
21 Miles to Fort Knox
MELLOAN REAL ESTATE
 
 
$135,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,120 SqFt ($119 per sqft)
No Bsmt
Year: 1984
Sold: 6-18-2008
HK9994520
0.32 Acres
3 Miles to Fort Knox
COLDWELL BANKER MCMAHAN - ETOWN
 
 
1 / 1
$135,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,629 SqFt ($83 per sqft)
Basement
Year: 1962
Sold: 10-29-2021
HK10057171
0.31 Acres
5 Miles to Fort Knox
NETWORK REAL ESTATE SERVICES
 
 
1 / 1
$135,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,450 SqFt ($93 per sqft)
No Bsmt
Year: 1996
Sold: 8-26-2021
HK10056508
1.0 Acre
59 Miles to Fort Knox
RENEE DOBSON REALTY GROUP, LLC
 
 
1 / 1
$135,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,220 SqFt ($115 per sqft)
No Bsmt
Year: 1971
Sold: 6-21-2021
HK10056218
0.31 Acres
60 Miles to Fort Knox
Exit Realty Heartland
 
 
1 / 1
$135,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
912 SqFt ($148 per sqft)
No Bsmt
Year: 1955
Sold: 5-21-2021
HK10056151
0.21 Acres
5 Miles to Fort Knox
 
 
1 / 1
$135,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,959 SqFt ($70 per sqft)
No Bsmt
Year: 1954
Sold: 6-4-2021
HK10056072
0.5 Acres
26 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$135,000
4 Bedrooms
1 Full Bath
1,060 SqFt ($125 per sqft)
No Bsmt
Year: 1979
Sold: 6-30-2021
HK10056063
0.26 Acres
5 Miles to Fort Knox
LIVINGSTON REALTY
 
 
1 / 1
$135,000
4 Bedrooms
2 Full Baths & 1 Partial
1,482 SqFt ($94 per sqft)
Basement
Year: 1978
Sold: 6-1-2021
HK10056029
0.19 Acres
58 Miles to Fort Knox
RENEE DOBSON REALTY GROUP, LLC
 
 
1 / 1
$135,000
3 Bedrooms
1 Full Bath & 1 Partial
1,458 SqFt ($93 per sqft)
No Bsmt
Year: 1955
Sold: 5-10-2021
HK10055936
0.19 Acres
27 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$135,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,107 SqFt ($118 per sqft)
No Bsmt
Year: 2007
Sold: 5-6-2021
HK10055920
0.43 Acres
61 Miles to Fort Knox
RENEE DOBSON REALTY GROUP, LLC
 
 
1 / 1
$135,000
3 Bedrooms
1 Full Bath
1,150 SqFt ($113 per sqft)
No Bsmt
Year: 1985
Sold: 5-19-2021
HK10055885
0.4 Acres
29 Miles to Fort Knox
RE/MAX EXECUTIVE GROUP, INC.
 
 
1 / 1
$135,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,152 SqFt ($115 per sqft)
No Bsmt
Year: 1994
Sold: 4-28-2021
HK10055832
2.0 Acres
7197 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown
 
 
1 / 1
$135,000
3 Bedrooms
2 Full Baths
1,960 SqFt ($69 per sqft)
No Bsmt
Year: 1997
Sold: 7-23-2021
HK10055314
1.0 Acre
30 Miles to Fort Knox
United Real Estate Louisville - Elizabethtown